CHP'li Tüm: Deniz, Yusuf, ve Hüseyin milyonların gönlünde hala yaşıyor

 • Haber Saati : 06 Mayıs 2019, Pazartesi 15:04:01 - 1 Yıl önce eklendi.
CHP'nin 25. ve 26. dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idamlarının 47'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  Mehmet Tüm yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

  Deniz, Yusuf, ve Hüseyin Milyonların gönlünde hala taptaze yaşıyor.

  Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesinin ve karanlığa boyun eğmemenin sembolüydüler.

  1960'lı yıllar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de devrimci bir kuşağın ortaya çıkışının yıllarıdır. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan emperyalizme karşı devrimci gençliğin en önde gelen isimleriydi ve ancak 12 Mart cunta rejimi için onlar sadece terörist’ti. 6 Mayıs sabahı, darbeciler tarafından idam edildiler. İdamları hukuksuzdu, zaten hukuktan da bahsetmek anlamsızdı. Onlar halkların kardeşçe yaşadığı bağımsız ve özgür bir Türkiye’nin neferleriydi. 68 hareketi sadece bir gençlik hareketi değil, bir özgürlük ve bağımsızlık mücadelesiydi. Ancak 12 Mart darbesi, özgür ve eşit bir dünya ve Türkiye için mücadele eden devrimci hareketin pek çok önderini tutukladı ve katletti. Cuntacı rejim Mahir Çayan’dan İbrahim Kaypakkaya’ya, Taylan Özgür’den Deniz, Yusuf ve Hüseyin’e kadar birçok devrimciyi, emperyalizme karşı mücadele ettiği için katletti. Aradan 47 yıl geçmesine rağmen, Türk halkının ve devrimci gençlerin onlara duyduğu özlem her gün biraz daha artıyor, Denizler hala milyonların gönlünde taptaze yaşıyor. 

  Günümüzde emperyalizme karşı olan mücadele daha da önem kazanmıştır. O tarihten bugüne birçok hükümet siyasal iktidar değişti, ama ne yazık ki siyasal anlayış asla değişmedi. Emperyalizm hala küreselleşme adı altında yoksul halkları sömürmeye, savaşlar çıkarmaya devam ediyor . Aradan geçen 47 yıla rağmen zaman denizlerin öngörüsünü haklı çıkarmıştır. Denizlerin fikirleri günümüzde de geçerliliğini sürdürmektedir.Ne yazık ki aynı zihniyet, bu günde toplumsal muhalefete, gençliğe ve bağımsızlık için mücadele edenlere saldırmaya devam etmektedir.

  Onlar emperyalizme ve Faşizme karşı tam bağımsız bir Türkiye istediler.Onlar hayatlarını ortaya koyarak, devrimci fedakarlığın ve bağımsızlığa olan inanç ve kararlılığın ne demek olduğunu bizlere gösterdiler. Hüseyin İnan’ın asılırken söylediği gibi onlar ‘ülkemizin bağımsızlığı ve halkımızın mutluluğu için şerefiyle bir defa öldüler ama onları asanlar halkın vicdanında her gün ölmeye devam ediyorlar’. Aradan 47 yıl geçmesine rağmen, 68 gençliğinin savunduğu değerler, bu karanlık zihniyeti de korkutmaya devam etmektedir. Biz, CHP olarak, Deniz, Yusuf ve Hüseyin’in uğruna yaşamlarını feda ettiği bağımsız, özgür ve eşit bir dünya ve Türkiye fikrini sonuna kadar savunmaya ve buna karşı kendi çıkarlarını halkımızın çıkarının önüne koyanlara karşı mücadeleye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı ve onların şahsında bağımsızlık uğruna yaşamını feda edenleri sevgi, saygı ve özlemle anıyorum.

  MEHMET TÜM
  25&26.DÖNEM CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Tüm: Deniz, Yusuf, ve Hüseyin milyonların gönlünde hala yaşıyor
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim