CHP'li Sındır: Kemalpaşa'da afet var

 • Haber Saati : 15 Ocak 2019, Salı 15:31:03 - 6 Ay önce eklendi.
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, aşırı yağışlar nedeniyle sel felaketinden zarar gören Kemalpaşa’nın Yiğitler Mahallesinde hemşerilerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

  CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, aşırı yağışlar nedeniyle sel felaketinden zarar gören Kemalpaşa’nın Yiğitler Mahallesinde hemşerilerine geçmiş olsun dileklerini iletti, yaşanan felaketin boyutlarını yerinde inceledi. Sındır, “Kemalpaşa’da afet var. Devlet TARSİM kapsamında olmayan üreticinin mağduriyetini gidermeli” dedi.  

  “ÇİFTÇİMİZİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

  Yaşanan sel felaketi sonucunda köprülerinin tıkandığını, yolların yıkıldığını, tarlaların zarar gördüğünü ifade eden Sındır şöyle konuştu: “Bugün burada her hangi bir can kaybının yaşanmaması en büyük tesellimiz. Yaşanan afetin boyutlarını köylülerimizle, hemşerilerimizle birlikte yerinde inceledik.  Tıkanan köprüleri, yıkılan yolları, zarar gören tarlaları, tahrip olan kanalları gördük. Tüm zararların hasar tespitlerinin yapılıp burada yaşayan yurttaşlarımızın mağduriyetleri zaman kaybedilmeden ortadan kaldırılmalı. Yaşanan sel felaketinin ortaya çıkardığı mağduriyetin giderilmesi için çalışmalarımıza öncelik verecek, çiftçimizin her daim sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

  “DEVLETİN SORUMLULUĞUNDA OLMALI!”

  Çiftçilerin zararlarının en gerçekçi şekilde ve üretici menfaatine yönelik belirlenerek hasar tespitlerinin yapılması gerektiğini ifade ederek sözlerine devam eden Sındır, “Tarım, bütün doğa ve çevre koşulları, ekonomik, sosyal ve hatta siyasal faktörler dahil olmak üzere birçok risk ve belirsizlik koşulları altındadır. Selden etkilenen üreticilerimizin TARSİM’li olup olmadığına bakmadan doğal afetten kaynaklanan zararları karşılanmalı. Çünkü tarımsal üretimde yaşanan ve önlenemez nitelikteki doğal afetlerden doğan zararların maddi yükünü sadece çiftçilerimize ve üreticilerimize yüklemek kesinlikle doğru değildir. Bu haksızlık olur. Sel, don, dolu, kuraklık, fırtına gibi doğal afetlerin oluşturacağı zararları karşılamak bu ülkede yaşayan her bir yurttaşımız adına devletin sorumluluğunda olmalıdır” dedi.  

  “DEVLET TARSİM KAPSAMINDA OLMAYAN ÜRETİCİNİN MAĞDURİYETİNİ GİDERMELİ”

  Yaşanan felaketin sonuçları kadar nedenlerinin de iyi araştırılması gerektiğini ifade eden Kamil Okyay Sındır sözlerini şöyle sonlandırdı: “Felaketin sadece sonuçlarını araştırmak yeterli değil bir daha aynı acıların yaşanmaması için nedenlerinin de enine boyuna araştırılması gerekir. Bugün üreticilerimiz ürün fiyatları ile elde ettikleri gelirle masraflarını dahi karşılayamaz durumdayken bir de bu doğal afetle karşılaştılar. Binlerce üretici ailemiz tarımda uygulanan yanlış ve yanlı politikalar nedeniyle ellerine bir şey geçmeden yaşamlarını borçla sürdürmek zorunda kalıyor. İlaç, gübre, mazot ve elektrik gibi girdilerin yüksek fiyatlarının üreticimizi felç ettiği bir zamanda yaşanan sel felaketinde çiftçimiz yalnız bırakılmamalı. Kemalpaşa’da afet var. Devlet TARSİM kapsamında olmayan üreticinin mağduriyetini gidermeli” dedi.


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Sındır: Kemalpaşa'da afet var
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim