CHP'li Polat: Esnaf bakanlığı kuracağız

 • Haber Saati : 03 Haziran 2018, Pazar 11:15:05 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Mahir Polat, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

  Kınık, Bergama ve Dikili’de esnaf ve vatandaşlarla buluşup, sorunlarını dinleyen Polat, CHP iktidarında borç değil çare üreten bir esnaf politikasını hayata geçireceklerini söyledi. Polat, “İktidara geldiğimizde esnafın kira stopajını kaldıracağız. KOBİ’lere ve sosyal işletmelere ödedikleri vergi ve sigorta primi tutarında faizsiz, işletme kredisi vereceğiz. Esnafımız bizim baş tacımız. Esnaf Bakanlığı kurarak, esnaflarımızın sorunlarına odaklı çözümler getireceğiz” diye konuştu.

  3 GÜNDE 3 İLÇE GEZDİLER
  CHP İzmir Milletvekili adayları Mahir Polat ve Salih Özçiftçi, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde CHP örgütleriyle birlikte Kınık ve Bergama’da vatandaşlarla ve esnafla buluşup, sorunları dinleyen Polat ve Özçiftçi, CHP Dikili örgütüyle de sahada seçim çalışmaları gerçekleştirdi. Ay Yıldız Sitesi sakinleri ile buluşup değerlendirmeler yapan Polat ve Özçiftçi, aynı gün akşam da Dikili Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı. 

  “ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ”
  CHP Milletvekili Adayı Polat, CHP’nin tüm kadroları ile iktidara hazır olduğunu belirterek, iktidar olunca Türkiye’nin en ilerici, borç değil çare üreten bir esnaf politikasını hayata geçireceklerini anlattı. Polat, partisinin seçim beyannamesinde de bu konuda geniş biçimde yer verdiklerini hatırlattı. Polat, bugün Türkiye’de enflasyon oranının dünya ortalamasının 5 katına çıktığını, dış borcun 450 milyar doları aştığını vurgulayarak, şöyle devam etti: “Borçla borcunu kapatan, artık siftahı unutan bir ekonominin daha fazla yol alması mümkün değil. CHP olarak üreten, büyüyen, hakça bölüşen bir ekonomi için yola çıktık. CHP iktidarında esnafın kira stopajını kaldıracağız. Rekabet gücünü artırmak isteyen esnaf ve sanatkarların, bölgesel kooperatifler yoluyla bir araya gelmelerinin önünü açacağız. KOBİ’lere ve sosyal işletmelere ödedikleri vergi ve sigorta primi tutarında faizsiz, işletme kredisi vereceğiz. KOBİ’lerimizin KDV alacaklarını ivedilikle ödeyeceğiz. Esnafımız bizim baş tacımız. Onlar için Esnaf Bakanlığı kuracağız.”

  CHP İKTİDARINDA ESNAFA, KOBİ’YE YENİ VERGİ KOLAYLIĞI
  Esnafın asgari ücrete kadar olan gelirlerine gelir vergisi muafiyeti tanıyacaklarını ve gelir vergisi dilimlerini yeniden düzenleyeceklerini kaydeden Polat, “KOBİ’lerimizin borç sorununu çözmek ve takipten kurtarmak amacıyla bankacılık sektörü ile birlikte bir kurtarma planı hazırlayacağız. Tekellerin yıkıcı rekabetinden koruyacağımız KOBİ’lerimizin, sosyal  işletmeye  dönüşmesini  ve  sektörel  güç  birliği  kurmasını özendireceğiz. Nakde sıkışmış KOBİ’lerin günübirlik desteklerle değil, öz kaynaklarıyla ayakta kalabileceği bir rahatlama sağlayacağız” dedi.

  5 AŞAMALI YENİ ÜRETİM SEFERBERLİĞİ
  Polat, üreten bir ekonomi modeli için ekonominin direği esnafı doğrudan etkileyecek 5 başlıklı bir planı devreye sokacaklarını belirterek, bunları “Yüksek katma değerli üretim programı, Doğudan batıya 5 bölgeden oluşacak kalkınma kuşakları programı, işletmeler arasında güç birliği programı, yüksek ücretli ve hem çalışanı hem işvereni rahatlatacak bir büyüme programı, hakça paylaşım programı” olarak sıraladı.

  Salih Özçiftçi ise çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini ve CHP’nin toplumun tüm kesimlerine yönelik çözüm önerilerini paylaşacaklarını belirtirken, daha huzurlu ve refah içinde bir ülke için herkesi oy kullanmaya davet etti.


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Polat: Esnaf bakanlığı kuracağız
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim