CHP İzmir'de belediye başkanlarının kongre tavrı ne?

 • Haber Saati : 04 Aralık 2019, Carşamba 12:25:39 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP İzmir’de delege seçimleri bitti, gözler ilçe kongrelerine çevrildi.

  Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) delege seçimleri geçtiğimiz haftasonu tamamlanırken, gözler 14’ünde başlayacak olan ilçe kongrelerine çevrildi.

  Sürece müdahaleleri her zaman parti içinde tartışma konusu olan belediye başkanları süreçteki yol haritalarını büyük ölçüde belirledi.

  İzmir’de 24 CHP’li belediye başkanından kimisi ‘değişim’ istiyor, kimisi mevut isimlerle devam kararı aldı. Kimi başkan isim telaffuz ederken kimisi ise beklemede!

  TUGAY’IN ÖNCELİĞİ KOÇ

  Karşıyaka’da İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’ın devam etmesini istemeyen bu nedenle sandıkta mavi listelere destek veren Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın ilçe başkan adaylığı için Murat Serdar Koç’u istediği iddia ediliyor. Mavi liste içinde Koç’a yönelik uzlaşı sağlanamazsa kadın aday formülünün gündeme gelebileceği öğrenildi.

  KILIÇ’A İSİM ÖNERDİLER

  Buca’da Belediye Başkanı Erhan Kılıç’a, yakın siyasi ekibinden İl Sekreteri Hacer Taş ve İlçe Eski Başkanı Çağdaş Kaya önerileri geldiği öğrenildi. Sandık mesaisinden güçlü çıkan Kılıç’ın isim konusunda henüz bir karar vermediği öğrenildi.

  BATUR NET

  Konak’ta Başkan Abdül Batur, İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’nun devam etmesi yönünde mesaj veriyor. Batur’un yeni bir isim arayışında olmadığı delege seçimlerine de karışmadığı öğrenildi.

  İDUĞ’UN GÜNDEMİNDE O İSİMLER VAR

  Bornova’da Belediye Başkanı Mustafa İduğ’un adaylar arasında Ertürk Çapın ve Gürol Türkmentepe isimlerine ağırlık verdiği öğrenildi.

  SANDAL İSİM SÖYLEDİ

  Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, eski meclis üyesi Pınar Susmuş’un adaylığına yeşil ışık yaktığını ilan etti. Susmuş veto yerse yeni isimler değerlendirilecek.

  ÖZCAN 'VARIM' DERSE…

  Sandığa beyaz listelerin damga vurduğu Çiğli’de, Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İlçe Başkanı Mert Özcan’ın yeniden aday olması halinde mevcut başkana tam destek verecek.

  SELVİTOPU 'YILDIZ' DEDİ

  Karabağlar’da Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun uzun süredir birlikte çalıştığı İlçe Başkanı Ali İhsan’la devam etmek istediği ifade edildi.

  ORAN MEVCUT’TAN YANA

  Çeşme’de Belediye Başkanı Ekrem Oran, adaylığını ilk açıklayan ilçe başkanı olan Sait Kavasoğulları’nın devam etmesini istiyor.

  ENGİN UZLAŞI ARIYOR O İSİME SICAK

  Narlıdere’de Belediye Başkanı Ali Engin’in öncelikli olarak ilçedeki farklı yapıların uzlaşması yönünde mesai harcayacağı öğrenildi. Süreçte tavrı belirleyici olacak Engin’in geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklayan ve ilçedeki yapılarla uzlaşı arayan  İlçe Sekreteri Serkan Çağlar’a ‘hayır’ demeyeceği öğrenildi.

  İNCE KARAR

  Güzelbahçe’de de Başkan Mustafa İnce, İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen’le yola devam kararı aldı.

  SENGEL’DEN İKNA MESAİSİ

  Selçuk’ta da Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in önceliği mevcut başkan Mehmet Karanfil… Sengel’in adaylığa henüz ‘tamam’ demeyen Karanfil’i ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

  KIRGÖZ KARRINI VERDİ

  Dikili’de Belediye Başkanı Adil Kırgöz, mevcut başkan Hasan Altıparmak’la devam kararı aldı.

  ERDOĞAN CUMCUM’A KARŞI

  Karaburun’da ilçe eski başkanı Bülent Çumçum’a karşı Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın mevcut başkan Erdal Subaşı’nı desteklediği iddia edildi.

  MENEMEN’DE İBRE GÜNEY DE!

  Menemen’de ‘değişim’ yaşanacak. Aday olmama kararı alan İlçe Başkanı Serdar Değirmenci’nin yerine Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un masasındaki ilk isim Başkan Danışmanı Ömer Güney!

  ÇALKAYA DELEGASYONU BEKLİYOR

  Balçova’da Belediye Başkanı Fatma Çalkaya’nın herhangi bir isim telaffuz etmediği,  delegasyonun kararına göre karar alacağı öğrenildi. Çalkaya’nun uzun yıllardır görevde olan Aygül Eryılmaz’ın devam etmesi halinde hayır demeyeceği öğrenildi.

  YILMAZLAR ‘DEĞİŞİM’ DEDİ

  Beydağ’da Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar’ın ‘değişim’ istediği öğrenildi. Yılmazlar’ın ilçe başkanı Mehmet Soğukkuyu yerine yeni bir başkan ve genç ağılıklı bir yönetimin istediği öğrenildi.

  ERİŞ 'HALİS' DEDİ

  Ödemiş’te Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in, mevcut başkan Hamdi Halis’le devam etme tavrını açık şekilde ortaya koyduğu belirtildi.

  GÜRBÜZ TARAF DEĞİL

  Çarşaf liste ile seçimin yapıldığı Foça’da Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün ‘uzlaşı’ aday mesaisinde olacağı öğrenildi. Gürbüz’ün adaylar ile delegasyonla toplantılar yaparak ortak bir ismin olması için çaba harcayacağı ifade edildi. Yönetim içinde Ayla Yılmaz ve İlkay Söylemezoğlu adaylık istiyor.

  OĞUZ KARIŞMADI

  Urla’da Belediye Başkanı Burak Oğuz kongre sürecine nötr… Oğuz’un hiçbir şekilde sürece karışmadığı bir adayının olmadığı öğrenildi.

  KARAKAYALI BAĞIMSIZ

  Kemalpaşa’da Başkan Rıdvan Karakayalı’nın bağımsız kaldığı, herhangi bir aday için bastırmadığı, ilçe örgütünün de Karakayalı’nın bu tavrından memnun olduğu öğrenildi.

  ARDA MEVCUT YÖNETİMİ İSTEMİYOR

  Gaziemir’de Belediye Başkanı Halil Arda’nın mevcut yapının devam etmesine sıcak bakmadığı öğrenildi. Arda’ya yakın isimler sandıkta mavi listelere destek vermişti. Arda’nın muhalefetin aday çıkarmaya hazırlandığı  Ali Rıza Türkmen için açık destek vermediği ancak Arda’ya yakın isimlerin Türkmen’e destek vereceği belirtildi.

  Menderes, Torbalı ve Seferihisar’da belediye başkanlarının önceliğinin mevcut ilçe başkanları olduğu öğrenildi.

   

  gerçekizmirEtiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim