CHP’li Sındır, “AKP İçin Gitme Vakti!”

 • Haber Saati : 12 Haziran 2018, Salı 09:01:17 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Çamdibi’nde esnafı ziyaret etti, Bornova Gökdere Köyünde ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

  Bornova Gökdere Köyünde ev ziyaretleri gerçekleştiren, Altındağ’da, Pınarbaşı'nda kahvehanelerde hemşerilerine seslenen CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Çamdibi’nde esnafı ziyaret etti, partilileriyle beraber bando eşliğinde vatandaşlarını selamladı. Sındır, “Söz veriyoruz işsizliği 5 yıl içinde yüzde 5’in altına indireceğiz. Tam zamanı Türkiye’m AKP için vakit tamam, vakit iktidardan gitme vakti” dedi.

  "Üreten, Ürettiğini Adilce Paylaşan Bir Düzen İstiyoruz" 

  Bornova’da gittiği mahallelerde yoğun ilgi ve sevgi ile karşılanan Sındır, toplumun birliğine, beraberliğine zarar verenlerin artık çoktan gitme vaktinin geldiğini söyledi; “Hak istiyoruz, hukuk istiyoruz. Milletimiz için çocuklarımızın için iyi bir gelecek istiyoruz. Biz güçlü bir ekonomi istiyoruz. Tüketim toplumu yaratıp insanları borç yükü altında ezen değil, refah toplumu yaratıp hakça bölüşen bir düzen istiyoruz. Üreten, ürettiğini adilce paylaşan bir düzen istiyoruz. Biz toplumsal barış istiyoruz. Her kelimesi her sözü bizi ötekileştiren, bizi dışlayan kin öfke dolu söylemlerden bıktık usandık. Mikrofon eline geçen iyi şeyler güzel şeyler söylesin, hepimize sevgi aşılasın, hoşgörü aşılasın istiyoruz. Tam zamanı Türkiye’m AKP için vakit tamam, vakit iktidardan gitme vakti” dedi.

  "Alevisiyle, Sünnisiyle, Türk'üyle, Kürt'üyle Omuz Omuza"

  Bin yıllardan gelen toplumsal barış iklimine 16 yılda AKP’nin büyük zararlar verdiğini söyleyen Sındır, “Biz toplumsal barış istiyoruz. Bu ülkede yaşayan kim olursa olsun. Hangi etnik, mezhep ve inanç kimliğinde olursa olsun önce insan kimliğiyle herkesin eşit olduğu, kimliğini onurlu bir şekilde ifade edebildiği alevisiyle, sünnisiyle, Türk’üyle, Kürt’üyle omuz omuza bu vatan topraklarında halay çekmek istiyoruz. Bu yürek, bu tek ses, bu tek yumruk bizde oldukça mutlu ve huzurlu bir gelecek bizim olur. İnanıyorum biz kazanacağız, milletimiz kazanacak” dedi.

  "İşsizliği 5 Yıl İçinde Yüzde 5'in Altına İnidreceğiz" 

  AKP iktidarının çalışma hayatı üzerinde yoğun bir baskı uygulayarak çalışanları yoksullaştırdığını ifade ederek sözlerini sonlandıran Sındır şöyle konuştu: “Türkiye bugün ucuz bir emek ülkesine dönüştü. İktidar hızla artan işsizliğe çare bulamazken, modern köleliğe göz yumdu. Çalışma hayatında ve ücretlerin belirlenmesinde cinsiyet, etnik kimlik, din, dil, ırk gibi her türlü ayrımcılıkla mücadele edecek ve bu baskıcı düzene son vereceğiz. Kadınları eve hapseden ve iş gücüne katılımını engelleyen koşulları ortadan kaldıracağız. Engelli istihdamını destekleyecek, çalışma hayatında engellilerin ihtiyaçlarına öncelik vereceğiz. Size söz veriyoruz işsizliği 5 yıl içinde yüzde 5’in altına indireceğiz. Kamuda tüm işçileri ilk 6 ayda kadroya alacak, kadroya geçişlerdeki eşitsizlik ve haksızlıkları gidereceğiz. Yeter ki bize yetki verin, hadi deyin.”


Bu Haberin Manseti :

CHP’li Sındır, “AKP İçin Gitme Vakti!”
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim