CHP'li Bayır: Cumhuriyet Kazanımlarını İktidar Olduğumuzda Tek Tek Geri alacağız

 • Haber Saati : 29 Ekim 2018, Pazartesi 10:24:12 - 7 Ay önce eklendi.
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Atatürkçü Düşünce Derneği Karabağlar Şubesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için düzenlediği etkinliğe katıldı.

  Etkinliğe, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ADD Karabağlar Başkanı Fevzi Özelli, İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  İzmir Milletvekili Tacettin Bayır gerçekleştirdiği konuşmada, ‘’Herkes bilir ki; biz Atatürkçüler, biz Cumhuriyetçilerin bazı sevdaları vardır. Bazı değerlere aşkla bağlıyızdır. Yaşadığımız kentimizi severiz, geleceğimiz çocuklarımız için çevremizi doğamızı korumaya dikkat ederiz. Yaşadığımız vatan topraklarımızı ülkemizi severiz, bayrağımızı çok severiz. Ve bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimci olan Mustafa Kemal Atatürk’e aşkla bağlıyız. Onlar Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Cumhuriyete kazandırdıkları değerleri, tek tek satarak yok etseler de, yabancı sermayeye peşkeş çekseler de bizler karşı mücadele ile Cumhuriyet kazanımlarının her birisini, iktidar olduğumuzda tek tek geri alacağız‘’ dedi.

  Cebinizdeki Paraya Göz Dikmiş Durumdalar

  Bayır, Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren öz kaynaklarımızla kurulan kurumların, Akp iktidarında satılarak, yandaşa peşkeşe çekildiğinin altını çizerek, ‘’Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının mücadelesi sonrasında ekonomi canlandırmak için kurdukları fabrikaları, demir yollarını, limanları sattılar. Ekonomik olarak ülkeyi çökerttiler, ülkemizin iki yakasını bir araya getiremediler, batık durumdayız. Ülke ekonomisini düzeltmek için kullandıkları bir tek yol var: Sizlerin tüketmek zorunda olduğunuz bazı ihtiyaçlarınıza dolaylı vergi dediğimiz yöntemlerle, doğalgaz, elektrik, benzin, mazot gibi ürünlere zamlar yaparak, sizlerin ceplerindeki paraya göz dikmiş durumdalar. Bu yüzdendir ki, biz Cumhuriyetçiler biz Atatürkçüler daha da çoğalmalıyız. Ne zamana kadar? Bunları alaşağı ederek iktidar olana kadar mücadelemize devam etmeliyiz. Korkmamalıyız. Yılmamalıyız. Acaba beni işten atarlar mı? Çocuğuma zarar verirler mi? diye düşünmemeliyiz. Özellikle ak saçlılardan rica ediyorum. Kaybedeceğimiz hiçbir şeyimiz yok. Bizler artık siyaseti, kendi kişisel çıkarlarımız için yapmıyoruz. Bizler siyaseti çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği için yapıyoruz. Güçlü olmalıyız iradeli olmalıyız. Onların yarattığı bu korku imparatorluğuna asla teslim olmamalıyız’’ diyerek sözlerini tamamladı.

  Etkinlik, Mikrop Hikmet’in şarkıları ile sona erdi.


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Bayır: Cumhuriyet Kazanımlarını İktidar Olduğumuzda Tek Tek Geri alacağız
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim