CHP'li Sındır, Bulgaristan’dan seslendi

 • Haber Saati : 28 Aralık 2019, Cumartesi 13:54:34 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH) tarafından Bulgaristan Kırcaali ve yöresinde düzenlenen totaliter rejimin asimilasyon politikalarına direniş mücadelesinin şehitlerini anma törenlerinde konuştu.

  Bulgaristan’da dönemin totaliter rejimi tarafından uygulanan zorunlu asimilasyon politikalarına karşı düzenlenen protesto yürüyüşünde annesinin kucağında vurularak öldürülen 17 aylık Türkan Bebek ve direnişin şehitleri düzenlenen törenlerle anıldı.

  “TÜRKAN BEBEK, ÖZGÜRLÜĞÜN, BAĞIMSIZLIĞIN SİMGESİDİR”
  Bulgaristan’da dönemin totaliter rejimi tarafından uygulanan asimilasyon politikalarını eleştirerek sözlerine başlayan Sındır, “Geleceğimize ışık tutabilmek için tarihimizi iyi bilmemiz gerekir. Totaliter rejimin baskılarına ve zulmüne direnerek canı pahasına kimliğine ve onuruna sahip çıkanlara bin selam olsun. Bu uğurda şehit olanlara, gazi olanlara selam olsun. Burada milli ve manevi değerlerine sahip çıkanlarla beraberiz. Burada özgürce bir yaşam hayali için bedel ödeyenlerle beraberiz. Büyük acılar yaşamış çok şehit vermiş, cesur yürekli kardeşlerimizle beraberiz. Unutmayınız; bir milleti millet yapan sevinçte, kıvançta da; yasta, tasada da aynı duyguları hissedebilmektir. Burada yurttaşlarımızın eline diken batsa biz bunun acısını Anavatan’da hissediyoruz. Türkan bebek, özgürlüğün, bağımsızlığın, millet olmanın mücadelesi ve simgesidir” dedi.

  “GENEL BAŞKANIMIZ YAŞADIĞINIZ ACILARI PAYLAŞIYOR”
  Sözlerine barış mesajıyla devam eden Sındır şöyle konuştu: “Uzun yıllardır sizlerle birlikte burada bu anmalara katılmak, acılarınızı paylaşmak her şeyden önce bir insanlık görevi. 35 yıl önce asimilasyon sürecini protesto esnasında hayatını kaybeden 17 aylık Türkan bebeğe ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 1984 yılında yaşanan acılar insanlık tarihinde bir kara leke olarak kalacak. Bu kara lekeyi hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Unutmayacağız ki bir daha yaşanmasın. Bugün ülkemiz, coğrafyamız ve dünya huzurlu bir yaşama ve barışa özlem duyuyor. Çevresini önemseyen, insana ve insanlığa değer veren, farklılıklara saygı duyan ve hoşgörüyle yaklaşan bir anlayışta olmak zorundayız. Barışın egemen olduğu, savaşsız bir dünyada yaşamak istiyorsak bunu başarmak zorundayız. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, partimiz, şahsım ve milletimiz adına burada bu anmayı düzenleyen tüm kardeşlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Genel başkanımız yaşadığınız acıları paylaşıyor ve bir daha böyle büyük acıların yaşanmamasını diliyor.”


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Sındır, Bulgaristan’dan seslendi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim