Çeşme'ye, New York'tan 'misafir' geliyor

 • Haber Saati : 29 Nisan 2015, Carşamba 16:26:56 - 6 Yıl önce eklendi.
Dünya Turizm Forumu için Türkiye'de bulunan New York belediye başkan yardımcısı, 1 Mayıs'ta turizm cenneti Çeşme'yi gelecek; doğal güzellikleri, tarihi ve kültürünü tanıyacak.

  Turizm cenneti Çeşme, bugünlerde dünyanın uzak bir köşesinde bulunan iş ve turizm metropolünden gelecek bir misafiri ağırlamaya hazırlanıyor. Dünya Turizm Forumu için Türkiye'de bulunan New York Belediye Başkan Yardımcısı Marty Markowitz, New York Belediyesini temsilen Çeşme'ye gelecek. New York Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı görevini de yürüten Markowitz, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ı makamında ziyaret edecek. Muhittin Dalgıç ve Marty Markowitz, turizm ve turizmin izlediği gelişim konusunda konuşacak; karşılıklı değerlendirme ve fikir alışverişi yapacak.
   
   
   
  9 Durak 9 Deneyim
  Çeşme Belediyesi'nin geçtiğimiz günlerde İstanbul'da iş dünyası ve basının tanınmış simalarını davet ederek gerçekleştirdiği 9 Durak 9 Deneyim doğrultusunda bir gezi de gerçekleştirilecek. Çeşme Marina'dan, Alaçatıport'a tekneyle geçilmesi ile başlayacak gezide, turizm cenneti kentin doğal ve tarihi zenginliklerinin yanı sıra geleneksel ve kültürel değerleri ile bölge insanının yaşam tarzı tanıtılacak. Çeşme ilçe merkezinin yanı sıra Alaçatı, Çiftlikköy, Dalyan, Germiyan, Ilıca, Ildırı, Ovacık ve Reisdere mahalleri de ziyaret edilecek.
   
   
  İki kent için de önemli
  New York'un geçen yıl 56 milyon 400 bin turist ağırladığını ve kent ekonomisinin turizmden 61 milyar 300 milyon dolar gelir elde ettiğini hatırlatan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Başkan Yardımcısı Markowitz'in ziyaretinin iki kent için de önemli bir gelişme olacağına inandığını kaydetti. Çeşme Beldiyesi'nin ülkenin tanınmış iş insanlarını  bir araya getirerek İstanbul'da gerçekleştirdiği lansmanı hatırlatan Başkan Muhittin Dalgıç, "Çeşme, 9 merkeziyle inanılmaz bir turizm potansiyeli taşıyor. Denizi, kumu, güneşi ve doğasının yanı sıra gelenek, görenek ve kültürünü görmek için dünyanın öbür ucundan bir misafirin gelmesi de hem felsefe hem de güzergah olarak doğru yolda olduğumuzun göstergesi..." diye konuştu.
   
   
  Marty Markowitz kimdir?
  1945 doğumlu Marty Markowitz, 1971'de, 26 yaşındayken Flatbush Kiracılar Konseyi'ni kurdu. Büyük ses getiren Markowitz, 1979 yılında New York Eyalet Senatörü olarak seçildi. 23 yıl eyalet senatörü olarak Markowitz, 2001 yılında Brooklyn belediye başkanı seçildi. 12 yıl boyunca Brooklyn Belediye Başkanlığı görevini yürüten Markowitz, 2014'ten yılından bu yana New York Belediye Başkan Yardımcısı ve Kültür ve Turizm Daire Başkanı olarak görev yapıyor.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim