CHP İzmir: İmza toplayanlara saygı duyuyoruz, hayırlı olsun

 • Haber Saati : 17 Temmuz 2018, Salı 10:12:37 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP İl Başkanı Yücel, imzacılar için ne dedi?

  CHP İzmir'de bazı kurultay delegeleri, olağanüstü kurultay için imza vermeye başladı. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, şuanda kurultay tartışmalarına girmenin genel başkanı ve partiyi tartışmaya açmak olduğunu söyledi. Yücel, "İmza toplayan ve kurultayın toplanmasını isteyen arkadaşlarımıza söyleyecek bir şey yok. Bu onların demokratik hakkı. Tüzük gereği böyle bir yola girebilirler. Zaten başlamışlar imza toplamaya, hayırlı olsun. Söyleyecek çok fazla söz yok" dedi. Ancak bu işler yapılırken partiyi tartıştırmamak gerektiğini vurgulayan Başkan Yücel, "Partimizi, genel başkanımızı kamuoyu önünde tartıştıracak, küçük düşürecek, polemikler yaratacak açıklamaların yapılmaması lazım. Bunlara da dikkat ederler diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı. İmza toplayanları disipline gönderme gibi bir durumun söz konusu olmadığını da kaydeden Deniz Yücel, partililere saygı duyduklarını belirtti. Yücel, "İmzaları toplarlarsa kurultay toplanır ve gerekli şeyler konuşulur, tartışılır. Ama şuan yapılanı zamanlama ve yöntem olarak doğru bulmuyorum. Seçimlerden bir gün sonra bu tartışmaları yaratmak doğru değil" dedi.

  'SÜREÇ İYİ BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLDÜ'

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi seçimi kazansa da kaybetse de bu süreçten güçlü çıkacağını bilerek aday gösterdiğini söyleyen Yücel, "Bu önemli bir hareketti. Demokrasinin tecelli etmesi için bir partiye 15 vekilin gönderilmesi, diğer partiler ile ittifak kurulması seçim sürecinde atılan önemli adımlardı. Muharrem İnce'nin aday gösterilmesini de buna dahil edebiliriz. Bu süreç gerçekten olması gerektiği gibi iyi bir şekilde yürütüldü, yönetildi. Partimizin oyu ile cumhurbaşkanı adayımız sayın Muharrem İnce'nin oyları arasında yüzde 8 gibi bir fark var. Bunu Muharrem İnce lehine bir başarı olarak ya da CHP aleyhine bir başarısızlık olarak göstermek doğru değil. Ortada bir başarı varsa başarı da ortaktır. Başarısızlık varsa bu da ortaktır. Bunun konuşulacağı, tartışılacağı zaman, yer ve organlar bellidir. Şuanda zamanlama doğru değil" dedi.

  SEÇİM RAPORU TAMAMLANDI

  Deniz Yücel, ayrıca belediye başkanları, ilçe başkanları, milletvekillerinden seçim süreci ile ilgili ayrıntılı birer rapor istediğini anımsatarak, raporların geldiğini ve kendilerinin de il başkanlığı olarak rapor yazıp genel merkeze ulaştıracaklarını söyledi. Yücel, "Bu süreç tamamlandıktan sonra genel merkez konu ile ilgili yapacağı bir uygulama, tasarruf varsa gerekli çağrıyı zaten yapar" diye konuştu. CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından gelecek hafta içerisinde tamamlanacak olan rapor, genel merkeze sunulacak.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim