CHP'li Kılıç: 24 Haziran ülkemiz için dönüm noktasıdır

  • Haber Saati : 10 Haziran 2018, Pazar 13:29:34 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP Parti Meclisi Üyesi ve İkinci Bölge Milletvekili Adayı Avukat Sevda Erdan Kılıç, 24 Haziran’ın ülkemizin geleceği için dönüm noktası olduğunu söyledi

    Beydağ ilçe Başkanı Feridun Yılmazlar ve ilçe yöneticileriyle birlikte köyleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Kılıç, ülkemizin çok zor bir süreçten geçtiğini belirterek “24 Haziran ülkemiz için geleceğimiz için bir dönüm noktasıdır” dedi. 16 yıldır tek başına iktidarda olan AKP’nin uyguladığı rant ekonomisiyle ülkeyi borç batağına sürüklediğini ve toplumun büyük bir kesimini yoksulluğa mahkum ettiğini belirten Kılıç, “Nüfusun yüzde 40’nın yoksulluk sınır altında olduğunu, 11 milyon insanın da sosyal yardımlarla yaşamını sürdürmeye çalıştığını” söyledi. 

    AKP’nin yanlış politikaları sonucu ekilebilir tarım arazisinin son 10 yılda 27 milyon dekar küçüldüğünü ve çiftçimizin kazanamadığı için artık ekmekten vazgeçtiğini belirten Kılıç, “Üretime, büyümeye ve hakça bölüşüme dayalı kalkınma programıyla bu kötü gidişe son vereceğiz” dedi. 

    Beydağ’ın, Beyköy ve Adaküre köylerinde CHP’nin tarım ve hayvancılık politikalarını anlatan Kılıç: “Ülkemiz geçmişte dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden biriyken şimdi saman bile ithal eder hale getirildi. Uruguay’dan, Sırbistan’a kadar dünyanın her yerinden hayvan ithalatı yapılıyor. 24 Haziran’dan sonra CHP iktidarıyla birlikte Türkiye’yi tarımda ithalatçı olmaktan çıkarıp, ihracatçı haline getireceğiz. Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre ve tarım ilacı gibi girdilerin vergilerini düşürerek, maliyetleri aşağıya çekeceğiz. Parçalı tarım arazilerinin tarım sigortası sorununu çözeceğiz.  Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Türkiye’deki tüm tarımsal ve hayvansal üretimi kayıt altına alan, Üretici Kayıt Sistemi’ni oluşturacağız. Sisteme kayıtlı üreticilerin SGK primlerinin tamamının devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Onun için 24 Haziran hem ülkemiz hem de geleceğimiz açısından bir dönüm noktasıdır.” ifadelerini kullandı.

    Tire İlçe örgütünü de ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan CHP adayı Kılıç, gece yarısından sonra da Bornova Küçük Park’ta esnaf ve vatandaşlara CHP’nin seçim bildirgesini anlatarak çalışmalarını tamamladı. 


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Kılıç: 24 Haziran ülkemiz için dönüm noktasıdır
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim