CHP’li Bakan’dan Bayır’a: AKP’nin ekmeğine yağ sürecek bir arkadaşımız değildir

 • Haber Saati : 22 Şubat 2019, Cuma 14:28:00 - 7 Ay önce eklendi.
CHP'de Buca Belediye Başkan adayı Suat Nezir'in, listelerin YSK'ya verilmesine saatler kala değiştirilmesinin yankıları sürüyor.

  Yaşananlara tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'ın, "Genel Merkez'in de bu avukat sevgisini anlamış değilim, İzmir ile ilgili hukukçu arkadaşlarımızın inanılmaz bir müdahalesi var. Partiyi ele geçirmek için çalışıyorlar gibi bir görüntüleri de mevcut" sözlerine, CHP'nin İzmir Milletvekili Avukat Murat Bakan'dan yanıt geldi.

  'SÜRECİN HİÇBİR NOKTASINDA DEĞİLİM'

  Gündeme Bakış'ın haberine göre "Buca adayının değiştirilmesi konusunu herkes gibi öğrendim" diyen CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, "Hiçbir bilgim yok. Sürecin hiçbir noktasında da değilim. Aday arkadaşımızın değişme sebebine ilişkin net somut bir bilgim yok. Üstelik Suat Nezir'i gelen arkadaşımızdan daha iyi tanırım. Sevdiğim bir kardeşimdir. Durumuna üzüldüm ancak parti böyle bir karar vermiş mutlaka makul bir gerekçesi vardır diye bakıyorum olaya. Benim de İzmir'in bazı ilçelerinde önerdiğim arkadaşlarım oldu fakat aday olmadıklarında bunu büyük bir olgunluk içinde karşıladılar. Yine Buca'da son derece başarılı, genç bir belediye başkanımız vardı. Levent Piriştina değişti. O da büyük bir olgunluk içerisinde, partili ahlakı ile davrandı. Ne birilerine nümayiş yaptırdı ne de basına zehir zemberek açıklamalar, ne başka partiye gitti. Siyasette arzu etmememize rağmen bu tip durumlar yaşanabiliyor. Önemli olan eleştiriyi, özeleştiriyi sonraya bırakıp partiye seçim kazandırmak. Burada alınan tavır hem kendi geleceği hem partinin geleceği için önemli. Yaşadığı hayal kırıklığına rağmen vakur davranıp partiye sahip çıkmak gerekir. ‘Bana haksızlık yapıldı' diye düşünebilirsiniz, gerçekten öyle de olabilir. Ancak şimdi bu meseleleri bırakıp iktidarın değirmenine su taşımadan ülkenin geleceği için bu işlerden haberi olmayan yurtsever seçmeni hayal kırıklığına uğratmamak gerekir. Birlik olmalıyız. Önemli olan kişiler değil CHP'dir ve karşımızda dinci faşist bir anlayış var. Mücadelemiz onunla olmalı" dedi.

  'AKP'NİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRECEK BİRİ DEĞİL'

  CHP'li Bakan, sözlerine şöyle devam etti:
  "Ben biliyorsunuz parti içi konuları basına demeç olarak vermem varsa bir eleştirim onu o arkadaşıma uygun zamanda ve yerde yaparım. Kamuoyu önünde değil kaldı ki Tacettin Bey gerek il başkanlığı döneminde gerekse milletvekili olduğu dönemde basın önünde partiyi asla tartışmamış bir arkadaşımızdır. Ne belediye başkanlarını ne milletvekili arkadaşlarını ne de örgütü basın önünde eleştirir! Bu tip davranışların parti ahlakına uymadığını kapalı toplantılarda yapılması gerektiğini çok iyi bilir. Partiye zarar verip AKP'nin ekmeğine yağ sürecek bir arkadaşımız değildir. O bakımdan böyle partili hukukçu arkadaşlarımızı bilhassa mesleklerini zikrederek eleştireceğine ihtimal vermiyorum".


Bu Haberin Manseti :

CHP’li Bakan’dan Bayır’a: AKP’nin ekmeğine yağ sürecek bir arkadaşımız değildir
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim