CHP İzmir'de kongreye dair sıcak kulisler

 • Haber Saati : 27 Eylül 2019, Cuma 21:41:55 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP İzmir'de kongre sürecine ilişkin 'uzlaşı aday' İzmir’de gerçekleşir mi?

  İzmir’deki Ege Bölge Toplantısı'nın ardından soruları yanıtlayan CHP Örgütlerden Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı,  toplantının iyi geçtiğini ifade ederken,  kongre sürecine dair de çarpıcı mesajlar verdi. Salıcı, 'İzmir’de tek aday olur mu?' sorusuna, “Tek aday olursa memnun oluruz” dedi. CHP Genel Merkezi'nin uzlaşı aday olarak İl Başkanı Deniz Yücel’i işaret ettiği iddialarına da cevap veren Salıcı, “Ben genel başkanın yardımcısıyım. Genel başkanın talimatı ne ise onu uygularım” dedi.

  Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçim sonrasında gündeminde olan kongre takviminin kısa süre içinde netleşmesi bekleniyor. 

  Sandık sonuçlarının ardından koltuklara oturan belediye başkanları ve yeni yerel yöneticilerin aktif görev alacağı kongre süreci delege seçimleriyle birlikte başlayacak. Partinin en güçlü olduğu il olan İzmir’de, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmayları parti örgütündeki hareketliliği yakından izliyor.

  Egemedyası'nın özel haberine göre:Yerel seçim sürecini il başkanı sıfatıyla başarılı bir şekilde götüren Deniz Yücel’in yeniden göreve devam etme isteği resmi olarak gerçekleşmese de saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 

  Milletvekili Ednan Arslan, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin gibi isimlerin açık desteğini alan Yücel’e, Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da sıcak bakıyor. 

  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yücel ile ilgili “devam etme yönünde” bir fikre sahip olduğu kulislere güçlü bir şekilde yansırken, karşısında bulunan isimlerin “bir talimat ya da işaret yok” tezi ise geçerliliğini koruyor.

  SOYER KİMİ İSTİYOR?
  Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Soyer’in, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın da katıldığı görüşmede Kılıçdaroğlu’na, “Birlikte çalışabilir miyiz bilmiyorum! Uyum problemi yaşayabiliriz. Yeni dönemde belediye başkanı olarak parti örgütünün yöneticileriyle uyumlu çalışmak isterim. Bu durumu çok önemsiyorum” dediği öğrenildi.  

  İl Başkanı Yücel ile yeni dönemde çalışamayacağını açık olarak Kılıçdaroğlu’na ifade eden Soyer’in delege seçimleri ve kongre sürecini de bir yandan beklediği, oluşacak tabloya göre farklı isimler üzerinde değerlendirme yapacağı da belirtildi. 

  Yücel’in karşısına “uzlaşı adayı” formülü ile çıkartılan 27. Dönem Milletvekili Adayı Devrim Barış Çelik de örgütün vereceği görevin kendisi için onur olacağını ifade etti. CHP İzmir Milletvekilleri Murat Bakan ve Özcan Purçu’nun da Yücel karşıtı açıklamalarıyla daha da alevlenen süreçte Karabağlar ve Buca ilçe başkanlıkları seçimleri oldukça önemli.

  Bu süreçte Aziz Kocaoğlu'nun ne yapacağı da asıl merak konusu.Diğer taraftan eski belediye başkanlarından Olgun Atila,Sema Pekdaş isimleride konuşulurken,Bayraklı eski belediye başkanı Hasan Karabağ'ın da sahaya çıktığı gelen bilgiler arasında.

  Partide geçmişte İl Başkanlığı ve Parti Meclis Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunan Rıfat Nalbantoğlu’nun adı  “abi formülü” olarak konuşulmaya başlandı.

  Soyer’in Nalbantoğlu’nun il başkanlığına olumlu yaklaştığı dile getirilirken Nalbantoğlu'nun bu fikre sıcak bakmadığı asıl amacının partide özellikle genel merkezde daha güçlü bir konuma gelmeyi istediği yönünde.

  Soyer'in diğer konuşulan isimler arasında ise Devrim Barış Çelik, SHP İzmir eski İl Başkanı Mustafa Kormaz ile “kadın aday” olması halinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Av. Nilay Kökkılınç ismine uzak olmadığı dile getirildi.

  Genel merkez koridorlarında ve kulislerinde konuşulan “uzlaşı aday" konusunun kısa süre içinde netleşmesi ve Kılıçdaroğlu’nun kesin kararıyla da durumun şekillenmesi bekleniyor.


Bu Haberin Manseti :

CHP İzmir'de kongreye dair sıcak kulisler
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim