http://www.edremit.bel.tr/

CHP’li Kılıç ve Bakan'dan Buca'nın köylerine çıkarma!

 • Haber Saati : 05 Mart 2019, Salı 10:23:09 - 6 Ay önce eklendi.
Buca’nın CHP’li Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ile birlikte Buca kırsalındaki mahallelere çıkarma yaptı.

  Cumhuriyet Halk Partisi Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ve Gönüllü Kadın Saha Grubu ile birlikte Buca’nın kırsal kesimlerine çıkarma yaptı.

  Doğancılar, Belenbaşı, Karacaağaç ve Kırıklar Mahalleri’nde köylülerle buluşan Erhan Kılıç, vatandaşların taleplerini dinleyip kendi projelerini anlattı. Bakan ve Kılıç esnaf ziyaretleriyle halkla buluşurken Saha Grubu kadınları tek tek evleri gezerek vatandaşların sorunları dinledi.

  KENT VE KIR EKONOMİSİ ARASINDAKİ FARKI YOK EDECEĞİZ 
  Kırsal turunda tarımsal kalkınma projelerini anlatan Erhan Kılıç, “Kooperatifin olduğu yerde kalkınma var. Üreticimizin güven duygusu içerisinde örgütlenmesini sağlayacağız.Özellikle kadınlarımızı aile ekonomisine katkıda bulunabilmeleri için kooperatifleşmelerine teşvik edeceğiz. Üretici kadınlarımıza ürünlerini satabilmeleri için butik tesisler açacağız. Biz tüm projelerimize bütüncül yaklaşıyoruz. Bu sebeple yerelde ekonomik kalkınmayı kent ve kır ekonomisi arasındaki farkı yok ederek sağlayacağız. Üretimle tüketimi örgütleyeceğiz. İstihdamın ve gelir seviyesinin yükselebilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Büyükşehir Adayımız Sayın Tunç Soyer’in de bu konuda çok önemli projeleri var. Birlikte de çok önemli işler başaracağız ve bu şehirde refahı eşitleyeceğiz” diye konuştu.

  HALKÇI BELEDİYECİK ANLAYIŞI
  Türkiye’de tarım biterken İzmir’de tarımın yüzde 7 büyüme gösterdiğini belirten Murat Bakan, “Bunun en önemli sebebi kooperatifleşmeye önem verilmesidir. Gerek Büyükşehir adayımız Tunç Soyer gerekse ilçe belediye başkanlarımız bu örgütlenmeyi büyütmeye devam edeceklerdir. Bugün çok güçlü bir ekonomiye sahip olduğumuz iddia edilse de üretimi duran bir Türkiye’de patates, soğan kuyruğuna mahkum olduğumuzu herkes biliyor. Partimizin seçim bildirgesinde bu konu hakkında önemli bilgiler var. Halkçı belediyecilik anlayışımız gereği üreticiye bedava tohum, fide ve fidan vereceğiz. Ürünlerin yetiştirilmesi, gübrelenmesi, aşılama ve ürün toplama gibi tüm aşamalarda ücretsiz mühendislik ve danışmanlık hizmeti vereceğiz. Bunun dışında yerli tohumların genetiklerinin değiştirilmeden ve tekrar kullanımını arttırarak organik tarımsal ürün ihtiyacını karşılayacağız. Bugün ata tohumuyla yapılan ekmek size zarar vermez ama mevcut iktidarın ithal ettiği genetiği değiştirilmiş tohumlarla yapılan ekmek hepimizi hasta ediyor” şeklinde konuştu.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim