CHP İzmir’de diyet borcu tartışması!

 • Haber Saati : 26 Eylül 2019, Perşembe 13:24:54 - 9 Ay önce eklendi.
CHP İzmir’de kongre süreci yaklaşırken karşılıklı açıklamalarda devam ediyor.

  Sürecin yaklaşmasıyla beraber kulislerde bazı isimlerde konuşulmaya başlandı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu geçtiğimiz aylarda uzlaşıyla tek aday olması gerektiğini vurguladı. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’de Danışma Kurulu’nda aday olacağının sinyalini vermişti.

  Karşılıklı açıklamaların yapıldığı CHP İzmir’de İzmir Milletvekili Murat Bakan ile CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel arasında Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in açıklamalarından sonra “ diyet borcu” tartışması yaşandı. Yaşanan tartışma CHP İzmir’de farklı siyasi ekiplerde olan kişiler arasındaki tartışmaların medyaya da yansıdığını gösterdi.

  “DENİZ YÜCEL GENEL BAŞKANIN ARKASINDA DURDU, İMZA VERMEYEN DELEGELER UNUTULMAMALI”

  Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin geçtiğimiz gün medyada yaptığı açıklamada CHP’de gerçekleşen imza sürecinde Deniz Yücel’in Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasında durduğunu belirterek: “ Bugün bir başarı varsa imza vermeyen kurultay delegelerinin unutulmaması lazım. “Deniz Yücel yeni dönemin mimarlarından biri, imza sürecini hatırlayın senaryonun diğer hali gerçekleşseydi, Türkiye’nin ve CHP’nin hali ne olurdu? Yeni dönemin mimarlarında İzmir’de hatta Türkiye’de kimi sayarsanız ilk sıralarda yer alıyor. Deniz Yücel’i en başa koyarsınız. İl Başkanı olarak Genel Başkan’ın arkasında durdu. Deniz Yücel bu görevi sürdürmek istiyorsa, haksızlık yapılmaması lazım” dedi.

  “GENEL BAŞKANIN KİMSEYE BİR DİYET BORCU YOK”

  Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in bu açıklamalarına ise CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’dan bir cevap geldi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan yaptığı açıklamada Başkan Ali Engin’in açıklamalarını doğru bulmadığını belirterek: “Bu değerlendirmeyi kesinlikle doğru bulmuyorum. Ali Engin sevdiğim bir arkadaşımdır. Narlıdere’de belediye başkanımızdır.  O il başkanıyken ben İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde grup başkanvekiliydim. Beraber de çalıştık. Genel başkanın kimseye diyet borcu yoktur. Doğru karar verdiği için, genel başkanın yanında durduğu için kimsenin böyle bir talebi olmamalıdır. Ben de dahil” dedi.

  “DİYET BORCU AÇIKLAMASI AMACINI AŞMIŞ”

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın açıklamalarına ise CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den karşılık geldi. CHP İl Başkanı Deniz Yücel vekil Murat Bakan’ın diyet borcu açıklamasının amacını aştığını belirterek: “Ben o süreçle alakalı bir değerlendirme yapılmasını doğru bulmuyorum. Ali Engin’in görüşleri benim için değerli ve iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. Ancak o süreçle ilgili iyi yada kötü bir değerlendirme yapılmasını doğru bulmuyorum. Biz kimseyi imza verdi diye dışlamadık, ötekileştirmedik. İmza veren de vermeyen de kardeşimizdir, partilimizdir dedik. Bunun için böyle bir yaklaşımı ben doğru bulmuyorum. Bu diyet borcu açıklaması açıkçası amacını aşmış ve hoş olmamış. Kimsenin öyle bir düşüncesi yok. Kongre sürecinde bu konular üzerinden bir yol açmaya çalışmak, bir ayrıştırma yaratmak doğru değil. Biz o süreçten sonra imza veren ve vermeyen herkesi kucaklamayı bildik” dedi.


Bu Haberin Manseti :

CHP İzmir’de diyet borcu tartışması!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim