CHP'de 'mavi muhalefet'te kimlerin adı geçiyor?

 • Haber Saati : 08 Aralık 2019, Pazar 15:18:05 - 1 Yıl önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir İl Örgütü’nde delege seçimleri sona ererken gözler ilçe kongrelerine çevrildi.

  İl Başkanı Deniz Yücel ve ilçelere yönelik ‘değişim’ mesaisi veren İl Eski Başkanı Rıfat Nalbantoğlu- Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Özuslu-İzmir Milletvekili Murat Bakan ve bazı Büyükşehir Genel Müdür ve Müdür Yardımcılarının başını çektiği yapı, ilçelerde mavi listelere destek vermişti.

  Muhalefet cephesi delege seçimlerinin ardından kongrelerde aday olacak isimler için düğmeye basarken görüşme trafiği hızlandı.

  Nalbantoğlu ve ekibinin karşılarında direkt taraf olmayan belediye başkanlarına da istedikleri isimleri kabul ettirmeye çalıştıkları öğrenildi.

  YALI-NALBANTOĞLU İTTİFAKI

  Konak’ta Nalbantoğlu’nun, Yalı Grubu ile anlaştığı iddia edildi. Mustafa Kocaoğlu’nun başını çektiği Yalı Grubu’nun İlçe Başkanı Gruşçu’nun karşısına eski meclis üyesi Ahmet Karadağ’ı çıkarma niyetinde olduğu, Nalbantoğlu ve ekibinin de Karadağ ismine destek olacağı öne sürüldü. Konak’ta İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu yeniden aday…  Gruşçu’ya eski başkan Şakir Başak ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur destek veriyor.

  GAZİEMİR’DE MAVİ’NİN ADAYI NETLEŞTİ

  Gaziemir’de mavi listenin adayı netleşti. İlçe Eski Yöneticisi Ali Rıza Türkmen mevcut yönetime karşı mavi listenin adayı olarak seçime girecek. Türkmen sosyal medya hesabından adaylığını ilan etti. İlçe Başkanı Kasım Özkan ile eski başkanları Umut Tekin-Yüksel Demirsoy yapısı aday noktasında net kararı vermedi.

  BUCA’DA O İSİMLER GÜNDEMDE

  Buca’da Nalbantoğlu cephesinde kongre adaylığı için İzmir Eski Milletvekili Adayı Ali Hıdır Uludağ’ın bir adım önde olduğu öğrenildi. Nalbantoğlu ve ekibinin mahallesinde kaybeden İl Sekreteri Hacer Taş’ı da ‘uzlaşı’ adayı olarak gündemde tuttuğu öğrenildi. Delege seçimlerinden güçlü çıkan belediye kanadında ise İlçe Eski Başkanı Çağdaş Kaya ismi ön sırada tutuluyor.

  KARABAĞLAR’DA POTADA 2 İSİM

  Karabağlar’da delege seçimlerinden umutlu çıkan muhalefet, ilçe başkan adaylığı için İlçe Eski Başkanı Orhan Polat ve İl Eski Başkan Yardımcısı Mehmet Türkbay’dan birini tercih edecek. İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ise, belediye ekibinin de desteğiyle yeniden aday.

  SELMA NALBANTOĞLU ‘ADAYIM’ DEDİ

  Bornova’da istediği sonucu alamayan Nalbantoğlu cephesinin ilçedeki aktörü  İZBETON Genel Müdür Yardımcısı Kudret Yiğit aracılığıyla mahallesinde delege seçilemeyen Selma Nalbantoğlu için çalışma yürüttüğü öğrenildi. Selma  Nalbantoğlu da delegeleri arayıp ‘adayım’ demeye başladı. Rıfat Nalbantoğlu’nun ve ekibinin ilçede ittifak arayışında olduğu öne sürüldü. Selma Nalbantoğlu isminin Bornova Belediye BaşkanıMustafa İduğ’a da iletildiği, İduğ’un ise sıcak bakmadığı öne sürüldü. İlçede Ertürk Çapın ve Gürol Türkmentepe de adaylık için güçlü isimler. Çapın’a İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İduğ’a yakın bazı isimler ile Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın destek verdiği,  Türkmentepe’ye ise Polat-İnal ittifakının destek verdiği belirtildi. İduğ’un  Türkmentepe’ye de ‘hayır’ demeyeceği konuşuluyor.

  TUGAY-ÖZUSLU KOÇ’U İSTİYOR

  Karşıyaka’da mavi listelerle sandıktan açık ara zaferle çıkan muhalefet içinde 3-4 farklı yapı var. Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Özuslu’nun önceliğinin geçtiğimiz kongrede de aday olanMurat Serdar Koç olduğu konuşuluyor.  Mavi cephesinde Serdar Yavaşoğlu, Nurşen Balcı, Dilek Bilgin, İsfahan Naki gibi isimler de gündemde...

  BAYRAKLI’DA UZLAŞI ARAYIŞI

  Muhalefetin uzun süre sonra güçlü çıktığı Bayraklı’da Nalbantoğlu ve ekibi uzlaşı mesaisinde. İlçedeki aktörler ve delegelerle görüşme yaptığı öğrenilen Nalbantoğlu’nun İl Eski Başkanı Selçuk Ayhan ismine sıcak baktığı öğrenildi. Nalbantoğlu’nun Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ile bir araya geleceği ve ‘ağabey’ formülünü masaya yatıracakları öğrenildi. Gündemdeki diğer isimler Songül Gök, Pınar Susmuş, Erol Özmen ve Metin Güler... Ancakbu isimlerin şimdilik uzlaşı adayı olarak öne çıkamadığı öğrenildi. 

  MUHALEFETİN EN ZAYIF OLDUĞU İLÇE ÇİĞLİ

  Muhalefetin metropolde en zayıf çıktığı ilçelerden olan Çiğli’de, muhalefet kanadından İl Eski Başkan Yardımcısı Şirin Akgül adaylığını açıkladı. Sandığa damga vuran Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ve Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer ikilisi ‘varım’ diyen İlçe Başkanı Mert Özcan’ı destekliyor.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim