CHP'li Polat'tan Aliağa'daki işçi kıyımına tepki: Partizanlık yapma, hizmet et!

 • Haber Saati : 26 Haziran 2019, Carşamba 14:09:34 - 4 Ay önce eklendi.
CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, Aliağa Belediyesi'nde yaşanan işçi kıyımını değerlendirdi.

  Polat yaptığı açıklamada, “Belediye başkanlarının görevi kendi siyasi görüşünde olmayanı dışlamak değil halka hizmet etmektir. Partizanlık yaparak insanları sınıflandırma dönemi artık bitmiştir. Halk hizmet beklerken ne yazık ki belediye başkanı, belediye bünyesinde çalışan işçi ve memurları fişlemekle meşgul!‘Belediye de kadro yok’ denilerek işçileri işten çıkarıp, memurları da geçici görevlendirme ile başka illere süren bu anlayış, tam anlamıyla bir yıldırma politikasıdır. Öte yandan, kendinden olmayan işçi ve memurlara bu acımasız kıyımı gerçekleştiren Belediyenin, başka illerden memur alımlarına devam ettiği gelen telefon ve mesajlarla tarafıma ulaştırılmıştır. Aliağa Belediyesi’nin yaptığı bu kıyım düpedüz yandaşlarına kadro tahsis etmek adına; evlerine ekmek götürmek amacıyla emeği ve alın teri ile yıllardır çalışan bu işçilere kesilen cezadır” dedi.

  Polat, “Aldığım birçok mail ve mesajda bu iddiaları kanıtlayan belge de mevcuttur. Halk belediyeden hizmet beklerken, belediye kendi içinde bir siyasi kadrolaşmaya gitmekte ve ciddi mağduriyetlere sebebiyet vermektedir” diye açıklamalarda bulundu.

  “HALKA DEĞİL RANTA HİZMET!”

  Polat, açıklamasının devamında kibir, kin ve ayrıştırıcı politikaları artık bu ülkenin kaldırmadığını kaydederken, “Toplumumuz ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı dilden ve uygulamalardan çok sıkıldı. Yerel yönetimlerin en önemli organı olan belediyelerin işi,  işçi kıyımları, mobbing, ayrıştırıcı ve nefret söylemleri ile işçileri işten çıkarıp, memurları istifaya zorlamak değil; sosyal politikalar, sosyal hizmet ve istihdamı ön planda tutarak vatandaşa doğru ve dürüst bir şekilde hizmet etmek olmalıdır” diye ifade etti.

  “İŞÇİYE PARA YOK, YANDAŞA PARA ÇOK!”

  Aileleriyle birlikte 39 gündür eylemde olan işçilerle görüşen Polat, işçi taleplerinin kazanılmış haklarının iadesini istediklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Çoğu işçi tek maaşla ev geçindirmeye çalışıyor. Bebek bezi alacak parası olmayan bu işçiler elektrik ve su faturalarını da ödemediklerinden yakınırken; normalde ayın 22’sinde aldıkları maaşlarının ödenmediğini belirtti. Kadrolu işçilerin içerde kalan paralarını üç ay içinde alacaklarını öğrendik. Biliyoruz ki bunlar işçileri oyalamaya yönelik sözler. Herhangi bir mahkememe yoluna gidilmemesi için alacakları parayla tehdit ediliyorlar. Belediye kasasında para olmamasını belirterek işçiye alacağını vermeyen belediye yandaşlarını belediye kadrolarına almaya devam ediyor. Aliağa Belediyesi’nde işçiye para yok, yandaşa para çok! Bu konunun takipçisi olacağımı, işçilerimizin ve memurlarımızın haklarını sonuna kadar savunacağımı, bu çirkin olayların yaşanmaması için gerek İzmir’de gerek TBMM çatısı altında mücadele edeceğimi bilmenizi isterim. Haktan, hukuktan ve adaletten yana bir tutum sergileyene kadar Aliağa Belediye’sinin karşısındayım” dedi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim