CHP'li Tekin:Uysalım ama koyun değilim

 • Haber Saati : 07 Aralık 2018, Cuma 11:59:54 - 7 Ay önce eklendi.
Tekin, isminin parti yönetimince aday adayı olarak telaffuz edilmemesine tepki gösterdi.

  İstanbul Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Gürsel Tekin, isminin parti yönetimince aday adayı olarak telaffuz edilmemesine tepki gösterdi.

  Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuşan CHP İstanbul Milletvekili ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi aday adayı Gürsel Tekin "Uysalım ama koyun değilim" dedi.

  Öztürk'ün söyleşisi şöyle; 

  CHP'nin İstanbul Büyükşehir aday adaylarından Gürsel Tekin, sokak sokak dolaşmaya devam ederken, adının parti yöneticileri tarafından aday adayları arasında telaffuz edilmemesine tepki gösterdi. Tekin, “Genel başkanımız, parti yöneticilerimiz İstanbul'u bana sorsunlar. Gerçekleri öğrenirler. Bazı adaylar genel başkanımıza CEO'ları, iş insanlarını gönderiyor olabilir. Ama onların hiçbirisi benim gittiğim mahalleleri, sokakları bilmez. Genel Başkanımız ve parti yöneticilerimizden, sokakta olan birisi olarak ‘İstanbul'da ne oluyor' diye sormamaları beni üzüyor” dedi. Yapılan anketlerde ismi geçen adayların hep önünde olduğunu öne süren Gürsel Tekin, “Genel başkanımıza her şeyi bir kenara bırakıp kardeşlik hukukuna dayanarak bir ricam olacak. Hakkaniyet istiyorum” dedi ve şunları söyledi:

  SONUCU KABUL EDERİM

  İstanbul'da CHP örgütünün, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına, muhtarlara, kanaat önderlerine ve en çok güvendikleri en az üç ayrı şirkete kamuoyu yoklaması yaptırarak, bu yoklamalarda sonuç ne çıkarsa onu kabul edelim. Genel Başkanıma zaman zaman CEO'lar, iş insanlarını getiriyor olabilirler. O getirenlerin hiçbir tanesi Afgan, Karadeniz, Sultan, Filistin, Mevlana, Sülüntepe mahallelerini, Şam Sokağı'nı benim gibi bilmezler.

  BİLGİ ALAMAMALARI ÜZÜYOR
  İstanbul'un bütün sorunlarıyla yakinen ilgilenen, dertlerine dert ortağı olmaya çalışan bir milletvekiliyim ve aynı zamanda sayın genel başkanım sizin de arkadaşınızım. Bütün bu çalışmaları yaparken, çeşitli yabancı gazeteciler gelip İstanbul'la ilgili konuları bana soruyor. 785 mahalleyi dolaşmış birisi olarak partimizin genel başkanı ve parti yöneticilerimizin benden “İstanbul'da ne oluyor?” diye bilgi almamaları beni son derece üzüyor.

  ADALET ASKIYA MI ALINACAK?

  Ben sadece, hak, hukuk, adalet istiyorum. Genel Başkanımızın en önemli sloganı hak, hukuk, adalet. Acaba hak, hukuk, adalet mi uygulayacak, yoksa hak, hukuk, adaleti iktidar gibi askıya mı alacak. Ben hiçbir arkadaşımın hakkı gasp edilsin istemiyorum. Şu anda İstanbul sahasında ilçe belediye başkan aday adayı olan 300'e yakın arkadaşımız var. Onlarda, sokakta, kahvede, halkla iç içe durumda. Acaba sokakta büyükşehir başkan adayı olarak kimi görmek istiyor bunu onlar da biliyor. Parti Meclisimizin üyesi olan arkadaşlarıma sesleniyorum ve onlardan şu ricada bulunuyorum: Ben herhangi bir aday adayı arkadaşımla yarış içine, kavgaya girecek değilim. Türkiye'nin geleceği ve CHP'nin geleceği için önemli kararlar alacaksınız. Bu kararları almadan önce herkesin İstanbul'da bulunan yakınını, hemşerisini, sivil toplum kuruluşlarını, muhtarları arayıp onların İstanbul'la ilgili düşüncelerinin ne olduğunu dinlesinler.

  ONLAR DA SORSUNLAR

  Sokağın sesi olarak onlar ne diyorsa, CHP'den kimi başkan kimi görmek istiyorsa öğrenmelerini rica ediyorum. Seçimde de CHP'li belediyelerin elinde olan 14 belediyeye ilave olarak Bahçelievler, Esenyurt, Zeytinburnu, K.Çekmece, Eyüp, Üsküdar, Beyoğlu, Tuzla, Sancaktepe, Başakşehir, Bayrampaşa, Çekmeköy'ü de ekleyeceğiz.

  UYSALIM AMA KOYUN DEĞİLİM

  Gürsel Tekin, genel merkez yöneticilerinin, televizyonlarda, partili olmayan aday adaylarının bile yüksek sesle telaffuz edilmesine tepki gösterdi. Tekin, “35 yıldır bu partinin emekçisi olan Gürsel Tekin'in adını zikredemeyenler oluyor. Şu bilinmeli ki ben partisine aşık, uysal bir insan olabilirim. Ama asla koyun değilim. Genel başkanım benim bir tek sözüm var: Bugüne kadar kapınıza bir tek kişiyi göndermedim. Benim lobim İstanbul'un garip gurabaları. Garip gurabalarının aday adayıyım. Sizden de hakkaniyet istiyorum” dedi.


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Tekin:Uysalım ama koyun değilim
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim