CHP Karşıyaka'da o isime operasyon

 • Haber Saati : 24 Temmuz 2019, Carşamba 18:19:32 - 5 Ay önce eklendi.
Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, yakın ekibinde yer alan ve fiilen koordinatör gibi çalışan Coşkuner'in odasını boşaltmasını istedi

  CHP İzmir İl Örgütü’nde dün gerçekleşen haftalık olağan İl Yönetim Kurulu toplantısında İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Sedredil Coşkuner’i İl Başkan Yardımcılığı görevinden aldı. CHP İzmir kulislerinde pasif göreve getirildiği konuşulan Coşkuner, İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini sürdürecek. Coşkuner'e yönelik bir hamle de Karşıyaka Belediye Başkanı Başkan Cemil Tugay'dan geldi. Tugay, yakın ekibinde yer alan ve fiilen koordinatör gibi çalışan Coşkuner'in odasını boşaltmasını istedi ve Örnekköy şantiyesine gönderdi. 

  Sedredil Coşkuner’e yönelik her iki hamlenin perde arkasında, Karşıyaka CHP'de geçen ay yaşanan, ancak başarıya ulaşamadan sonlandırılan imza krizinin etkili olduğu öğrenildi. 

  COŞKUNER’E BİR HAMLE DE BAŞKAN TUGAY’DAN
  Karşıyaka CHP'nin etkili siyasetçilerinden Sedredil Coşkuner, iki günde üst üste alınan kararlarla pasifize edilirken, gelişmeler parti çevrelerinde yankı uyandırdı. 

  Önce, dün İl Başkanı Deniz Yücel'in başkan yardımcılığından aldığı, ardından da bugün Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın en yakın ekibinde yer almasına karşın belediye binasından çıkarılan Coşkuner, çifte şok yaşadı. Başkan Tugay’ın katında makam odası bulunan Sedredil Coşkuner, odasını boşaltıp Örnekköy’deki şantiyeye gönderildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Acil Müdahale Ekibinin başındaki görevine devam eden Coşkuner, belediye binasındaki makam odasını Örnekköy’e taşımak zorunda kaldı.

  Başkan Tugay’ın bu hamleyi hayata geçirmesinde, Coşkuner’in Karşıyaka’da yaşanan imza krizinin perde arkasındaki isim olduğu ve son süreçteki icraatleri sebebiyle hem kendi hem de belediyenin imajına zarar vermesinin etkili olduğu öğrenildi.

  KARŞIYAKA KRİZİ DENGELENDİ
  Karşıyaka’da yaşanan krizde İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’ın düşürülmesi için imza hareketinin başlamasında etkili olduğu öne sürülen Coşkuner’in hem belediyede hem de il yönetiminde pasif göreve getirilmesinin ardından Karşıyaka siyasetinin etkin isimleri aktif görevlere getirildi. CHP İzmir İl Yönetiminde Coşkuner’in yerine 2. Bölge Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Sevim Köz  Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’a yakınlığıyla biliniyor. Geçtiğimiz hafta 2. Bölge Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Karşıyaka siyasetinin önde gelen isimlerinden Adnan Alabay da Yıldırım’a yakınlığı ile biliniyor. Başkan Yücel ile Tugay’ın bu hamleleri özellikle 23 Haziran İstanbul seçimi sonrası kenetlenen örgüte zarar verdiği düşünülen Coşkuner’in Karşıyaka’da yarattığı krizin çözümü için gerçekleştirdiği belirtildi. Başkan Yücel ve Tugay, Karşıyaka krizini hayata geçirdikleri bu hamlelerle dengeleyerek örgüt içi disiplini sağladıkları aktarıldı.


Bu Haberin Manseti :

CHP Karşıyaka'da o isime operasyon
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]egemedyasi.com
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim