CHP’li Türkmentepe;Kısacık tarihlerine türlü alçaklıklar sığdırdılar

 • Haber Saati : 21 Nisan 2019, Pazar 17:20:27 - 3 Ay önce eklendi.
İzmir Bakırçay Havzası Başkan ve Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Gürol Türkmentepe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesinde yaşadığı saldırıya yönelik bir basın açıklamasında bulundu.

  31 Mart Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Foça Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda da bulunan Gürol Türkmentepe Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun maruz bırakıldığı saldırıyı kınayarak, suçlulular hakkında acilen gerekli işlemlerin yapılması gerektiği çağrısında bulundu.

  Türkmentepe, “Kamu vicdanı denilen şey aslında tam olarak bu. Milyonlarca insanın oy verdiği bir siyasi Partinin Genel Başkanı 3-5 kendini bilmez tarafından saldırıya uğruyor. Bu saldırının asıl faillerinin kim olduğunu bilmeyen yok. Fakat biz Genel Başkanımızın barışçıl, hoşgörülü, birleştirici siyasettinin bize öğrettiklerinden yola çıkarak bu kendini bilmezlere ve onların azmettirici ‘büyüklerine’ asla izin vermeyeceğiz! Barışın, sevginin kardeşliğin dilinden bizi hiç bir şey döndüremez” diye konuştu.

  ‘ŞEHİT BİZİM, TÜRKİYE BİZİM’

  Vatanseverlik, millet, din, bayrak kimsenin tekelinde değildir diye konuşan Türkmentepe konuşmasını şöyle sürdürdü; ”Şehit bizim, bu ülke Türkiyemiz, bizim. Bu ağır provakasyonun asıl sorumluları kaybetmenin acısıyla her fırsatta yalan, iftira ve nefret dolu dilleriyle Atatürk’ün partisini terörle ve teröristlerle iş birliği içinde göstermeye çalışan siyasilerdir. Bu saldırı, bazı siyasilerin bulundukları görevlerinin sorumluluğunun farkında olmadan pervasızca yaptıkları açıklamaların bir sonucudur. Tarih, terör örgütlerine kucak açışınızı unutmaz. Kısacık tarihinizde türlü alçaklılar sığdırdınız. Bu devran böyle gitmez göreceksiniz. Ne kadar çabalasanız da boşa. Halkı zillet, millet diye bölmenin, çamurlu oklarınızı Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönlendirmenizin size hiç bir şey kazandırmayacağını da göreceksiniz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ndan devlet terbiyesi, barış ve sağduyunun dili gibi öğrenecek çok şeyiniz var.”

  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerini ileten Türkmentepe,”Genel Başkanımızı dayanışma duygularımla selamlıyorum. Kemal Kılıçdaroğlu yalnız değildir. Arkasında koskoca Cumhuriyet Halk Partisi örgütü ve vicdanlı insanlar vardır. Bu böyle bilinmeli” dedi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim