CHP’li Adaylar Hal'e Çıkarma Yaptı

 • Haber Saati : 05 Haziran 2018, Salı 08:30:52 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP İzmir Milletvekili adayları Mahir Polat, Sevda Erdan Kılıç, Ednan Arslan ve Salih Özçiftçi İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali ile Sebze Hali’ni ziyaret etti.

  CHP İzmir Milletvekili adayları Mahir Polat, Sevda Erdan Kılıç, Ednan Arslan ve Salih Özçiftçi, sabah 05:00’te İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali ile Sebze Hali’ni ziyaret ederek, esnafın sıkıntılarını dinledi. CHP’li Polat, doların yükselmesinin zor durumdaki esnafı daha da büyük sıkıntıya soktuğunu belirterek, “Maalesef mevcut iktidar, esnafımızı kaderine terk etmiş durumda. CHP iktidarında Esnaf Bakanlığı kurarak, esnafımızın daha fazla söz sahibi olmasını sağlayacağız” dedi.

  CHP İzmir Milletvekili adayları Mahir Polat, Sevda Erdan Kılıç, Ednan Arslan ve Salih Özçiftçi, sabah 05:00’te Hal esnafına çıkarma yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali ile Sebze Hali’ni ziyaret eden vekil adayları, esnafın sorunlarını dinledi. CHP’li Mahir Polat, dolardaki yükselişin birçok kesimi olduğu gibi esnafı da zora soktuğunu belirterek, AKP iktidarının esnafı kaderine terk ettiğine değindi. Polat, “CHP iktidarında esnafımız başımızın tacı olacak. Esnaf Bakanlığı kurarak, esnafımızın daha fazla söz sahibi olmasını sağlayacağız” diye konuştu.

  Kalabalık Heyetle Esnafı Dinlediler 

  CHP Milletvekili adayları ile birlikte İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, il ve ilçe yöneticileri de hal esnafının ziyaretine katıldı. Zor durumda olduğunu belirten esnaf, iş yapamaz hale geldiklerini vurguladı. CHP’li Mahir Polat, mevcut iktidarın esnaf ve sanatkarı kaderine terk ettiğini belirterek, “Bizler esnaf ve sanatkarımızı ekonomimizin ve sosyal hayatımızın olmazsa olmazı olarak kabul ediyoruz. CHP iktidarında Esnaf Bakanlığı kurarak, esnafımızın sorunlarının çözümünde daha fazla söz sahibi olmasına olanak tanıyacağız. Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız” dedi.

  Esnafa Düşük Faizli Uzun Vadeli Kredi 

  Polat, esnaf ve sanatkarın borç yükü altında ezildiğini, birçoğunun dükkanlarında kiracı konumda olduğunu vurgulayarak, CHP’nin iktidara gelmesi durumunda esnafa düşük faizli ve uzun vadeli kredi olanağı sağlanacağını söyledi. Polat, “Esnafımızın kira, araç gideri, işyeri masraflarını vergiden düşebilmesini olanak sağlayacağız. Büyük alışveriş merkezleri karşısında ayakta kalma savaşı veren esnafımıza destek olmaz ve onlar için adil rekabet ortamları yaratmazsak, esnaf kepenk indirecek” uyarısında bulundu. CHP İzmir Milletvekili Adayı Sevda Erdan Kılıç, esnaf ve sanatkara CHP’nin sahip
  çıkacağını belirterek, sorunlarının çözümü için her türlü desteği vereceklerini söyledi. CHP Milletvekili Adayı Ednan Arslan ise AKP’nin yeni hal yasasının lafta kaldığını belirterek, “CHP iktidarında vereceğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz” dedi. CHP’li Salih Özçiftçi de CHP iktidarında esnaf ve sanatkarın baş tacı olacağını söyledi.

  Polat, Örnekköy Halkının Sorunlarını da Dinledi

  CHP Milletvekili Adayı Polat, önceki gün de Örnekköy Mahallesi’nde alan çalışmasına katıldı. CHP Milletvekili Adayı Salih Özçiftçi ve CHP Karşıyaka örgütünün de katıldığı ziyarette vatandaşın dertlerini dinleyen Polat, Türkiye’de 16 milyon kişinin yoksul, 6 milyon kişinin işsiz olduğunu anımsattı. CHP’nin tüm sorunları çözmek için projeleri olduğunu hatırlatan Polat, “Biz CHP olarak emekliden, esnaftan, çiftçiden, üretenden ve tüm halktan yana olan bir geleceği birlikte inşa edeceğiz. Bunun için herkesi 24 Haziran’da oy vermeye çağırıyoruz” dedi.


Bu Haberin Manseti :

CHP’li Adaylar Hal'e Çıkarma Yaptı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim