CHP'li gençler yerel seçime hazır

 • Haber Saati : 27 Ağustos 2018, Pazartesi 10:17:41 - 11 Ay önce eklendi.
CHP Gençlik Kolları, “Kentlere Hazırız” kampanyası başlattı...

  CHP Gençlik Örgütleri Genel Başkanı Emre Yılmaz “Gençler sadece gençlikle ilgili fikirleriyle değil memleketin tüm sorunlarına dair bir irade ortaya koyabilmeliler” diyor.

  CHP Gençlik Kolları, 2019’da yapılması planlanan yerel seçimler için çalışmaya başladı.Gençlerin siyaset sahnesinde daha aktif rol almasını amaçlayan gençler, ‘Kentlere Hazırız’ sloganıyla kampanya başlattı. Eylül ayı içerisinde İstanbul’da gençlerin katılımıyla bir kamp düzenleyecek olan gençler, burada kararlaştırılacak konuları yerel yönetimlere aday olanların imzalarına açacak.

  Kentler için gençlerin proje üretmeye başladığını söyleyen Yılmaz, “İstanbul’da kapalı bir grup çalışması yapacağız eylül ayı içerisinde. Gençlerin mahalli idarelerle ilgili neler beklediğine dair bir çalışma olacak bu. Kampta genç arkadaşlarımızın yerel seçimlere dair fikirlerini alıp onu bütünlüklü bir şekilde aday adaylarına taşıyacağız. Bu maddeleri sözleşme şeklinde aday adaylarının imzalarına açıp imzalamalarını isteyeceğiz” dedi.

  Gazete Duvar'dan Serkan Alan'ın söyleşisi şöyle:

  ‘YAŞLILARI EMEKLİ EDELİM, GENÇLER YÖNETSİN’

  Gençlerin mahalli idarelerde daha aktif rol almasına yönelik çalıştıklarını söyleyen CHP Gençlik Örgütleri Genel Başkanı Emre Yılmaz, “Sadece CHP adına değil memleketin tüm gençleri adına bunun bir ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz” dedi. CHP’li gençler, “Yaşlıları emekli edelim, gençler yönetsin”, “Odayı topladık anne, kenti de toplarız” sloganlarıyla yola çıktılar. TÜİK verilerini incelediklerinde gençlerin temsil edilmediği sonucuyla bir kez daha yüzleştiklerini belirten Yılmaz, “CHP Gençlik Kolları olarak hem CHP’li gençlerin temsiliyetini hem de partili olmayan gençlerin temsiliyetini arttırmak için böyle bir kampanya başlattık” diye konuştu.

  Gençlerin kent yönetimlerinde aktif görev almak için yeterli bilgi birikiminin olduğunu söyleyen Yılmaz şöyle devam etti: “30 yıl önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Dinçer 30 yaşında Ankara’yı yönettiyse bugünün yeni kuşağı da bunu yapabilir. Türkiye’de yerel yönetimlerde 20 bin kadar meclis üyesi var. Bunların çok az bir kısmı genç ve sayıları yüzde 4’lere tekabül ediyor. Bunun yukarıya çekilmesi noktasında da elimizden geleni yapacağız. Sadece CHP adına değil memleketin tüm gençleri adına bunun bir ihtiyaç olduğunu görüyoruz.”

  ‘GENÇLERİ MERKEZE ALMAYAN PARTİ İKTİDARA GELEMEZ’

  Siyaset sahnesinde gençlere söz hakkının sadece gençlikle ilgili konularla sınırlı tutulduğunu belirten Yılmaz son olarak şöyle konuştu: “Gençler sadece gençlikle alakalı meselelerde konuşmalılar bakışının çok yanlış olduğunu düşünüyoruz ve bunu tamamıyla reddediyoruz. Siyasetin odağına, ana hattına gençleri almayan hiçbir siyasi partinin, biz de dahil, iktidara gelemeyeceğini düşünüyoruz. Gençler sadece gençlikle ilgili fikirleri değil memleketin tüm sorunlarına dair bir irade ortaya koyabilmeliler. Bu noktada da yerel seçimlerin bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Gençler gelsinler katılsınlar ve kentleri beraber yönetelim.”


Bu Haberin Manseti :

CHP'li gençler yerel seçime hazır
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim