http://www.edremit.bel.tr/

CHP’li Gümrükçü'den 8 Mart mesaisi

 • Haber Saati : 09 Mart 2019, Cumartesi 12:01:45 - 5 Ay önce eklendi.
Millet İttifakının Çiğli Belediye Başkan Adayı CHP’li Utku Gümrükçü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ın kabrini ziyaret etti.

  Çiğli’de kadınlara karanfil dağıtan Gümrükçü:  “Kadınların elinin değdiği her şey güzelleşir. ‘Gülümseyen Çiğli’ hedefiyle çıktığımız bu hizmet yolunda kadınlarımıza yönelik projelerimiz ile fark yaratacağız” dedi.

  CHP’li Gümrükçü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ın mezarını ziyaret ederek çiçek bıraktı ve dua etti. Atatürk’ün açtığı yolda ilerlediklerini vurgulayan Gümrükçü: “Laik Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Milli Mücadele dönemindeyken kadınlara yönelik düşüncelerini notlarına almış ve Cumhuriyetin ilanı ile birlikte bu fikirlerini hayata geçirmiştir. Kadınlarımıza dönemin koşullarına göre gelişmiş birçok ülkesinde bile görülmeyen haklar elde etmesini sağlamıştır. Cumhuriyet devriminin en önemli göstergelerinden biri de budur ve bununla da gurur duyuyoruz. Böyle bir evladı yetiştiren ve bir ulusun kaderini değiştiren Zübeyde Hanımı da bir kez daha rahmetle anıyoruz” dedi.

  KADINLARA YÖNELİK PROJELERİMİZLE FARK YARATACAĞIZ

  Çiğli’de vatandaşlarla bir araya gelen Gümrükçü kadınlara çiçek vererek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Gümrükçü, Belediye Başkanlığı görevine başladıktan itibaren kadınlara yönelik çalışmalara hemen başlanacağını vurgulayarak “Bizim 6 temel önceliğimiz var. Bunlardan biri de ‘Kadınlar işe, çocuklar kreşe’ projemiz. CHP’nin parti politikası da bu yönde... Bizim hedefimiz her mahallemize bir kreş kazandırmak. Çalışmak isteyen annelerimiz bu kreşlere çocuklarını gönül rahatlığı ile emanet edebilecek ve iş yaşamına katılarak hem ekonomik bağımsızlığını elde edecek hem de ülkemizin gelişmesine katkıda bulunacak” dedi.

  ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ

  Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını söyleyen Gümrükçü “Fiziksel şiddetin de psikolojik şiddetin de savunulur bir yanı olamaz. Maalesef günümüzde kadınlara yönelik şiddet içerikli haberleri üzülerek takip ediyoruz. Kadın cinayetleri bu ülkenin başlıca sorunlarından biridir. Şiddet gören, öldürülen, okulda olması gerekirken çocuk yaşta anne olmaya zorlanan kızlarımızın sorunları ne acıdır ki ülkemizin en vahim tablolarından birini oluşturmaktadır. Bilinç yoksunluğu ve eğitim eksikliğinden kaynaklanan bu sorunun çözümü için bizler de bir çözüm noktası olmalıyız” dedi.

  KADIN DANIŞMA MERKEZİ AKTİF FAALİYET GÖSTERECEK

  Kadın Dayanışma ve Psikoterapi Merkezi projesinden de bahseden Gümrükçü “Çiğli’de yaşayan tüm kadınların gerek özel hayatlarında gerekse iş ve sosyal hayatlarında yaşadıkları sorunlarla ilgili destek vermek üzere Belediye tarafından Kadın Dayanışma ve Psikoterapi Merkezi kuracağız.  Tüm danışan bilgilerinin gizli tutulacağı bu merkezin hizmetleri ücretsiz olacak. Gerekirse hukuksal anlamda da destek vereceğiz. Kadınlarımız bizi bir güvence olarak görebilmeli” dedi.

  ÜRETİCİ KADIN KOOPERATİFİ İLE KADINLAR ÜRETİME KATILACAK

  CHP’li Utku Gümrükçü Üretici Kadın Kooperatifi projeleri konusunda da bilgi vererek “Bu bizim en çok önem verdiğimiz projelerimizden biri. Bu proje ile kadınların evden yapabilecekleri süsleme, katlama, işleme, paketleme, iplik temizleme, nikâh şekeri vb... işler kooperatif kanalı ile teşkilatlı bir şekilde şirketlerden alınıp hak odakları göz önünde bulundurularak tüm kooperatif üyelerine dağıtılacaktır. Böylece kadınların evden yapabileceği işler düzenli hale getirilecektir. Meslek edindirme kursları ile kadınlarımızın iş gücüne katılımlarına katkı sağlayacağız. Pastacılık, Evsel gıda üretimi (reçel, turşu, sirke, erişte, tarhana, salça vb...) Evde çocuk bakımı, Sabun atölyesi, butik alan süsleme -evcil hayvan bakıcılığı -Ders verme-Dikiş-nakış -nikah şekeri yapım atölyeleri -Süsleme sanatı gibi kurslar açarak hem sosyal yaşamın içine dahil edeceğiz” diyerek kadın istihdamına verdikleri önemin altını çizdi.


Bu Haberin Manseti :

CHP’li Gümrükçü'den 8 Mart mesaisi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim