CHP'li Beko: Türkiye işsizler ordusuna döndü

 • Haber Saati : 29 Nisan 2019, Pazartesi 14:15:41 - 1 Yıl önce eklendi.
Türkiye'nin işsizler ordusuna dönüştüğünü ve bunun sorumlusunun AKP'nin yönetim tarzı olduğunu söyleyen Beko, "Üretimden kopmuş bir toplum haline geldik. Ne yazık ki, eğitim, ulaşım, sağlık çökmüş durumda. Böyle memleket yönetilmez. Bana göre asıl ihtiyacımız olan şey, herkesi bir araya getiren eşitlikçi, özgürlükçü bir Anayasa” ifadelerini kullandı.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, 1 Mayıs öncesi YURT Gazetesi Ege Bölge Temsilciliği'ni ziyaret etti. İzmir Temsilcisi Özgür Tuğrul'un karşıladığı CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin işsizler ordusuna dönüştüğünü ve bunun sorumlusunun AKP'nin yönetim tarzı olduğunu söyleyen Beko, "Üretimden kopmuş bir toplum haline geldik. Ne yazık ki, eğitim, ulaşım, sağlık çökmüş durumda. Böyle memleket yönetilmez. Bana göre asıl ihtiyacımız olan şey, herkesi bir araya getiren eşitlikçi, özgürlükçü bir anayasa” ifadelerini kullandı.

  'BU SEÇİMLERDE ÇOK ÇALIŞTIK'

  31 Mart'taki yerel seçimlerinde elde edilen başarısının oylara sahip çıkmayla geldiğini ve seçimin tekrarlanacağını düşünmediğini belirten Beko, “24 Haziran genel seçimlerini masa başında kaybettik. Biz vermiş olduğumuz oyların takipçisi olsaydık bugün cumhurbaşkanı Muharrem İnce, başbakan Kılıçdaroğlu olurdu. 24 Haziran’da sandıktaki oylarımızı kaçırdılar. Bu seçimlerde ders aldık, çok çalışan CHP olduk, milletvekillerimizin tamamı İstanbul halkının vermiş olduğu oyları beklediler. Önce güzel İzmir’in sonra Ankara’nın ve İstanbul’un dağlarında çiçekler açtırdık” dedi.

  'AKP VE MHP BAŞARILI OLAMADI'

  Yerel seçimlerde Saray ittfakının başarılı olamadığının altını çizen Beko, “Benim görebildiğim MHP ile AKP’nin ittfakı başarılı olamadı. MHP bu ittfakı çok başarılıymış gibi göstermiş gibi geliyor ama halk onlara oy vermedi, halk demokratlara, demokrasiye sahip çıkanlara oy verdi. Eğer başarılı olsaydınız, İstanbul’u ve diğer büyükşehirleri, illeri siz alacaktınız. Bu seçimden MHP ve AKP çok kazançlı çıkamadı” diye konuştu.

  'CHP’LİLER ÇOK BÜYÜK BİR PLANI BOŞA ÇIKARDILAR'

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik şehit cenazesinde gerçekleştirilen linç girişimini sert sözlerle eleştiren Beko, “Onların hepsi bizim şehitlerimiz. Asıl bölücülük; az oy aldınız, oraya gdemezsiniz demektir. Sizin iliniz, bizim ilimiz diye bir şey yok. 82 milyon bizim insanımız, asker de, polis de, öğrenci de, isçisi de. Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmak, Türkiye’ye cumhuriyete sahip çıkmak demektir. Cumhuriyete sahip çıkmak ise Atatürk’e sahip çıkmak demektir” diye konuştu.

  Beko ayrıca, “Bana göre CHP’liler çok büyük bir organizasyonun arkasındaki planı boşa çıkardılar. Hiçbir şey olmamış gibi Maltepe’de şarkılarını söylediler, kimsenin burnu kanamadan dağıldılar. Saldırıyı organize edenler ise bunu beklemiyordu” dedi.

  'ÜRETİMDEN KOPMUŞ BİR TOPLUM HALİNE GELDİK'

  Yaşanan ekonomik kriz üzerinden hükümeti eleştiren Beko, “Bu yönetim tarzı artık bitti. Başta AKP yönetimi ve onun destekçisi MHP, devleti yönetemez haldeler. Bunun nedeni nedir diye soruyorum? Çünkü doksan ülkenin nüfusu kadar Türkiye’de işsiz var. Biz sadece ölen arkadaşlarımızı konuşuyoruz ama on binlerce işçi arkadaşımız da iş kazasında yaralandı, onları duymuyoruz. Bugün saman ithal ediyoruz. Üretimden kopmuş bir toplum haline geldik. Ne yazık ki, eğitim, ulaşım, sağlık çökmüş durumda. Böyle memleket yönetilmez. Bana göre asıl ihtiyacımız olan şey herkesi bir araya getiren eşitlikçi, özgürlükçü bir Anayasa” ifadelerini kullandı.

  '1 MAYIS'TA HEPİMİZ ALANDA OLMALIYIZ'

  Son olarak, yaklaşan 1 Mayıs öncesi İzmirlilere mesaj veren Beko şunları söyledi:

  “1 Mayıs, birlik, dayanışma ve mücadele günü ve çok önemli. Hepimiz alanda olmalıyız. Sekiz milyona yakın işsiz var ve bunların gelecekle ilgili talepleri varsa muhakkak alanda olmalılar. İş güvencesi olmayan isçilerin alanda olması lazım. Hepimizin yan yana ve omuz omuza mücadele etmesi lazım. Faşizme karşı omuz omuza mücadele etmeliyiz. Her zaman, her yerde söylediğim bir söz vardır; bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz, birleşirsek var oluruz.”

  Nil KAHRAMANOĞLU


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Beko: Türkiye işsizler ordusuna döndü
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim