http://www.menemen.bel.tr/index.asp

CHP'li Kılıç'tan iki ilçeye çıkarma

 • Haber Saati : 04 Haziran 2018, Pazartesi 09:30:19 - 12 Ay önce eklendi.
CHP İzmir İkinci Bölge Milletvekili Adayı Avukat Sevda Erdan Kılıç Dikili Çandarlı ve Bergama’da sürdürdüğü seçim çalışmalarında sektörel büyümeye ve tarıma dayalı sanayiye önem verileceğini belirtti.

  Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden ve daha önce Kiraz, Kınık, Menemen ve Bornova ve Çiğli’de vatandaşlarla bir araya gelen CHP İkinci Bölge Milletvekili Adayı Avukat Sevda Erdan Kılıç, tarımsal üretim açısından İzmir’in en gelişmiş ilçesi olan Bergama’da önemli mesajlar verdi.

  Çalışmalarına Dikili Çandarlı’dan başlayan Kılıç daha sonra Bergama’ya geçerek Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve ilçe başkanı Mehmet Ecevit Canbaz ile vatandaşlara CHP iktidarında neler yapılacağını anlattı.

  Bergama’nın hem Bakırçay Ovas’nın hem de İzmir’in en önemli tarım merkezi olduğunu belirten Kılıç, “Türkiye’yi tarımda ithalatçı olmaktan çıkarıp, ihracatçı haline getireceğiz. Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre ve tarım ilacı gibi girdilerin vergilerini düşürerek, maliyetleri aşağıya çekeceğiz. Parçalı tarım arazilerinin tarım sigortası sorununu çözeceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Türkiye’deki tüm tarımsal ve hayvansal üretimi kayıt altına alan, Üretici Kayıt Sistemi’ni oluşturacağız. Sisteme kayıtlı üreticilerin SGK primlerinin tamamının devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Çiftçilere verilen desteklerden dosya parası, genel giderler vb. adı altındaki kesintilerin tamamını kaldıracağız. Tarımsal destekleri çiftçinin girdi maliyetlerini hesaplayarak ve üzerine çiftçinin karını ekleyerek belirleyecek ve bir yıl önceden açıklayacağız. Destek tutarlarını en az enflasyon oranı kadar artıracağız. Tüm tarımsal KİT’lerin özelleştirme süreçlerini durduracağız. Köylerde ve tarımsal sulamada su kullanımına destek sağlayacak; şebeke, sondaj ve boru maliyetlerini merkezi bütçeden karşılayacağız.” dedi.

  Bergama Pireveliler Köyü’nü de ziyaret eden Kılıç, köylülerle sohbet ederek ülkemizin içinde bulunduğu durum ve CHP’nin çözüm önerileri hakkında bilgilendirmede bulundu.  

  Örenli Köyü’ndeki iftar yemeğine de katılan Kılıç, Ilıca mesire alanında da vatandaşlarla bir araya gelerek CHP’nin seçim bildirgesini anlattı.

   


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Kılıç'tan iki ilçeye çıkarma
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim