CHP İzmir'den STK ziyareti

 • Haber Saati : 26 Eylül 2019, Perşembe 22:24:05 - 9 Ay önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Mahmut Özgener ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Mahmut Özgener ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret edip, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’ta maruz kaldığı linç girişiminin rapor haline getirildiği ve geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı kitabı Özgener’e takdim etti.

  Görüşmede ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası’nın ortak çabalarıyla kruvaziyer gemilerinin kente yeniden düzenli olarak gelmesi için harekete geçilmesi konuşuldu.

  Ziyarette konuşan Başkan Deniz Yücel, araştırma komisyonu tarafından hazırlanan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi kitabını paylaşmak için ilk durağının İzmir Ticaret Odası olduğunu ifade ederken, “ Yakın zamanda bir yerel seçim atlattık bu yerel seçim ülkemizin demokratikleşmesi adına bir değişim başlattığına inanıyoruz İzmir’de de İzmir’e yakışan bir şekilde kavgasız, çatışmasız halkın riadesi sandığa yansıdı. Ancak seçim sürecinde CHP’ye çok haksız eleştiriler ve suçlamalar yöneiltildi. Bu iktidarın geçmişten gelen kutuplaştıran, süreci ve toplumu geren siyaset anlayışının 31 Mart’taki devamı niteliğindeydi. Seçimlerden kısa bir süre sonra Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde saldırıya uğradı, o gün devletin ileri gelenler bakanların olduğu yerde kolluk kuvvetlerinin zaafiyeti sonucu, organize ve planlı bir saldırıyı atlattı. CHP bu olayı araştırdı, gerçek faillerin ortaya çıkması adına bir komisyon kuruldu. Olay çok yönlü olarak etraflıca araştırıldı. Kamuoyuna yansımayan yüzünü halkın öğrenmesi adına komisyon raporu kitaplaştırıldı. İzmir’de STK meslek odaları ve derneklerle paylaşacağımı söyledim. Bu kitabı sizlerle paylaşmak için buradayız” diye konuştu.

  “EKONOMİNİN SİHİRLİ DOKUNUŞLARA İHTİACI VAR”
  Başkan Yücel, hem İzmir’in hem de Türkiye ekonomisinin sihirli dokunuşlara ihtiyacı olduğunu dile getirirken, “Diğer yandan Ticaret Odasının çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte İzmir’de kruvaziyer turizminin önünü açan bir anlaşmanın imzalandığını öğrendik. Ekonominin sihirli dokunuşlara ihtiyacı var. Bu atılan adımın da  sihirli bir dokunuş olduğuna inanıyorum. İzmir’e katkı sunacağına inanıyorum” dedi.

  “SİZ SİYASET KONUŞTUNUZ AMA…“
  Yücel’in ardından konuşan Başkan Mahmut Özgener, “Siz siyaset konuştunuz ancak biz bir STK olarak siyaset üstü bir makamız, biz siyaset konuşmayı doğru bulmuyoruz. Kılıçdaroğlu’na yönelik yaşanan olayı da üzülerek izledik. Aynı zamanda oda olarak da tepkimizi dile getirdik. İhmali olan varsa devletimiz gereğini yapmıştır ya da yapacaktır. Kamuoyunun her kesimin buna tepki gösterdiğini gördüm bundan da mutlu oldum” dedi.

  “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZLA YAKINEN ÇALIŞIYORUZ”
  Başkan Özgener, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile yakınen çalıştıklarını ifade ederken, “Kruvaziyer turizm konusuna gelince biz Büyükşehir Belediye Başkanımızla yakınen çalışıyoruz. Ben olarak yönetmiyoruz biz olarak yönetmek için buradayız. Ortak akılla hareket edeceğiz, kruvaziyer çalışması da şehir için güzel bir örneği oldu. Bazı sorunlar yerelde çözülmesi gereken bir kısmı da hükümetimiz nezdinde çözülmesi gereken sorunlar aynı şekilde Ankara ile sorunlarımız çözülünce mutlu oluyoruz. Kruvaziyeri atılan ilk adım olarak görüyorum, şehrimizin nasıl bir kazanç sağlayacağını düşünmemiz gerek. Kruvaziyerler geldiğinde İzmir esnafı fazla bir şey kazanmadı, gemi geldi bir kısmı Efes’e gitti şehre bir şey kalmadı. Bu süreci çok iyi yönetmemiz gerek diye düşünüyorum” dedi.

  “BİZE GÖREV DÜŞERSE HAZIRIZ”
  Başkan Özgener, kent ilgilendiren sorunlarda oda olarak üzerlerine düşen bir durum olduğu takdirde koşa koşa yapmaya hazır olduklarını belirtirken, “Büyükşehir Belediye Başkanımız seçildikten sonra başlattığı bir uygulama var her ayın ilk perşembesi oda başkanlarıyla büyükşehir belediye başkanı bir görüşme yapıyor. Görüşmelerin temelinde yaşanan sorunlar ve önerilen çözümler iki kere yaptık bu toplantıyı ikisinde de verimli sonuçlar elde ettik. Şehrin sorunlarıyla ilgili ortak çözüm üretebileceğimizin göstergesi biz oda olarak hazırız bizde bir şey düşerse koşa koşa hazırız” diye konuştu.


Bu Haberin Manseti :

CHP İzmir'den STK ziyareti
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim