CHP'li Kılıç:Kocaoğlu’nun verdiği dosyadaki işler ne oldu?

 • Haber Saati : 19 Haziran 2018, Salı 05:20:38 - 1 Yıl önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Adayı Av. Sevda Erdan Kılıç, AKP’nin milletvekili adayları ve parti yöneticilerini eleştirdi.

  Ramazan Bayramı boyunca da 2. Bölge Milletvekili Adayları ile birlikte programlarına hiç ara vermeden devam eden CHP PM Üyesi ve Milletvekili adayı Kılıç, seçim gündemi içinde CHP’li yerel yönetimleri eleştiren AKP’li adaylara ve parti yöneticilerine tepki gösterdi.

  Kılıç bayram ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekilleri adayları olarak saha çalışmalarında ülkenin halini yakından görüyoruz. Çiftçi dertli, üretici perişan.  İşadamı, sanayici tedirgin. Dış yatırımcı ‘acaba kaçsam mı’ diye düşünüyor. Sermaye ülkeye girmekten korkuyor.  Dolar, altın fiyatları almış başını giderken ne yazık ki hükümet yandaşını koruyor. Devletin tüm olanakları, kamu kaynakları seçim gündemli icraatlar için kullanılıyor. Valiler, kaymakamlar, kamu idarecilerinin üzerinde iktidar baskısı sürüyor” ifadelerini kullandı.

  ÖNCE ANLAYIN

  AKP’li milletvekilleri adayları ve yöneticilere çağrıda bulunan Kılıç, “Biz er meydanında sizinle adil şartlarda güreş tutmak istiyoruz. Sizler ise yenilen pehlivan güreşe doymaz anlayışıyla bizim belediye başkanlarımıza, yerel yönetimlerimize saldırıyorsunuz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başta yerelde kalkınma ve kırsalda uyguladığı projelerden rahatsız olduğunuzu biliyoruz. Çünkü bizim belediye başkanlarımız üretiyor, çalışıyor. Sizin belediyeleriniz gibi beceremediği işi bakanlıkların üstüne yıkmıyor. Metroları, yolları, köprüleri, sosyal projeleri kendi öz kaynaklarıyla yapıyor.  Yandaşa, partilisine ihale peşkeş çekmiyor. Bu kentin metrosu sizin yerel yönetimlerinizdekilerden daha ucuz, daha kaliteli yapılıyor. Bizim belediye başkanlarımızı eleştirmekten vazgeçin. Seçim yerel seçim değildir. Önce bunu anlayın” diye konuştu.

  Kılıç, hükümetin ve AKP’li milletvekillerinin İzmir’e faydalı olmak istiyorsa ilk olarak Ankara’da bekletilen, engellenen talepleri yerine getirmeleri gerektiğini belirtti. Kılıç, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu’nun verdiği dosyadaki işler ne oldu? Hangi birisini yerine getirdiniz? Türlü vaatler ve oyunlar ile kandırmaya çalıştığınız İzmirli hemşerilerimizin adına tarafınızdan istenilenlerin hangisini yaptınız? Elinizi vicdanınıza koyun ve önce bunları yanıtlayın. Bizim belediye başkanlarımızı kayyumlarla, OHAL KHK’larıyla korkutamazsınız.  Müfettiş baskıları, talimatlı denetim elemanları bizim belediyelerimizi etkilemez. Çünkü bunu daha önce de denediniz. FETÖ’nün emrinde olan bugün büyük çoğunluğu görevlerinden atılmış talimatla çalışan kamu görevlileri eliyle 15 yıldır kenti yöneten anlayışı 397 yıl hapis cezasıyla yargıladınız. Belediyelere operasyonlar yaptınız, çalışamaz hale getirerek kilitlediniz. İzmir’e verdiğiniz sözleri tutun. Seçim meydanlarında yerel değil genel konuları konuşun. Konuşun ki her şey ortaya çıksın” dedi.


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Kılıç:Kocaoğlu’nun verdiği dosyadaki işler ne oldu?
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim