CHP’li Kılıç: Sanayici ve gençler arasında köprü olacağız

 • Haber Saati : 12 Mart 2019, Salı 14:40:50 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, ekstilcilerle bir araya geldi

   

  CHP Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, Buca’da yoğun olarak faaliyet gösteren Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin konuğu oldu. Toplantıda sanayicilerin sorunlarını dinleyen Kılıç, iktidarın başarısız eğitim politikalarını eleştirdi.  BEGOS’ta çalışan işçilere kreş müjdesi veren Erhan Kılıç, sanayicilerin ara eleman açığını Buca’dan kapatacaklarını ifade etti.

  CHP Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin (EGSD) konuğu oldu. Dernek binasında, EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul ve dernek yöneticileriyle bir araya gelen Kılıç, Buca’da yoğunluk gösteren tekstil sanayicileriyle bir araya geldi.

  KILIÇ’IN ADAY GÖSTERİLMESİ BİZLERİ MUTLU ETTİ 

  Toplantıda, Buca’da yoğunluk gösteren tekstil sanayicilerinin sorunları ve talepleri hakkında fikir alışverişi yapıldı. Buca’daki Erhan Kılıç’ın Başkan Adayı olarak gösterilmesinden dernek olarak çok mutlu olduklarını söyleyen EGSD Başkanı Hayati Ertuğrul, “Tekstil sektörümüz için öneli bir merkez olan Buca’da sevgili Erhan Kılıç’ın aday gösterilmesi bizleri çok mutlu etti. Kendisi kenti ve yerel yönetimi çok iyi bilen bir kişidir.  Göreve gelmesi halinde sanayicilerimizin bölgedeki sorunlarının çözümü için önemli çalışmaları hayata geçireceğine inanıyoruz. Tekstil sanayicileri olarak öncelikli eksiğimiz istihdam. Şuan bölgemizde ara eleman sıkıntısı yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

  ARA ELEMAN AÇIĞI BUCA’DAN KAPANACAK 

  Buca’nın tekstil sanayisi için önemli bir merkez olduğunu ifade eden Kılıç, sanayicinin ara eleman sorunu çözmek için meslek edindirme çalışmaları hakkında konuştu. Erhan Kılıç, ”Sanayicilerimiz bizler için çok önemli. Sizlerle her zaman iş birliği içerisinde olacağız. Buca Ege Organize Sanayi Bölgesi’nde (BEGOS) yoğun olarak tekstilcilerimiz faaliyet gösteriyor. Yıllarca başarısız eğitim politikalarıyla kalifiye eleman yetişmesinin önüne geçildi. Meslek liseleri kapatılarak imam hatiplere dönüştürüldü. Şu an Türkiye ciddi bir çıkmazın içerisinde. Sanayicilerimiz kalifiye eleman, gençlerimiz ise iş arıyor. Biz bu aradaki köprüyü istihdam projelerimizle kuracağız. Bucalı gençlerimizi istihdam edebilmek için meslek edindirme kursları açacağız. Meslek edindirme kurslarımızda sanayicilerimizin eksik gördüğü alanlara yönelik mesleki eğitim vereceğiz.  Sizlerin eksik gördüğünüz elemanları Buca’daki gençlerimizi yetiştirerek açığı kapatacağız. Bölgemizde meslek liselerinin açılmasına öncülük edeceğiz. Hem sanayicimiz hem de gençlerimiz kazanacak ” ifadelerini kullandı. 

  BEGOS’A KREŞ MÜJDESİ 

  8 Mart Dünya emekçi Kadınlar Günü kapsamında BEGOS’taki kadın işçilerin kreş sorunu hakkında konuşan Kılıç, ”Biz BEGOS’ta sanayicilerimize lojistik destekler vereceğiz. Ayrıca oradaki personelden aldığımız talepler doğrultusunda BEGOS içersinde bir kreş açmayı düşünüyoruz. Kentimizde yapacağımız eğitim ve kooperatif çalışmalarıyla özellikle kadınlarımızı istihdama katmak için çalışacağız.  Bizim önceliğimiz kadınlar ve engelliler. Biz hem odalarla hem STK’larla ortak akılla proje üreteceğiz. Sizin alanınızla ilgili çalışmada gelip sizlere soracağız” şeklinde konuştu.

   


Bu Haberin Manseti :

CHP’li Kılıç: Sanayici ve gençler arasında köprü olacağız
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim