CHP'li Kılıç: Bucalı öğrenciler Alsancak’a, Bornova’ya gitmeyecek

 • Haber Saati : 06 Mart 2019, Carşamba 15:31:57 - 6 Ay önce eklendi.
Buca Belediyesi’nin CHP’li Başkan Adayı Erhan Kılıç, TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şubesi’yle bir araya geldi.

  Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem Şenyol Kocaer, Peyzaj Mimarları Odası  İzmir Şube Başkanı Özay Yerlikaya ve oda üyeleriyle yapılan toplantıda,  Erhan Kılıç, Buca’nın çehresini değiştirecek projelerini anlattı.  Projelerle ilgili görüşlerini aktaran oda temsilcileri, projelerin uygulanma aşamasında ortak akıl çağrısı yaptı.

  "PROJELERİMİZİ ORTAK MUTABAKATLA YAPACAĞIZ"
  Buca’da gerçekleştirilecek projelerin her aşamasında ortak akılla hareket edileceğini söyleyen Erhan Kılıç, ”Buca, çarpık kentleşmenin çok olduğu bir yer. Yeşil alan oranımız çok az maalesef. Trafik sorunumuz var. Spor ve kültürel anlamda gençlerimizin kullanabileceği alanlarımız çok kısıtlı. Hepsinden önemlisi cezaevi gibi bir sorunumuz var. Cezaevini kaldırdıktan sonra oranın ne olacağı ile ilgili tüm paydaşlarımızla, şehir plancıları odası, mimarlar odası, peyzaj mimarları odasıyla konuşarak bir planlama yapacağız. Projelerimizi ortak akıl ve mutabakatla yapacağız.  Buca’yı şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla, ortak akılla yöneteceğiz. Bugün uygulayacağımız her proje 100 yıl sonrasına kadar miras kalan bir proje olacak. Dolayısıyla burada yapacağınız hata sonrasında da etkileyecektir. Dolayısıyla biz projelerimizde ortak aklı çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

  "BUCALI ÖĞRENCİLER ALSANCAK’A BORNOVA’YA GİDİYOR"
  Dokuz Eylül Üniversitesi’nde okuyan yaklaşık 80 bin öğrencinin yaşanabilir bir alana kavuşması için üniversite bölgesinde yapacağı çalışmalar hakkında konuşan Kılıç, “Çalışmalarımız kapsamında öğrenci kardeşlerimizle bir araya geldik. Öğrencilerimizde çok yaratıcı fikirler var. Onlardan yararlanmayı hedefliyoruz.  Öğrencilerimiz Buca’da vakit geçirmiyor.  Öğrencilerimiz boş vakitlerinde ya Alsancak’a gidiyor ya Bornova’ya gidiyor. Kentimizde gerçekleştireceğimiz özellikle kültür ve spor alanlarıyla Buca’yı öğrenciler için bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Bu projeleri yaparken de öğrencilerimizin fikirlerini değerlendireceğiz” dedi.

  YEŞİL PROJELERE TAM DESTEK
  Kılıç, ”Buca kent merkezinde yeşil varlığını arttıracağız. Bu konu ile ilgili cezaevinin kaldırılmasından sonra yapmayı planladığımız bir kültür parkı projesi var. Bu projeyle vatandaşlarımızın kent merkezinde rahat nefes alabilecekleri bir yer inşa etmeyi hedefliyoruz. Bunun dışında mevcut yeşil alanlarımızı kullanılabilir bir hale getireceğiz. Ayrıca ilçemizde bir meydan eksikliğimiz var. Buca’ya örnek sembol bir meydan yapmamız lazım” şeklinde konuştu.

  Buca’nın yeşil varlığını arttıracak projelere ve kent merkezinde sembol olacak bir meydan projesine  oda temsilcileri destek verdi. Oda yetkilileri,  meydan ve yeşil alanı arttıracak kültür parkı projeleri için fikir alışverişine hazır olduklarını ifade etti. 

   

   


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Kılıç: Bucalı öğrenciler Alsancak’a, Bornova’ya gitmeyecek
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim