CHP’li Sındır, “5 yıllık emaneti geri alacağız!”

 • Haber Saati : 27 Mart 2019, Carşamba 15:59:19 - 6 Ay önce eklendi.
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Kınık’ta gerçekleştirilen yürüyüş katıldı, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve CHP Kınık Belediye Adayı Ahmet Özkan için oy istedi.

  Yerel seçimlere sayılı günler kala ilçe ziyaretlerini hızlandıran CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Kınık’ta gerçekleştirilen yürüyüş katıldı, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Mitingde binlerce vatandaşından CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve CHP Kınık Belediye Adayı Ahmet Özkan için oy istedi.

  Sındır, “Tek adam parti devletiyle hukuk sistemi çökertildi. Hukukun çökmesiyle, ekonomimize olan güven geriledi. Güven kaybolunca, yatırımlar durdu, millet işinden oldu. Hukukun Üstünlüğü Endeksi’ne göre 59. sırada olan Türkiye 109. Sıraya geriledi. İşte bu başkanlık rejiminin bize faturasıdır.”

  “5 BİNDEN FAZLA VATANDAŞIMIZ TEK YÜREK OLDU”

  Kınık’ın yeniden CHP’li bir belediyeye kavuşmasına sayılı günler kaldığını ifade ederek sözlerine başlayan Sındır, “31 Mart akşamı İzmir’de Tunç Soyer’i, Kınık’ta Ahmet Özkan’ı Belediye Başkanlığı koltuğuna sizler oturtacaksınız. Baharı ülkemize sizler getireceksiniz. Bereketli toprakların, emeğin ve emekçinin kenti Kınık bu akşam burada tercihinin ne olduğunu herkese gösteriyor. Ön saflarda yer alan, alanı dolduran kadınlarımız; en büyük gücümüz sizsiniz, iyi ki varsınız. 5 binden fazla vatandaşımız bugün burada tek yürek oldu. 5 yıllık emaneti geri alacağız. Kınık’ta CHP Bayrağımızı yeniden dalgalandıracağız” dedi.

  “ÇARPIK VE BOZUK DÜZENE DERS VERMEK SİZİN ELİNİZDE”

  Tek adam parti devletinin ülkeyi uçuruma sürüklediğini ifade eden Sındır, “Ülkemizin ekonomik anlamda uçuruma sürüklenmesinin nedeni bu ucube başkanlık rejimidir. Tek adam parti devletiyle hukuk sistemi çökertildi. Hukukun çökmesiyle, ekonomimize olan güven geriledi. Güven kaybolunca, yatırımlar durdu, millet işinden oldu. Sabah, öğle, akşam AKP Genel Başkanının ve onun atamış olduğu bakanlarının sürekli televizyonlarda sayısız hakaret ve asılsız iftiralarla neredeyse kendinden olmayan herkesi terörist ilan ederek yer almasının tek sebebi bu ucube sistemi korumak, onu yaşatmak ve koltuğunu güvence altına almaktır. Çünkü biliyorlar ki koltuk elden giderse bu millet 17 yıllık AKP iktidarının ülkeyi sürüklediği bu çarpık düzenin hesabını soracak. Hukukun Üstünlüğü Endeksi’ne göre 2014 yılında 59. sırada olan Türkiye, beş yılda 50 sıra birden gerileyerek 2019 yılında 109. sıraya düştü. İşte bu başkanlık rejiminin bize faturasıdır. Bu çarpık ve bozuk düzene ders vermek sizin elinizde. 31 Mart'ı Türk demokrasi tarihine altın harflerle yazmak sizin elinizde” dedi.

  “ÇOKÇA ÜRETECEĞİZ, HAKÇA BÖLÜŞECEĞİZ”

  Çiftçinin artık üretim yapamayacak hale geldiğini, bunun tek sorumlusunun siyasal iktidar olduğunu ifade eden Sındır, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Çiftçimiz üretiyor ürettiği mahsul para etmiyor. Girdi maliyetleri olan mazotu, gübreyi ve ilacı çiftçi artık alamıyor çünkü gücü yetmiyor. Cennet gibi bir vatanda dört bir yanından bereket fışkıran bir diyarda yaşıyoruz ama buğdaydan nohuta, samandan pamuğa, patatesten soğana ithal etmediğimiz ürün kalmadı. Türkiye’mizin tarım ve hayvancılık alanında yaptığı ithalat 95 milyar doları aştı. Cumhuriyetimizin ilk yıllarında olduğu gibi yeniden çiftçimizi ayağa kaldıracağız ve üretmeye başlayacağız. Hem de çokça üreteceğiz, hakça bölüşeceğiz.”


Bu Haberin Manseti :

CHP’li Sındır, “5 yıllık emaneti geri alacağız!”
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim