CHP'li Sertel Ata Topraklarıda

 • Haber Saati : 20 Haziran 2018, Carşamba 09:58:11 - 1 Yıl önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir’de yürüttüğü seçim çalışmalarına Afyonkarahisar’da devam etti.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir’de yürüttüğü seçim çalışmalarına Afyonkarahisar’da devam etti. Doğma büyüme Eskişehirli olan ancak soyağacından dedelerinin Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi Akçin köyünden olduğunu öğrenen Sertel, Ata topraklarını ziyaret etti. İzmir’deki çalışmalarına kısa bir mola veren ve “memleket” turuna çıkan Atila Sertel, bir günde Denizli, Afyonkarahisar ve Konya olmak üzere üç ayrı il, dört ilçe ve on köyü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

   İlk olarak CHP Dinar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden CHP İzmir Milletvekili ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Atila Sertel’i, İlçe Başkanı Mevlüt Er, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayları Ahmet Hakan Uyan, Hatice Gökoğlu ve çok sayıda partili karşıladı. Buradan dedesinin yaşadığı ve 1938 yılında Eskişehir’e göç ettiği Akçin Köyü’ne geçen Sertel, hemşehrileriyle uzun süre vakit geçirdi. Köy mezarlığında geçmişleri için dua eden Atila Sertel, beraberinde CHP Dinar İlçe örgütü ve milletvekili adayları ile birlikte Dinar’a bağlı Çiçektepe, Tatarlı, Kadılar, Okçular ve Haydarlı köylerini ziyaret etti, Muharrem İnce ve CHP’ye destek istedi.

  On Ayrı Noktada Yüzlerce İnsan

  Her köy de mini mitingler düzenleyen Atila Sertel, gece ise Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesi Dereçine Kasabası’na geçerek burada bekleyen çok sayıda yurttaşa seslendi. CHP’li Sertel’in son durağı ise Konya’nın Akşehir İlçesi Gölçayır Kasabası oldu. Gün boyunca on iki ayrı noktada vatandaşlarla bir araya gelen İzmir Milletvekili Sertel’in gelişi bölgede büyük bir heyecan ve hareketlilik yarattı.

  Yaptığı konuşmalarda AKP iktidarının 16 yılda ülkeyi içine soktuğu açmazları vurgulayan Sertel, 24 Haziran’dan sonra taze bir kan eşliğinde Türkiye’de yeni bir dönemin başlayacağını söyledi. Afyonkarahisar’ın Meclis’te bir milletvekili ile temsil edildiğini hatırlatan Sertel, bu sayının üçe çıkacağına inandığını dile getirdi.

  Türkiye'nin Yüzü Gülecek 

  Çiftçinin ne ekerse eksin “dert” biçtiğini ifade eden Sertel, şöyle dedi: “Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olursa Türkiye’nin yüzü gülecek, çiftçinin yüzü gülecek. Yatlara ÖTV’siz verilen mazot çiftçilere neden verilmedi? Çiftçiler için mazot 3 lira olacak. Doğu Anadolu’nun güzelim yaylaları boş, Dinar’ın Çöl Ovası’nda çiftçi ürettiğinin karşılığını alamıyor. Kendi kendine yeten yedi tarım ülkesinden biri iken samanı dahi ithal eden bir ülke olduk. Angus ithal ediyoruz. Yazık değil mi bu bereketli topraklara? Yazık değil mi çiftçimize, köylümüze? Bu seçimde bir kişi istedi diye otomatik olarak el kaldıranları değil, memleket için, üretici için el kaldıranları seçin. Köylü traktörüne mazot alamıyor birisi de 1100 odalı sarayda oturuyor. O da yetmiyor 300 odalı yazlık saray yaptırıyor. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığında, CHP’nin Meclis çoğunluğunda bu düzen değişecek, Türkiye’nin yüzü gülecek.”

   


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Sertel Ata Topraklarıda
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim