CHP'de toplantıdan 'ön seçim' çıkmadı

 • Haber Saati : 18 Eylül 2018, Salı 17:18:58 - 10 Ay önce eklendi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın belediye başkan adaylarının tespitinde yerel seçimlere 6 ay kalması nedeniyle ön seçim yönteminin uygulanmayacağını belirttiği öğrenildi

  CHP’nin İzmir’de başlattığı Bölge Toplantısı’nda birinci oturum sona erdi. Yerel seçim sürecine dair yapılması gerekenlerin ve belediye başkan adayları ile belediye meclis üyesi adaylarının hangi yol ve yöntemlerle belirlenmesi gerektiği üzerine yoğunlaşılan bölge toplantısına katılan CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, ön seçim yapılmayacağını açıkladı.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın katılımıyla gerçekleştirilen 'Ege Bölgesi Örgüt Toplantısı'nın basına kapalı bölümünde; milletvekilleri, belediye başkanları ve Parti Meclisi (PM) üyelerinin görüşleri alındı. Toplantıda, partililerin yerel seçimlere dair görüşlerini aktardıkları öğrenildi. CHP'lilerin büyük bölümünün, ön seçim yapılması konusunda ısrarcı oldukları belirtildi. 

  Kurultay tartışmalarına katılan ve CHP'nin 24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanı seçimindeki adayı Muharrem İnce'yi desteleyerek, değişim için imza veren CHP İzmir İl eski Başkanı Asuman Ali Güven'in, yıllarca parti içinde emek verdiğini ancak bir yere gelemediğini söylediği ileri sürüldü. Güven ön seçim de istedi.

  ANKET FORMU DAĞITILDI 

  Toplantıda, CHP Genel Merkezi'nce hazırlanan ve 4 sorunun yer aldığı anket de partililere dağıtıldı. 'CHP örgütü durum değerlendirme anketi' başlıklı metinde, 'Temsil ettiğiniz il- ilçe örüğündeki üyeler birbiri ile uyumlu çalışabiliyor mu?', 'Temsil ettiğim il- ilçe örgütündeki iç çekişmeler nedeniyle başarılı olamıyoruz?', 'Sizce adayları hangi yöntemlerle belirlersek seçimlerde daha başarılı sonuçlar alır?' soruları yer aldı. 

  Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimlerde ön seçim yönteminin uygulanabilmesi için zamanın kısıtlı olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın, “Ön seçim yok. Zaman olarak yetişemez”  dediği kaydedildi.

  SİYASETTE KİMSE AKRABAM DEĞİL; BENİM AKRABAM İL VE İLÇE BAŞKANLARIDIR

  Başkan adaylarının belirlenmesinde ön seçim yerine eğilim yoklaması yönteminin uygulanmasının daha mantıklı olduğunu, il ve ilçe örgütlerinin görüşlerinin alınacağını, il ve ilçe başkanlarına danışacaklarını kaydeden Salıcı’nın, meclis üyesi adaylarının belirlenmesinde ise fermuar sisteminin uygulanabileceğini kaydettiği belirtildi.

  MECLİS ÜYESİ ADAYLARININ BELİRLENMESİNDE FERMUAR SİSTEMİ OLABİLİR

  Toplantıda, salonda hazır bulunan parti örgütü temsilcilerine, “Benim siyasette akrabam yok. Benim akrabam, ilçe ve il başkanlarıdır” dediği dile getirilen Oğuz Kaan Salıcı’nın, “Meclis üyelerinde fermuar sistemi olabilir. Başkan adaylarının belirlenmesinde eğilim yoklaması olabilir. İlçe ve il örgütlerinin görüşleri alınarak ve il başkanlarına danışarak adayları tespit edeceğiz. Benim akrabam ilçe başkanı ve il başkanıdır. Bütün ilçelerde gruplar ve çekişmeler var. Bu nedenle ilçe ve il başkanlarını dikkate alacağız” şeklinde mesaj verdiği kaydedildi.

  O İLÇEYİ KİMİNLE KAZANIRIZA BAKACAĞIZ

  İzmir’de de kaybedilen 8 ilçenin alınacağını belirten CHP Parti Örgütünden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın, ilçelerdeki adayların belirlenmesinde ilçe başkanı ve ilçe örgütünün yanısıra ilçe sakinlerine de danışılacağını belirttiği dile getirildi. Edinilen bilgiye göre, Salıcı bu konuda da, “Verimli bir toplantı oldu. Her ilçenin kendine göre belirleyeceği bir yöntem olsun. İlçe başkanına, önde gelenlerine, halka sorulsun. O ilçeyi kiminle kazanırıza bakacağız” ifadelerini kullandı. 

  GENÇLİK KOTASI VURGUSU

  Toplantıda söz alan CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan'ın konuşmasında gençlik kotasına vurgu yaptığı "Yeni dönem için gençlere görev verilmesi çağrısı yaptığı öğrenildi.


Bu Haberin Manseti :

CHP'de toplantıdan 'ön seçim' çıkmadı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim