CHP'li Gürbüz, Gerenköy için hazırladığı projelerini tanıttı

 • Haber Saati : 21 Mart 2019, Perşembe 12:20:07 - 4 Ay önce eklendi.
Millet İttifakı'nın CHP'li Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, proje tanıtım toplantılarına Gerenköy'den başladı.

  Polemiklerden kaçınarak sadece yapacaklarını anlatan CHP'li Fatih Gürbüz, Gerenköy için hazırladığı projelerini düzenlediği tanıtım toplantısı ile tanıttı.

  Köy Kahvehanesi'nde düzenlenen tanıtım toplantısında, CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, İYİ Parti Foça İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Bike, Gerenköy Belediyesi eski Başkanı Orhan Bora, CHP Foça İlçe Gençlik Kolları Başkanı Umut Hikmet ve CHP Foça eski İlçe Başkanı Günal Biçer ile birlikte Belediye Meclis üyesi adayları da hazır bulundu. 

  Gerenköy sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği proje tanıtım toplantısı, CHP İlçe Başkanı Yıldırım ile İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Bike'nin açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından Gerenköy Belediyesi eski Başkanı Orhan Bora, Fatih Gürbüz'e, ekibine ve projelerine kefil olduğunu söyledi.

  Daha sonra barkovizyon eşliğinde projelerini tanıtan Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı. Gerenköy'ün Foça için önemine değinen Fatih Gürbüz, "Gerenköy gelişirse Foça da gelişir" dedi.  Projelerini detaylarıyla anlatan CHP'li Gürbüz, gerçekçi projeler hazırladıklarını, gelecekte kimseye mahcup olmak istemediklerini, büyük bütçe gerektiren yatırımları hayata geçirme noktasında mutlaka İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğine ihtiyaç olduğunu, bu nedenle de hazırladıkları projeleri açıklamadan önce, partisinin büyükşehir adayı Tunç Soyer'in onayına sunduklarını söyledi. 
  Hoşgörülü, saygılı, şeffaf, hesap veren, aş-iş yaratan, balıkçısına-çiftçisine sahip çıkan halkçı  ve sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışacaklarını belirten Fatih Gürbüz'ün açıklamalarından satır başları şöyle: 

  "GERENKÖY MEYDAN DÜZENLEMESİ VE KİLİSE TEPE
  Meydanımızı, köyümüzün yapısını bozmadan, modern bir şekilde aileye, çocuklara, kadınlara ve gençlere uygun olarak düzenleyeceğiz. Kilise Tepesini sosyal donatı alanına dönüştüreceğiz. 

  DOMATES ENTEGRE TESİSİ 
  İzmir’in en bereketleri topraklarında sizlerin de desteği ile mutlaka bir domates entegre tesisi kuracağız. Bu tesis Gerenköy'ümüzün en önemli gelir ve iş kapısı olacak, sahibi de sizler olacaksınız. Markasını da 'Gerenköy Domatı' koyabilmeyi çok isterim. Seferihisar'da mandalini kurutup dünyaya satan projenin aynısını domatesimizle gerçekleştireceğiz.'Gerenköy Domatı' markasını her yere götüreceğiz. 

  FESTİVALLER VE ŞENLİKLER 
  Festival ve şenliklerimizi bütün bir yıla yayacağız ve en önemlisi sadece Foça merkezde değil tüm bölgelerimizde daha kazançlı ve coşkulu bir şekilde gerçekleştireceğiz. Gerenköy'e bir Domates Festivali yakışır diyoruz. 

  YEREL ÜRÜNLER VE GEDİZ NEHRİ
  Yerel ürünlerimiz ve zenginliklerimiz çok fazla, Foça Karası üzümü, Gerenköy domatesini zeytin ve zeytin yağını, pamuğu tanıtacağız ve yerli tohum takasını destekleyeceğiz. İlgili kentlerle birlikte hareket ederek Gediz Nehri'nin kirliliğine son vermek için çalışacağız. 

  HAYVANCILIK KALKINMA PROJESİ – GERENKÖY KALKINMA KOOPERATİFİ
  Hayvancılıkla uğraşan halkımız için Gerenköy’de Organize Hayvancılık Merkezi oluşturacağız. Ayrıca Gerenköy Kalkınma Kooperatifi'ni kurarak ürünlerin çoğalmasından pazarlanmasına kadar her konuda destek olacağız.

  ÇOCUK EVİ PROJESİ 
  Çocuklarımız bizim güzel ilham kaynağımız herkese eşit ama çocuklara daha fazla hizmet edeceğiz
  İhtiyaç duyulan bölgelere Çocuk Evleri açacağız. 

  KADIN KOOPERATİFİ 
  Üreten kadınları kooperatif çatısı altında birleştireceğiz. Ev ekonomilerine çok önemli kazançlar sağlayacaklar. Onlar karar verecekler bizler destek olacağız. Bölgemizin lezzetlerini tüm Türkiye’de tanıtacağız

  SAĞLIK KABİNİ 
  Pansuman, iğne gibi sağlık hizmetleri için hastaneye gitmenize gerek kalmayacak. Çünkü ilçemiz genelinde sağlık kabinlerinin kurulmasını sağlayacağız.

  OVA YOLLARI
  Ova yollarını yenileyen İzmir Büyükşehir Belediye başkanımız Aziz Kocaoğlu'na teşekkür ediyoruz. Ancak başkanımızın yenilediği yollarda, yeniden bir iyileştirme çalışması yapılması gerektiğinin de farkındayız. Bu konuda girişimlerde bulunacağız."


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Gürbüz, Gerenköy için hazırladığı projelerini tanıttı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim