CHP'li Polat'tan Aliağa'da işten çıkarılan personele destek

 • Haber Saati : 30 Ağustos 2019, Cuma 12:50:36 - 6 Ay önce eklendi.
CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Aliağa Belediye’sinden haksız ve hukuksuz bir şekilde işten atılan işçiler ve DİSK temsilcileri ile birlikte Aliağa Belediyesi önünde açıklama yaptı.

  Polat, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ı sert sözlerle eleştirirken, "Bunlar engerekler ve çıyanlardır. Bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır. Biz bunları tanıyoruz" dedi.

  Belediye Başkanı Serkan Acar’ı ve hükümeti sert sözlerle eleştiren Polat “ Bunlar engerekler ve çıyanlardır. Bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır. Biz bunları tanıyoruz. Biz bunları iktidara geldikleri her yerden tanıyoruz. Memleketin mallarını parsel parsel satmalarından tanıyoruz.” dedi.

  “BUNLAR ENGEREKLERDİR ÇIYANLARDIR! AŞIMIZA EKMEĞİMİZE GÖZ KOYANLARDIR!”

  Polat “İşi ekmeği, onuru için onurluca mücadele eden Aliağa Belediyesi’nden atılan işçilerimizin bu mücadelesini saygıyla selamlıyorum. Tüm baskılara rağmen, hükümetin tüm baskılarına rağmen işçi sınıfının onurlu temsilcisi DİSK’in şube başkanlarının emeklerini saygı ile selamlıyorum. İyi ki varlar iyi ki işçi sınıfın sözcüsüdürler. Biliyorsunuz bir sendika var, hükümetin dediği her şeyi yapan, boyun eğen, biat eden bir sendika var. Burada da atılan işçisinin 104 gündür yanında olan bir sendika var. Bu sendikamızı alkışlıyorum. Bunlar engerekler ve çıyanlardır. Bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır. Biz bunları tanıyoruz. Biz bunları iktidara geldikleri her yerden tanıyoruz. Memleketin mallarını parsel parsel satmalarından tanıyoruz. Ama burada ama Türkiye’nin her yerinde bunlara bu anlayışlarını dar edeceğiz. Bunlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz.

  “EMEKÇİLER OTURDUĞUNUZ KOLTUKLARI SİZE DİKENLİ KOLTUK HALİNE GETİRECEKLER!”

  Polat “Bir belediye başkanı, 5 yıl önce Aliağa’nın gözde mallarını sata sata geldi yetmedi, Aliağa Belediyesi’ni borç batağı ile ikinci yıla taşıdı. İkinci yılda emekçilerin üzerinden siyaset yapmak bir belediye başkanına yakışmaz. Bir belediye başkanı üreterek emekçisini mutlu ederek iktidar olmalıdır. Sendika başkanımız söyledi gidecekler. Beş sene sonra burada onurlu emekçiler kalacak. Bunlar İstanbul’da gitti, Ankara’da gitti, Adana’da gitti. Gittikleri her yerde enkaz bırakarak gittiler. Belki 4 sene iktidar olacaksınız. O koltuklarda oturacaksınız. Ama bu emekçiler o koltukları size dikenli koltuk haline getirecek, rahat oturamayacaksınız, rahat siyaset yapamayacaksınız, Aliağa’yı rahatça sömüremeyeceksiniz. İşçilerimizin haklı mücadelesini sonuna kadar bir milletvekili olarak parti olarak arkasında olacağımıza söz veriyoruz. Her zaman gücümüz yettiğince sizinle birlikteyiz. Onurlu mücadelenizi alkışlıyorum. Yanınızdayız, selam olsun sizlere.” dedi.


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Polat'tan Aliağa'da işten çıkarılan personele destek
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim