CHP’li Serter’den İzmir vurgulu 29 Ekim kutlaması

 • Haber Saati : 29 Ekim 2018, Pazartesi 09:47:40 - 11 Ay önce eklendi.
Serter: “Cumhuriyetin kalesi İzmir’in dağlarında dün olduğu gibi bugün de çiçekler açmaya devam edecek”

  CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde İzmirlilerin Cumhuriyet coşkusuna yürekten katıldığını belirterek şu mesajı verdi:

  “Bize Cumhuriyetimizi hediye eden büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün temel değerlerini, Cumhuriyetin 95.yıldönümünde ilk günkü istek, arzu ve ateşle taşımaya ve korumaya ant içerek bu ve inancı göğsümüzde taşımaya devam ederek Cumhuriyetin kalesi İzmir’in dağlarında dün olduğu gibi bugün de çiçekler açtıracağız. İzmir, Türkiye’nin yol göstericisi olmaya devam edecek.”

  Cumhuriyetin 95.yaşında İzmir’in yeniden Cumhuriyete yakışır bir şehir imajının yenilenmesine ihtiyacı olduğunu söyleyen Serter “Önümüzdeki yerel seçimler bunun için çok büyük bir fırsattır. 30 ilçede ve Büyükşehirde çıkaracağımız güçlü, vizyon sahibi ve halkla her zaman iç içe olan adaylarla İzmir’imizin dağlarında yeniden çiçekler açacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

  “İzmir üzerine oynanan oyunlara izin vermeyeceğiz.”

  Cumhuriyetin 100.yılına doğru ilerlerken önümüzdeki 5 yıl için İzmir’e yeni bir eylem planı hazırlanması gerektiğinin altını çizen Serter, “İnsan haklarına duyarlı, insan sevgisi temelinde yerel yönetimlere sahip olan İzmir’imiz, onu tahrip etmek ve İzmir’in ekonomik değerleriyle oynamak isteyen güçlerin sahne almaya çalıştığı bir arena haline getirilmeye çalışıyor. Bizler, bütün Cumhuriyet Halk Partili Milletvekilleri ve partimize gönül veren tüm İzmirliler gönüllüler olarak buna tüm gücümüzle karşı çıkacağız ”diye konuştu.

  Adalet ve Kalkınma Partisi’nin gölgesine sığınarak İzmir’i talan etmek isteyen kişi ve grupların İzmir için oluşturmaya çalıştıkları imaj onlar açısından İzmir’in kazanılmasına hizmet etmeyecektir. Temiz siyasetin geçerli olduğu ve insan temelli yaklaşımların değer gördüğü İzmir’imiz birçok sorunla boğuşuyor. Tarımdan sağlığa, ticaretten ekonomiye kadar olumsuz  giden her şeyden ilk etkilenen yerlerin başında İzmir gelmektedir” dedi.

  “İzmir, Türkiye’ye yol gösteriyor”

  Sadece İzmir’de değil son günlerde CHP’nin görevli milletvekillerinden biri olarak Çorum, Muş ve Kırşehir’i de ziyaret ettiğini ve esnafla, köylüyle, çiftçiyle bir araya geldiğini belirten Serter şöyle konuştu: “ İzmir Milletvekili olduğumu öğrenen Anadolu halkının yüzü aydınlanıyor, başka bir umut ışığı İzmir’den bütün Anadolu’ya yayılıyor. Bunun kıymetini ve önemini bilmek zorundayız ve bu sorumlulukla hareket etmek mecburiyetindeyiz.”

  Sorunları çözmek için çalışıyoruz

  Serter, “Çeşme’den halkın tepkisiyle uzaklaştırılan ve şarbonlu hayvanları taşıdığı iddia edilen Rahmeh gemisinden, Menemen’de hayvanlarını satamayan yerel besicilere, Ege Denizi’nde kaçak taşınan ve maalesef hayatlarını kaybeden onlarca düzensiz göçmenin sorunlarına ve can güvenliklerine kadar İzmir’in kara ve deniz sularında yaşanan her olayın takipçiyiz. Türkiye’nin en can alıcı sorunlarının başında gelen sağlık sorunları ve en başta son aylarda giderek tırmanan ilaç krizinin çözümü noktasında yerel meslek odalarıyla temas halindeyiz” dedi.

  İzmir’deki konut satışlarının geçen senin Eylül ayına göre bir yılda yüzde 18.1 oranında azaldığına da dikkat çeken Serter “ İzmir’e yatırımlar azalıyor, insanların güvensizliği her alanda artıyor” diyerek İzmir’in temel sorunlarından biri olan ekonomik küçülmeye de dikkat çekti.


Bu Haberin Manseti :

CHP’li Serter’den İzmir vurgulu 29 Ekim kutlaması
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim