CHP'de Yücel'den adaylık sinyali, Özkan'dan 'iktidar' mesajı!

 • Haber Saati : 24 Ağustos 2019, Cumartesi 13:44:15 - 5 Ay önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü’nün danışma kurulu toplantısı İsmet İnönü Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

  EGEMEDYASI - Toplantıya; Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir’i temsil eden Parti Meclisi(PM) Üyeleri, il yönetim kurulu üyeleri, il disiplin kurulu başkanı ve yönetimi, ilçe belediye başkanları, kurultay delegeleri, il kadın ve gençlik kolu il başkanları ile ilde kayıtlı kadın ve gençlik kolunun Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri, İlçe başkanları, ilçe sekreterleri, ilçe saymanları, büyükşehir belediye meclis üyeleri, ilçe belediye meclis üyeleri, ilde kayıtlı PM eski üyeleri, üyeliği devam eden; eski milletvekilleri, eski il başkanları, kentteki sendika ve meslek kuruluşlarının parti üyesi başkanları katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer’in şehir dışındaki programı nedeniyle toplantıya katılamadığı belirtildi.  

  Programın başlangıcında toplumsal olaylara farkındalık yaratmak amacıyla ‘Ölmek İstemiyorum’, ‘Orman Yangınları Çıkaranlar Katildir’, ‘Kaz Dağları Akciğerimizdir’, ‘Kadına Şiddete Hayır’, ‘Emine Bulut’  yazılı pankartlar açıldı. Toplantıda il yönetim kurulunun 1 sene boyunca yaptığı çalışmaların yer aldığı video gösterimi de yapıldı.

  YÜCEL’DEN GÖREVDEN ALMA MESAJI
  Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Deniz Yücel şunları söyledi:
  İlçe danışma kurulu toplantılarımızı yaptık. Konuşarak, tartarak, eleştirerek eleştirileri dikkate alarak emin adımlarla ilerliyoruz. Geçtiğimiz pazartesi günü halkın iradesine darbe vuruldu. Seçilmiş Mardin Diyarbakır ve Van belediye başkanları görevlerinden alındı. Anayasaların, yasaların ve seçim mevzuatlarının çizdiği kriterlere sahipler ama bir sabah ansızın görevden alındılar. Haklarında dava ve soruşturma varmış. Anayasanın ilgili maddesine göre haklarında karar olmadan suçlu sayılamaz. Bunlar anayasayı ihlal ediyorlar. Bu, HDP’nin, CHP’nin ya da AK Parti’nin meselesi değil. Demokrasiye inanan herkesin karşı durması gereken bir mesele. AK Parti iktidarı seçime girebilirsin ama yönetemezsin diyor. Bunu İstanbul seçimlerinde de yapmadılar mı? Ekrem İmamoğlu’nun anasının ak sütü gibi helal bir şekilde kazandığı seçimi iptal ettiler. Sonra 13 bin oy fark açıldı. Neden? Çünkü adaletle ve seçmenin onuruyla oynadılar. Seçmenin hakkını yemeye artık yer yok. Bu bir mücadeledir. Bu mücadele faşizme baskıya ve hukuksuzluğa karşı...

  KARALAMA KAMPANYASI UYGULADILAR
  Yakın bir zamanda bir seçim atlattık. Her seçimde olduğu gibi AK Parti iktidarı İzmir’deki belediye sayısını artırmak için kamunun bütün olanaklarını kullandı. Kara iftira, çamur atma, hakaret etme gibi başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer olmak üzere karalama kampanyası uyguladılar. Bu beklediğimiz bir şeydi. Ne olursa olsun seçimden alnımızın akıyla çıktık. CHP terör örgütleriyle meclise giriyor dediler, millet ittifakı, zillet ittifakı dediler. Biz ittifakımızı halkımızla yaptık,  vatanına, milletine, bayrağına bağlı kişilerle bir ittifak yaptık, haksızlığa uğrayan kesimlerle yaptık, 17 yıldır kullanılan kesimlerle yaptık ve demokrasiye inanan kesimlerle yaptık. 31 Mart yerel seçimlerinde 22 olan CHP’li belediye sayısını 24 yaptık. İYİ Partiyle birlikte 25 belediye kazandık. Kaybettiğimiz 8 ilçenin 5’ini kazandık ama beklemediğimiz bir şekilde CHP’li 2 ilçeyi kaybettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

  BEN BURADAYIM VE YAPACAK DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR
  Emek vermeden gelen başarı ya tesadüftür ya da şanstır. O başarıyı da kaybetmek çok kolaydır. O yüzden 31 Mart’ta bize verilen bu fırsatı çalışarak değerlendirmek zorundayız. Farklılıkları zenginlik olarak gören bir anlayıştan geliyoruz. Kırmızı çizgimiz belli. Vatanımız millet ve bayrağımız bizim çizgimiz. Bugün Cumhurbaşkanı diyor ki, ümmeti parçalamayın. Böyle bir zihniyet ülkeyi yönetemez. Sen alevisin, kürtsün deseydik ne vatan ne de millet kurtulurdu. Her türlü ayrımcılık ve ötekileştirmeyi reddederek emin adımlarla iktidara yürüyeceğiz. Ne olursa olsun partili belediye başkanlarını ve yöneticilerini basın ve sosyal medya üzerine eleştirmemek erdemdir. Bu parti Cumhuriyeti kuran bir parti geçmişi var. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız parti organlarına başvurursunuz. Danışma kurullarımız var. Kongreler, kurultaylar var. Büyükşehir belediye başkanımıza ve ilçe belediye başkanlarımıza çok ağır eleştiriler oldu. Sosyal medyada İzmir il başkanı görevden alındı, istifa etti deniliyor. 19 ayda 10 kere basında istifa ettiğimiz yazıldı. Ben buradayım ve yapacak daha çok işimiz var. Bütün partililerimizle birlikte çalışmalarımı sürdüreceğim. Ben yetkilerini kullanan bir il başkanıyım. Partinin başarısına zarar verecek hiçbir şeye sessiz kalmam. Bunlar bizim hassas noktamız. Kamplaşma, ekipleşme, kutuplaşmaya tahammülümüz yok, izin vermiyoruz. Benim tek bir ekibim var o da CHP. Adamcı siyaset çok tehlikeli, asla izin vermeyeceğiz. Önce insan olmamız lazım. Adaletli ve hakkaniyetli insan olmak lazım… O yüzden birbirimizle uğraşmaktan vazgeçeceğiz. İzmir örgütü Türkiye’yi kucaklayacak.

  ÖZKAN: İLK SEÇİMLERDE İKTİDAR BİZİM! 
  İl Danışma Kurulu toplantısında Yücel'in ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan partililere seslendi ve önemli mesajlar verdi.  Özkan, “Aramızdaki safları sıklaştırarak, asla kırgınlıklara geçmiş dönem çekişmelerine izin vermeyelim. Bu büyük yolculuğu tamamlayacağız. Bu yolculuk ancak birlikte olur. Siz yaratacaksınız, İzmir örgütü Türkiye’ye örnek olacak. Başarı, paydaşların başarısıdır. Bugün Millet Koalisyonu sayesinde büyük başarılara koştuk. Yerel yönetimlerde belediye başkanlarımızın enerjisini daha ileriye taşıdık. Eksiklerimizin farkına varacak ve onları gidermeye çalışacağız. En önemli şey namusluca, birlikte, beraberce bu başarıyı sürdürmek. Hesap veremediğimiz ve açıklayamadığımız hiçbir şey yok. Sizin başarılarınız bizi çalışma noktasında daha da şevklendiriyor. Görevli arkadaşlarımızın üzerinde de herhangi bir kumpas varsa hep birlikte onu yakacağız. Bazı hatalar olabilir ama onu kendi içimizde hallederiz. Onun için ben İzmir İl Örgütü'nü gönülden alkışlıyorum. Hep beraber yapacağımız yolculuğun mihenk taşısınız. Her eleştiriyi dinler ve kabul ederim. Nedenlerini açıklarım. Daha sonra kol kola iktidara yürüyeceğiz. Kadınlarımız sokakta kesiliyor, doğamız zehirleniyor. Biz bu zehrin panzehiriyiz. Yerel seçimlerde gücümüzü gösterdik, ilk seçimlerde iktidar bizimdir. Yürüyelim arkadaşlar durmak bize yakışmaz. Bu karanlığı Mustafa Kemal’in aydınlığıyla temizleyeceğiz” diye konuştu.

  CHP İl Danışma Toplantısı bu konuşmaların ardından basına kapalı olarak devam etti. 


Bu Haberin Manseti :

CHP'de Yücel'den adaylık sinyali, Özkan'dan 'iktidar' mesajı!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim