CHP'li Oran: "Bizi bölmeyi başaramayacaklar"

 • Haber Saati : 05 Şubat 2019, Salı 14:43:38 - 7 Ay önce eklendi.
CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran, 31 Mart yerel seçimleri için saha çalışmalarını hızlandırdı.

  Mahallelerde yaptığı konuşmalarda, kendisi hakkında "yabancı" denilerek ayrımcılık yapıldığına dikkat çeken Oran, "Diyorlar ki; 'Ekrem Oran yabancı, biz yerliyiz'. Ben şimdi size soruyorum; bu ülkeyi müslümanlar ve laikler, sünniler ve aleviler, doğulular ve batılılar, kuzeyliler ve güneyliler diye ayıranlar, bu sefer koskoca bir Çeşme ailesini yerliler ve yabancılar diye mi ayıracaklar? Ben Çeşme'yi evim, Çeşmeliler'i de ailem olarak görüyorum. Bizi bölmeyi başaramayacaklar. Biz Çeşmeliler bir bütünüz. Biz, Atatürk güneşi altında, Kuvay-ı Milliye sancağı altında birleştik. Diyorlar ki; 'Ekrem Oran nereli? Hangi kökenden?' Merak edenlere söyleyeyim; ben Arnavut'um, ben Boşnak'ım, ben Selanikli'yim, ben Karacaovalı'yım, ben Diyarbakırlı'yım, ben Trabzonlu'yum, ben Rizeli'yim,  ben Antalyalı'yım, ben bu Cumhuriyet'in evladı, ben Atatürk'ün torunuyum. Var mı itirazı olan? Siz bana mı yabancı diyorsunuz? Çeşme halkı bu numarayı yemez. O ampulün arkasına saklanmak için bizi bölmeye çalışıyorsunuz. Bölemeyeceksiniz. Yine sandığa gömüleceksiniz. Siz bu işi çok seviyorsunuz. Siz bu işe çok alıştınız. Geliyoruz. Sizi tekrar sandığa gömeceğiz"
  diye konuştu.

  "Yüzümüze baka baka yalan söyleyenlerle işimiz yok"

  Oran, yaptığı konuşmalarda, "Bizim karanlıkla işimiz yok. Cebimizdeki 10 liranın 7 lirasını alanlarla işimiz yok. Yüzümüze baka baka yalan söyleyenlerle işimiz yok. A partisinden olup da, B partisinden aday olanlarla işimiz yok. Çeşme, her zaman Cumhuriyet'in ve Atatürk devrimlerinin kalesi oldu ve olmaya devam edecek"  diye belirtti. 

  "Ülkenin değil, onların beka problemi var"

  Son günlerde gündeme getirilmeye çalışılan "beka sorunu" ve ekonomik sorunlar hakkında da görüşlerini ifade eden Ekrem Oran, "Ülkeyi çok büyük bir ekonomik krize soktular. Toz pembe tablo çizmeye kalkıyorlar. Cebinizdeki parayı alıp, yandaşlarının cebine koydular. Kendileri kat kat zenginleşirken, bizler fakirleştik. Evimize et, fasulye, şimdi de soğan götüremez olduk. Soğan bile zam şampiyonu oldu. Bir beka probleminden bahsediyorlar. Bu beka problemi, ülkenin beka problemi değil. Recep Tayyip Erdoğan ve yandaşlarının beka problemi. Biz 31 Mart'ta onları sandığa gömeceğiz" diye konuştu.

  "Çeşmeli'ye sahip çıkacağız"

  "Halkı dinleyeceğiz. Kalabalık halk meclisleri, halkın beraber karar aldığı meclisleri yeniden kuracağız. Balıkçımıza, çiftçimize sahip çıkacağız. Balık kooperatiflerimizi üst birlikte buluşturacağız. Soğuk hava deposu ve balık işleme tesisleri kuracağız. Çeşmeli'ye ve Çeşmeli'nin yetiştirdiği ürüne sahip çıkacağız. Bize göre, büyümek betonlaşmayla olmaz.  4 katlı, 5 katlı apartmanlarla büyüme olmaz. Çeşme'yi sermayeye teslim etmeyeceğiz. Çeşme'yi ve Çeşme'nin güzelliklerini, bizim atalarımızdan miras güzelliği koruyarak geliştirmek zorundayız. Bu gelişme, betonlaşmayla olmayacak. Yaşlılarımızı da düşüneceğiz. Bizim hasta taşıma ambulansımız yok. Hasta nakil aracımız olacak. Evde bakım hizmetlerimiz olacak. Yatalak hastalarımıza evinde bakılacak. Yetmedi, evinin temizliğini de yapacağız. Çeşme'nin nüfusu yaşlı. Çeşme'de ihtiyacı olanlar için huzurevi kuracağız. Yaşlılarımızı Urla'ya, Seferihisar'a değil, Çeşme Belediyesi'nin kucağına, Çeşme Belediyesi'nin bağrına teslim edeceğiz. Yaşlılarımıza, aynı ananız, babanız gibi bakacağız. Projelerimiz elbette bu kadar değil. Sizlerle yavaş yavaş paylaşacağız" diye açıkladı. 


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Oran:
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim