CHP İzmir’den ‘Çocuklar Geleceğimizdir’ Projesi

 • Haber Saati : 12 Eylül 2018, Carşamba 13:00:46 - 9 Ay önce eklendi.
CHP İzmir İl Kadın Kolları ‘Çocuklar Geleceğimizdir’ projesini tanıtmak amacıyla basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse de katıldı.

  CHP İzmir İl Kadın Kolları, çocuklara yönelik taciz ve istismara yönelik hazırladıkları ‘Çocuklarımız Geleceğimizdir’ başlıklı bir projeyi tanıttı. CHP İzmir İl Binası’nda gerçekleşen basın toplantısına CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, CHP İzmir İl Sekreteri Birgül Değirmenci de katıldı. Basın açıklamasına destek vermek için katılan Köse; “İdam isteği göstermelik. Kökten çözüm gerekiyor. Caydırıcı cezalar yok. Yürürlükteki yasaların ivedilikle harekete geçirilmesi gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

  KÖSE: CAYDIRCI CEZALAR YOK

  Çocuk tacizleri ve kadın cinayetlerine yönelik yasaların caydırıcılıktan uzak olduğunu dile getiren CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “Ne acı ki çocuk vi istismar kelimelerini bir arada kullanmak zorunda kaldığımız bir ortamdan geçiyoruz. Gönül isterdi ki çocuk ve taciz bir arada kullanılmasın. Çocuk tacizleri yaşanması. Bu ülkenin kanayan yarası çocuk tacizleri ve kadın cinayetleri. Bunu önlemek için mevcut iktidarın hazırdaki yasaları uygulamayışı, cezaları hafifletiyoruz gibi yasa tekliflerinin getirilmesi söz konusu. İdam isteği göstermelik. Kökten çözüm gerekiyor. Caydırıcı cezalar yok. Yürürlükteki yasaların ivedilikle harekete geçirilmesi gerektiğine inanıyorum. Son 15 yılda artarak devam eden ve içimizi karartan tacizler ülkemizde artık normal ve olağan durumlar oldu. Ağustos’ta 41, Temmuz ayında 31 kadın öldürüldü. Görmediğimiz ve bilmediğimiz birçok olay ve kayıp var. Bizlere kadın örgütlerine ve CHP kadın örgütlerine büyük sorumluluk düşüyor. Bulunduğumuz her ortamda bu ülkeyi bu karanlıktan kurtarmak için çalışmalıyız” temennisinde bulundu.

  PEKDAŞ; ‘KADINLARI HAYATIN HER ALANINDA GÖRÜNÜR KILMALIYIZ’

  Toplantıda konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş kadın ve çocukların okumasından kaygılanan bir yönetim anlayışı olduğunu belirterek, “Kız çocuklarına tacize karşı bir duruş gerçekleştirmeliyiz.  Görüntüde kadın var. Kadın sorununun çözülmesi için kadınların hayatın her alanda eşit olması ve görünür kılması gerekiyor. Birbiriyle normal ilişki kuramayan kız ve erkek çocukları, ileride birbirlerine normal gözlerle bakmayı, birlikte çalışmayı ve üretmeyi düşünemez. Türkiye’de çare artık CHP. Kadın ve erkeklerin yeniden eşit olduğu bir Türkiye’yi inşa etmeliyiz. Her alanda, her yerde eşitçe çalışması, temsil edilmesi, kız çocuklarının da karma okullarda okumasını sağlamalıyız. Kadınlar görünür olmazsa şiddet ve tacize uğrar. Kadınları hayatın her alanında görünür olmasını sağlamak, iş sahibi olmasını sağlamak zorundayız” dedi.

  NURŞEN BALCI: ÇOCUK BAKANLIĞI KURULMALI

  CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, ‘Çocuklar Geleceğimizdir ‘ projesini tanıtarak, “Öncelikle Karabağlardan başlayan projeyi tüm İzmir’e yayacağız. Devlet koruma, suçluları cezalandırma, rehabilitasyon çalışması yapıyor ancak yeterli değil. Suçu işleyen için en ağır cezalar uygulanmalı. Çocuk Bakanlığı kurulmalıdır. Çocuk ve anneler için bilgilendirme çalışmaları yapacağız. Psikolog, sosyolog ve hukukçularla yürüteceğiz. Amacımız sadece aileleri bilgilendirmek değil kadınlara da ulaşmaktır. Fatma Köse’nin desteğiyle başlatacağız. Diğer ilçelerimize de yayacağız. Çocuklarımızı istismardan korumak hepimizin görevi. Çocuk istismarına dur diyelim” dedi.


Bu Haberin Manseti :

CHP İzmir’den ‘Çocuklar Geleceğimizdir’ Projesi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim