CHP’li Yücel o kitabı tanıttı, hükümeti uyardı

 • Haber Saati : 23 Eylül 2019, Pazartesi 14:41:59 - 9 Ay önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Çubuk ilçesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan linç girişimini ele alan raporun kitaplaştırıldığını açıkladı.

  CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Yücel, Çubuk’ta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi raporunun kitaplaştırıldığını belirtti, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  VANDALLARA FIRSAT VERİLDİ
  Hükümete yakın bazı basın-yayın kuruluşları üzerinden CHP’nin terörle işbirliği yaptığına yönelik manipülatif haberler yayınladığını belirten Yücel, “Bunu zaman zaman AK Partili yöneticiler ve AK Partili İçişleri Bakanının CHP’liler şehit cenazelerine alınmasın diye verdiği talimatların sonucu, Ankara’nın Çubuk ilçesinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Yener Çıkrıkçı’nın cenazesinde kendini gösterdi. Ana muhalefet partisi liderinin planlı ve organize şekilde linç edilmeye çalışılması Vandallara ve provokatörlere fırsat verilmesi, AK Parti’nin yıllardır kin ve nefret üzerine kurguladığı siyaset anlayışının örneğidir” dedi.

  Çubuk’taki şehit cenazesinde meydana gelen linç girişiminin raporlaştırıldığını ve kitap haline getirildiğini söyleyen Yücel, “O gün yapılan saldırı aslında demokrasimize yapılmış bir saldırıydı. Milli ve manevi duygularımıza yapılmış bir saldırıydı. Şehidimizi kirli siyasete ait eden zihniyet aslında bu saldırıyı onlara yapmıştır. CHP bu olayın ardından araştırma komisyonu kurdu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ve parti heyetinin Akkuzulu Köyü’nde maruz kaldığı Linç Girişimini Araştırma Komisyonu’nda, Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya, Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ankara Milletvekili Murat Emir, Adalet Komisyonu üyesi İstanbul Milletvekili İbrahim Özden Kaboğlu ile Avukatlar Celal Çelik ve Umut Akdoğan görevlendirilmiştir.

  Komisyon üyeleri hazırladıkları raporu, olayın iç yüzünü tüm kamuoyunun bilmesi açısından kitaplaştırdı. Hazırlanan kitabı, önümüzdeki günlerde İzmir’de özellikle sivil toplum örgütleri ve sendikalar gibi demokrasinin olmazsa olması bu vahim olayı, kitaplaştırılmış raporu paylaşacağız. Bu kitapta olayın nasıl planlı olduğu, kolluk kuvvetlerinin yarattığı güvenlik boşluğunu, şehit cenazelerinde uygulanan güvenlik koridorunun eksikliğini, son kez şehidi selamlamaları gerekirken protokolün farklı bir güzergaha gidip Sayın Kılıçdaroğlu’nun yalnız bırakıldığını göreceksiniz. Kılıçdaroğlu’na yapılan linç girişiminin devletin ve AK Partili üst düzey yetkililerin 1.5 saat izlediğini, 11 şüphelinin ifadelerinin kelime kelimesine aynı olduğunu bulacaksınız. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu itibarsızlaştırılmak için kolluk tarafından bulunduğu yerden çıkarılırken polis şapkası ve parkası giymesini teklif ettiğini ancak Sayın Kılıçdaroğlu’nun ben bu eve nasıl girdiysem öyle çıkarım dediğini tanık ifadeleriyle göreceksiniz” dedi.

  ‘PKK ÖNERGESİ’ YORUMU: YAPAY GÜNDEM YARATMA PEŞİNDELER
  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde AK Parti tarafından sunulan “PKK’yı kınama” bildirisinin reddedilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yücel, “bu önergeyi veren arkadaşlar “CHP PKK’yı kınayamadı” gibi açıklamalarla kendilerine siyasi rant sağlama peşindeler. PKK bir terör örgütüdür. 30 binden fala vatandaşımı katletmiştir. CHP kurulduğu günden bu yana terör örgütlerini lanetleyen bir duruş sergilemiştir. PKK ve tüm terör örgütlerini lanetliyorum. Bu söyleyen arkadaşın diğer terör örgütlerine karşı da aynı duruşu sergilemelerini bekliyoruz. IŞİD’i, DEAŞ ve FETÖ’yü de lanetliyoruz. Bu terör örgütlerini lanetlerken terör örgütleriyle iş tutanları da lanetliyoruz. CHP her türlü terör örgütü ve eyleminin karşısındadır. Ülkesi için canını vermeye hazır olanların partisidir. İnsanların milli duyguları üzerinden yapılan siyasetlerden ülkemiz çok çekmiştir. Burada yapılmak istenen AK Parti’nin gündemi değiştirme çabasından biridir. Bu önerge ve algıyla ekonomik krizi, işsizliği, adalet ve bağımsız yargı arayışındaki çığlıkları, dış politikada yapılan hata ve yanlışları unutturmaya çalışmaktadır. Kısaca yapay bir gündem yaratma çabasından ibarettir” dedi.

  PAZARLIKLARI ÇARŞAF ÇARŞAF KAMUOYUNDA PAYLAŞACAĞIZ
  23 Haziran seçimleri öncesinde teröristbaşının mektubunun yayınlamasını hatırlatan Yücel, “Televizyon kanallarına çıkıp da terör örgütünün mektubunu yorumlayan Ak Parti Genel Başkanı’nı izledik. Terör örgütü üzerinden yapılan algı oyunlarına artık bu milletin kanmadığını görmek zorundalar. Tüm bunlara rağmen terör üzerinden siyaset yapmaya ve CHP’yi aşağıya çekmeye çalışmaya devam ettikleri takdirde yaptıkları pazarlıkları çarşaf çarşaf kamuoyunda paylaşacağız” diye konuştu.

  CHP’NİN GÜNDEMİNDE ERKEN SEÇİM YOKTUR
  Erken seçim tartışmalarını yorumlayan Deniz Yücel, “Parti olarak ülkemizi seçime sürükleme gibi bir düşüncemiz yok. AK Parti artık ülkeyi, ekonomiyi ve dış politikayı yönetemez haline gelmiştir. Kendi içlerinde de çatırdamalar başlamıştır. Tek adam rejiminde demokrasiden söz edemezsiniz. Toplumun her kesimi bu durumdan rahatsızdır. Ekonominin de ötesinde bu bir demokrasi sorunudur. Tüm bu tartışmalar ak partiyi bir erken seçime götürebilir. CHP’nin gündeminde erken seçim yoktur” dedi.


Bu Haberin Manseti :

CHP’li Yücel o kitabı tanıttı, hükümeti uyardı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim