CHP İzmir'de 'sertifika' buluşması

 • Haber Saati : 10 Ekim 2019, Perşembe 09:28:33 - 9 Ay önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü’nde geride kalan 31 Mart yerel seçimleri kapsamında sandık görevlisi olan üyelere teşekkür belgeleri verildi.

  İzmir Sanat'ta düzenlenen sertifika törenine CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe belediye başkanları, il yöneticileri, ilçe başkanları, parti koordinatörleri, parti eğitmenleri ve  ilçelerden sandık görevlileri temsilcileri katıldı.

  SANDIK GÖREVLİLERİMİZ OLMASAYDI…
  Programın açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Deniz Yücel, “CHP’nin örgüt emekçilerinden olan sandık görevlileri, seçimi kazandığımız ya da kaybettiğimiz her ilçede partimize verilen oyları çaldırmamışlardır. Sandık görevlilerimiz olmasaydı belki İzmir’de bu kadar başarılı olamayacaktık. ‘Ne yapar yaparlar seçimi bize kazandırmazlar’ diye bir umutsuzluk vardı. Ancak 31 Mart ve ardından 23 Haziran İstanbul seçimleriyle bu kötümserlik yıkıldı. Karamsarlık yerini kararlılığa bıraktı. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde İzmir’de Tunç Soyer, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş ve Türkiye’deki birçok ile ve ilçe belediye başkanlarımızla başarıyı yakaladık” diye konuştu.

  SEN-BEN KAVGASI MI YAPACAĞIZ YOKSA CHP İKTİDARI İÇİN ÇALIŞACAK MIYIZ?
  Yücel şöyle devam etti: Bundan sonra sen ben kavgası mı yapacağız yoksa CHP iktidarı için çalışacak mıyız? Çocukların yataklarına aç girmediği, huzurlu bir Türkiye kurmak için CHP’yi iktidara taşımak gibi bir sorumluluğumuz var. Kendi çıkarları için bu birlikteliği bozmak isteyenler çıkabilir. Onlara izin vermeyeceğiz. CHP’nin iktidar mücadelesi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu günden beri CHP’nin tarihi misyonu kişilerin beklentilerinden çok daha önemlidir. Aksi halde AK Parti iktidarı devam eder. Bir çare var o da CHP iktidarıdır. Bir umut var o da CHP iktidarıdır. AKP iktidarı o kadar çaresiz ki insanların açız dediği, emeklinin pazara çıkamadığı, işsizliğin yüzde 25’lerde gezindiği bir ortamda enflasyonun tek haneli rakamlara girdiğini söylüyorlar. Elektriğe, otoyol ücretlerine zam geldi. İzmir İstanbul otoyolu 307 TL oldu. Gidiş geliş 614 TL. Gel de bu yolu kullan. Artık vatandaşla dalga geçmeye başladılar. Biz bu rakamları söylerken bile utanıyoruz ama AKP’li yöneticiler yüzümüze baka baka Türkiye’nin güçlü ekonomisinden söz ediyorlar. Böyle bir ortamda biz CHP’lilere düşen en önemli görev hangi görevi yapıyorsak onu layıkıyla hakkını vererek yapmaktır. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Sandık görevlilerimiz görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiler ve seçimin kazanılmasında en önemli rolü oynadılar. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Diğer yandan 31 Mart yerel seçimlerinde parti okulu koordinatörümüz Abdullah Aydemir gözetiminde görev yapan eğitmenlere de teşekkür ediyorum.”

  KINIK’A BAŞ SAĞLIĞI MESAJI
  Yücel ayrıca, “Bugün burada olması gereken Kınık İlçe Örgütümüzden Şükrü Pınar ve Hasan Duman hayatını kaybetti. Kınık İlçe Örgütümüz aramızda değil, baş sağlığı diliyorum. Sandık görevlilerimiz teşekkür belgelerini alacaklar. Parti eğitmenlerimize de teşekkür ediyorum. Sandık görevlilerimizden en sade üyemize kadar sahada çalışacak olan tüm örgüt yöneticilerine ve hepimize çok büyük katkı sağladılar” dedi.  

  SOYER: HER BİRİNİZ AYRI AYRI KAHRAMANSINIZ
  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ise şunları söyledi: Şu an 6-7 ay öncesinde seçim kampanyasını yürüttüğümüz heyecanlı günlere geri gittim. O heyecanı tekrar yaşıyorum. Sizler aslında her biriniz ayrı ayrı kahramansınız. O sandıklara nasıl sahip çıktığınızı çok iyi biliyoruz. Çok iyi gözledik. Bu aslında bir günlük mesele değildi. Akıl ve vicdanınızı bir araya getirip büyük sorumluluk üstlenip o sandıklara bebeğiniz gibi bakıp saatlerce canla başla mücadele ettiniz. Her birinizin önünde saygıyla eğiliyorum. İyi ki varsınız...

  GEMİNİN KAPTANINA VE ÖRGÜTE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
  31 Mart’tan itibaren Türkiye’nin değişmeye başladığını belirten Soyer, “Muazzam bir dip dalga siyasetin tepelerini dizayn etmeye başladı. Siyasetin aktörleri, dili, kültürü değişmeye başladı. Bu değişimin öncülüğünü yine İzmir yapıyor. Sizlerin bu kahramanlığı, bu yüce gönüllülüğü sadece İzmir için değil tüm Türkiye için umuttur. Umut olmaya devam edeceksiniz. Bundan hiç kuşku yok. Ben de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlerin verdiği destekle sizin terinizi zerre kadar yere düşürmemek için İzmir olarak öncülüğü üstlenmek için canla, başla, aşkla çalışmaya devam edeceğim. Gönlümüzün en zengin hazineleri size feda olsun. İyi ki varsınız! Bugün bu salona sığmadık. İyi ki salonlara sığmıyoruz. İnşallah daha büyük salonlara da sığmayalım. Bugün burada, bu geminin kaptanına, CHP İzmir İl Örgütüne şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varız” açıklamasında bulundu.


Bu Haberin Manseti :

CHP İzmir'de 'sertifika' buluşması
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim