CHP Örgütleri İzmir'deki Zirvede

 • Haber Saati : 18 Eylül 2018, Salı 13:12:44 - 10 Ay önce eklendi.
CHP İzmir ve Ege Bölgesi örgütleri, partideki siyasi gelişmelerin yanı sıra ekonomik gelişmelerin de masaya yatırıldığı zirvede buluştu. Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salıcı'nın başkanlığında düzenlenen toplantıda gündeme dair önemli mesajlar verildi.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir ve Ege Bölgesi örgütlerinin, Kültürpark İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde düzenlediği toplantıya Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlık etti. Siyasi gelişmelerin ve yerel seçim sürecinin yanı sıra ekonomik gelişmelerin de masaya yatırılacağı zirveye Salıcı'nın yanı sıra Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) İzmir'den tek üyesi olan Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Milletvekilleri, Parti Meclisi (PM) Üyeleri, Aydın, Muğla, Uşak, Denizli il başkanları ve milletvekilleri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve geçmiş dönem milletvekilleri, belediye başkanları ve parti yöneticileri katıldı. CHP İl Başkanı Deniz Yüce'in açılış konuşmasını yaptığı toplatıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Ankara’daki önemli zirve nedeniyle katılmadı.

  'DİLEKÇEYLE KURULAN BİR PARTİ DEĞİLİZ'

  İl Başkanı Yücel, "Bugün bizim için önemli bir gün. Bölge toplantılarımızın ilkini İzmir’de gerçekleştiriyoruz. Danışma kurulu toplantılarımızı gerçekleştirdik. Bugün de demokrasiyi, ifade ve basın özgürlüğünü yeniden tesis etmek, hukukun üstünlüğü ve bağımsız yargıyı hayata geçirmek ve CHP’yi iktidara taşımak için konuşup tartışacağız. Çare ve çözüm yolları üreteceğiz. Bizler köklerini Anadolu ve Rumeli Müdafa-ı Hukuk tan alıyoruz. Dilekçeyle kurulan bir parti değiliz. Geçmişte olduğu gibi bugün de toplumun hangi kesiminden olursa olsun, hangi etnik köken inanç ve siyasi görüşten olursa olsun 81 milyon yurttaşımızın huzur ve barış içinde güven içinde, özgür ve şartlar içinde yaşaması için mücadele ediyoruz. Önümüzde yerel seçim var. Yerel seçimlerde CHP iktidarı halkın iktidarı olacaktır. CHP’nin yereldeki iktidarı halkın başarısı olacaktır. 22 CHP’li belediyemizle Türkiye ve dünyaya örnek belediyecilik sergiliyoruz. 30 ilçede ve büyükşehirde seçimi kazanma hedefiyle yola çıktık. Birleşerek bu ülkeyi karanlıktan aydınlığa çıkaracağız" diye konuştu.

  'TEK ADAMA KARŞI DEMOKRASİYİ SAVUNUYORUZ'

  CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salıcı da  konuşmasında, "Benim en etkilendiğim cümlelerden bir tanesi biz bu partiyi dilekçeyle kurmadık. CHP Kuvayı Milliye’nin üzülerek savaş meydanlarında kuruldu. Bugün de tek adam rejimine karşı demokrasiyi , Atatürk ilkelerini , insan haklarını savunmaya devam ediyoruz. Türkiye dış politikada görülmediği kadar sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Eğitimde karma eğitimin sorgulandığı bir döneme girmiş durumda. Çetrefil bir ekonomik krizin göbeğindeyiz. Türkiye hazine ve maliye bakanlığı damada teslim edilmiş. Başkanın da kayınpeder olduğu bir anlayışla krizi aşmak mümkün değil. Merkez Bankası 4 gün önce faiz arttırdı. Ülkeyi yöneten şahıs nasıl müsaade etti bilmiyorum. Dolar kuru 6 seviyesine geldi kısa süreliğine. Bugün 6,35’e çıktı. Tek adam rejimi Türkiye’yi teslim almış durumda. Türkiye’nin bütün demokratik birikimlerini tarumar edecek bir siyaset izliyor" dedi.

  Yücel ve Salıcı'nın konuşması sonrası basına kapatılan toplantı iki oturum halinde gerçekleşti. İlk oturuma; CHP’nin İzmir, Aydın, Muğla, Uşak, Denizli il başkanları, milletvekilleri, PM ve YDK üyeleri katıldı. Bunun yanı sıra yine illerin kadın kolları ve gençlik kolları il ve ilçe başkanları da toplantıda yer aldı. Toplantının ikinci oturumuna ise CHP’nin geçmiş dönem milletvekilleri, belediye başkanları, PM üyeleri, YDK üyeleri katıldı.


Bu Haberin Manseti :

CHP Örgütleri İzmir'deki Zirvede
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim