CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalkınma”

  • Haber Saati : 23 Mart 2018, Cuma 11:13:09 - 3 Yıl önce eklendi.
Şeker Fabrikalarının kapatılmasına ilk tepki CHP Konak İlçe Başkanlığı’ndan gelmişti. Bu kez de Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve Konak Meydanı olmak üzere İzmir’in iki önemli noktasında imza masaları kuruldu.

    Kapatıldıktan sonra harabe hale dönen Sümerbank önündeki eylem atağından hemen sonra Kadın Kolları ve Gençlik Kolları imza masaları kurarak “Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesine hayır diyoruz. Sağlığımızı tehdit edecek, ülke tarımımıza darbe vuracak bu uygulamadan vazgeçilmesini talep ediyoruz.” diyerek İzmirlilerin desteğini istedi. Hafta sonu başlayan imza kampanyasına halkın büyük ilgi gösterdiği görüldü. İmza masalarının pazar gününe kadar Türkan Saylan Kültür Merkezi önü ve Konak Medyanı’nda kalacağını bildiren partililer, “Geleceğini düşünen ve bu ülkeyi seven herkesin ayrım gözetmeksizin milli değerlerin yok edilmesine karşı çıkması gerekir.” dedi. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde kurulan masaya imza atmak için gelen halk hükümete olan tepki ve sorunlarını CHP Konak İlçe yöneticilerine ilettiler.  İmza masasında “Satarak Değil, Üreterek Kalkınma” ile “Yerli ve Milli Sermaye Satılamaz” dövizleri dikkat çekti. Konak Meydanı’nda kurulan masada gençler; akranlarına ve büyüklerine özelleştirmenin yarattığı sorunları, kalkınma planlarının üretimde dışa bağımlı bir ülkeyle gerçekleştirilmeyeceğini anlatarak farkındalık oluşturmayı amaçladı. 

    Kanser Yapıyor

    İmza masasında şeker fabrikalarının kapatılarak üretimde nişasta bazlı şeker (NŞB) ve Yüksek fruktozlu mısır şurubu (YFMŞ) kullanılacağını anlatarak sağlığa zararları hakkında halkı bilinçlendirmek için bulunan Beslenme Uzmanı Pelda Başak: “Aşırı früktoz alımı düşük insülin konsantrasyonuna sebep olur bu da leptin seviyesinin düşük olmasına yol açar. Leptinin düşük seviyede olması kilo almaya ve obeziteye sebep olur. Obezite de kalp damar hastalıklarından kaynaklı inme , tip 2 diyabet , karaciğer yağlanması ve bir çok metabolik hastalığa yol açar. Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarında früktozdan zengin beslenmenin metabolik sendrom, insülin direnci , hipertansiyon ve ağırlık artışına neden olduğunu çoktan beri biliyoruz. Metabolik sendromun ise kansere sebep olduğu konusunda hiçbir tereddüt kalmamış durumda” diyerek durumun ciddiyetini gözler önüne serdi. Nişasta Bazlı Şeker ve Yüksek fruktozlu mısır şurubunun zararlarının yer aldığı akademik araştırma metinleri halka dağıltıldı. Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim