CHP Buca'da kongrede merdiven gerginliği

 • Haber Saati : 29 Aralık 2019, Pazar 13:15:56 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP İzmir’de 20.sandık Buca'da kuruluyor

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olağan kurultay takvimi işliyor. Partinin kalesi konumunda olan İzmir'de de mahalle delege seçimlerinden başlayan rekabet ortamı ilçe kongreleri sırasında da sürdü. 

  Gelinen noktada gün içinde sadece Buca'da sandık kuruldu. İl Sekreteri Hacer Taş ile Ali Hıdır Uludağ'ın yarışının gerçekleşeceği kongrede mevcut İlçe Başkanı Kasım Akdağ aday olmadı. 

  Şirinyer Düğün Salonu'ndaki seçimin divan başkanlığına İzmir eski Milletvekili Ahmet Ersin getirildi. Ersin isminde iki adayın da uzlaşı içinde olduğu aktarıldı. Kongreyi İl Başkanı Deniz Yücel, milletvekilleri, parti yöneticileri takip etti. 

  İlçe Başkanı Kasım Akdağ kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan Akdağ, “Buca kongremiz ve CHP’nin tüm kongreleri CHP’nin Türkiye’deki iktidarı için çok büyük anlam taşımaktadır. Bu kongrelerde hangi arkadaşımız sizin teveccühünüzle seçimi alırsa hepimiz arkasında durarak, omuz vererek partimizi iktidara taşımak için mücadele etmek zorundayız. Bu kongrede uzlaşı, barış, kardeşlik ve ülkenin sorunlarının çözümü için görüş bildirmemiz gerekiyor. Türkiye’nin bizden beklentisi var, bize ihtiyacı var. Bu kongre salonundan çıkarken bir tek şeye ihtiyacımız var; hepimiz el ele, kol kola, omuz omuza çıkmalıyız. Sokaktaki insanların beklentisi budur. Kendi iç meselelerimizi aştığımızı, Türkiye’yi yönetmeye talip olduğumuzu herkese inandırmalıyız. Salonda birbirimize karşı sağduyulu ve hoşgörülü davranmak zorundayız” dedi.

  KONGREDE GERGİN ANLAR… BAŞKAN YÜCEL: BÖYLE Mİ İKTİDAR OLACAĞIZ?
  İzmir İl Başkanı Deniz Yücel kürsüye geldi açıklamalar yaptı. İl Başkanı Yücel’in konuşması sırasında salonda sessizlik sağlanamadı. Başkan Yücel uyarılarda bulundu. Salondaki ses kesilmeyince bu kez Divan Başkanı Ahmet Ersin ve İlçe Başkanı Kasım Akdağ olaya müdahale etti. Yücel, “Sessizlik sağlanıncaya kadar konuşmayacağım. Hangi konuda anlaşamıyoruz? Neyi alıp veremiyorsunuz? Açıkçası anlamış değilim! Biz CHP olarak iktidar iddiasında bir partiyiz. Biz böyle mi iktidar olacağız? Böyle mi iktidara yürüyeceğiz? İktidar olduğumuzda bu ülkeyi böyle mi yöneteceğiz? Lütfen herkes öz eleştirisini yapsın” çıkışında bulundu.

  Yücel sonrasında şu açıklamaları yaptı: Bugün burada inançlı bir örgütle bir arada olduğumuz için çok mutluyum. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum; çok onurlu, değerli bir mücadele veriyorsunuz.

  31 Mart yerel seçimlerinde zor bir süreç geçirdik. Başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, adaylarımız, meclis üyesi adaylarımıza akıl almaz iftiralarda, hakaretlerde bulunuldu. ‘CHP terör örgütleriyle iş birliği yapıyor’ dediler. İktidar partisi terör örgütleriyle iş birliği yapan birini arıyorsa dönüp aynaya bakacaklar. Oslo, İmralı görüşmelerini biz yapmadık, sınırda çadırları biz kurmadık, terörist başının mektubunu televizyonlarda okutan biz değiliz. Yargıyı, iç işlerini, emniyeti, TSK’yı, bürokrasiyi FETÖ’ye teslim ettiler ve 15 Temmuz hain darbe girişimini Türkiye’ye yaşattılar. Terör örgütleriyle kimin ilişkisi var?

  Bugün burada birbirinden kıymetli iki aday arkadaşımız var. Her ikisi de aldıkları görevi onurlarıyla, namuslarıyla görev yapacak arkadaşlar. Bu kongrede kazanan bir aday olmayacaktır, kaybeden bir aday da olmayacaktır. Bu kongrenin kazananı CHP olacaktır.

  Zor bir süreç yaşadık. Buca’da da zor bir süreç yaşadık. Tüm yaşananlara rağmen Buca’da bir başarı var. 49 buçuk gibi bir oy oranıyla kazandıysak bunda emeği olan İlçe Başkanı Kasım Akdağ ve yönetimine, kadın kollarımıza ve gençlik kollarımıza, o dönemde görevde olan Belediye Başkanımız Levent Piriştina’ya, meclis üyelerimize ve Belediye Başkanımız olan Erhan Kılıç’a ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Ve tabii ki CHP Buca Örgütü’nün onurlu üyelerine teşekkür ediyorum.

  SESİNİZDEN TANIDIM...
  Partili Oktay Gökdemir, Yücel’in konuşması sırasında sık sık çıkışlarda bulundu.  Sözünün kesilmesine ilk başlarda aldırış etmeyen Başkan Yücel, konuşmasının sonuna doğru, “Sesinizden tanıdım, yanıldıysam düzeltin, Oktay hocam sizsiniz. Sonra konuşuruz. Geçmişte ne yaşanırsa yaşansın, kavgaları, kırgınlıkları bir kenara bırakmalıyız. Ben bu kongrenin güzel sonuçlanacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim