CHP'li Kılıç: Esnafımızın sorunlarını çözeceğiz

 • Haber Saati : 05 Haziran 2018, Salı 07:47:53 - 12 Ay önce eklendi.
CHP Milletvekili Adayı Sevda Erdan Kılıç, Kemalpaşa'da seçim bildirgesini ve CHP iktidarında neler yapılacağını anlatt...

  CHP İzmir İkinci Bölge Milletvekili Adayı Avukat Sevda Erdan Kılıç, ilçe turlarına Kemalpaşa'da devam etti. Kılıç, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Soğukpınar'daki seçim bürosunu ve Kemalpaşalılar Derneği'ni ziyaret ederek önemli mesajlar verdi.

  "ÜLKEMİZE VE İNSANIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ"

  "Kurtuluşun ve kuruluşun partisi olan CHP, parlamenter demokrasiye ve insani gelişmeye en fazla değer veren partidir." diyen Kılıç, yaptığı konuşmada ülkemizin içinde bulunduğu durumu ve CHP iktidarında neler yapılacağını anlattı. Ülkemizin yol ayrımında olduğunu ve insanlarımızın barış içinde, huzur içinde, devletine güvenerek, hukuka güvenerek kardeşçe yaşama hakkının yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladığını vurgulayan Kılıç, "24 Haziran'da yapılacak seçimle bu kötü gidişe dur diyecek, ülkemize ve insanımıza sahip çıkacağız" dedi.

  Kemalpaşa Esnaf Odası Başkanı Temel Küçük'ü de makamında ziyaret eden ve esnaf turu gerçekleştiren Milletvekili Adayı Kılıç, ekonominin sürekli alarm verdiğini, açılan her 3 işyerinden 1'inin kapandığını, bir kısmının iflas ettiğini, bir kısmının da icralık olduğunu belirterek Esnaf Bakanlığı'yla ilgili bilgi verdi.

  "ESNAF ALEYHİNE OLAN FARKLILIKLARI ORTADAN KALDIRACAĞIZ"

  CHP İktidarında kurulacak Esnaf Bakanlığı'yla esnaf ve sanatkarların sorunlarının siyasette geniş yer bulmasının sağlanacağını belirten Kılıç şunları söyledi: "Ruhsatlandırma işlemlerinin esnaf odaları tarafından yapılmasını sağlayacağız. Sosyal güvenlikte norm ve standart birliği için yasal düzenleme yapacağız. Esnaf aleyhine olan farklılıkları ortadan kaldıracağız. Esnafın kira, araç gideri vb. iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız. Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Esnafın düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi dükkan sahibi olmasını sağlayacağız. Kredi Kefalet Kooperatifleri'ni güçlendirecek, kredi miktarlarını artıracağız. Esnafın kira stopajını kaldıracağız. Aynı alanda iş yapan esnafın çarşılar ve sanayi siteleri halinde örgütlenmesine destek olacağız. Ortak malzeme ve hizmet kullanımı ile giderlerini düşüreceğiz. Esnafın kurduğu kümelenme şirketleri ve sosyal işletmelere vergi avantajı sağlayacağız."

  Kemalpaşa Akalan Köyü'nde Yörük Derneği'nin iftar yemeğine de katılan Kılıç, iftar sonrasında ev ziyaretleri yaparak çalışmaları tamamladı.


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Kılıç: Esnafımızın sorunlarını çözeceğiz
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim