CHP'li Yücel'den 10 Kasım mesajı

 • Haber Saati : 10 Kasım 2019, Pazar 11:28:18 - 8 Ay önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81’inci yılında bir anma mesajı yayınladı.

  Yücel mesajında “Bugün yaşanan krizlere, geçmişteki ihanetlere, kötü yönetimlere rağmen cumhuriyetin dimdik ayakta duruyor olması, onu kuran liderimize olan hayranlığımızı, bağlılığımızı ve özlemimizi bir kat daha arttırıyor” sözlerine ye verdi. Yücel mesajının devamında şunları dile getirdi.

  BUGÜN MATEM GÜNÜ DEĞİLDİR

  Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Büyük ölülere matem gerekmez; fikirlerine bağlılık gerekir' düşüncesinden hareketle, Kurucumuz ve Kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk'ün maddi varlığının aramızdan ayrıldığı 10 Kasım tarihini bir matem günü olarak kabul etmek yerine, O'nun düşünce ve devrimlerini daha iyi anlamak ve anlatmak için bir fırsat olarak görüyoruz. Atatürk, aramızdan ayrılışından bu yana geçen 81 yıllık sürede, sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olmakla kalmayıp, bütün dünyada kabul gören engin düşünceleriyle, çağdaşlaşmayı hedefleyen toplumlar için de uyanışın öncüsü olmuştur. O'nun düşünce sistemi; insan sevgisi, bilim ve akılla beslenen birleştirici ve bütünleştirici yapısıyla milletimiz ve insanlık için kurtuluşun, bağımsızlığın, gelişmenin, ilerlemenin ve uygarca yaşamanın evrensel bir sembolü hâline gelmiştir. 10 Kasım sadece Mustafa Kemal Atatürk'ü anma değil, O'nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz gündür. Yolumuzu da kendisinin akıl ve bilimi temel alan düşünce sistemi aydınlatmakta, karşılaştığı güçlükleri yenmesini bilen direnci, bize güç vermektedir. Atatürk'ün mirası olan Türkiye Cumhuriyeti, ona kararlılık ve inançla bağlı olan halkımızla birlikte çağdaş dünyada hak ettiği yere yükselecektir. 

  ATATÜRK ÖLÜMSÜZDÜR

  Atatürk gibi eşsiz bir lidere sahip olmanın bu ülkenin en büyük şansı ve ayrıcalığı olduğunu ifade eden Yücel mesajını şöyle tamamladı.

  Tüm dünya kabul etmiştir ki, İnsanlık tarihinin en büyük liderlerinden birisi Atatürk’tür. İmkansız denen devrimleri yapmış, kazanılamaz denilen zaferleri kazanmış, yıkılamaz denilen tabuları ve dogmaları yerle bir etmiş, kendisinden sonra bile asla sarsılmayacak bir cumhuriyet kurmuştur. Cumhuriyetin temellerini o kadar sağlam atmıştır ki, kendisinden sonra yapılan saldırılar, ihanetler ve bugün örneğini gördüğümüz kötü devlet yönetimlerine rağmen cumhuriyet sarsılmamış, aksine daha da güçlenerek dimdik ayakta kalmıştır. Öngörüsü, stratejisi, çalışkanlığı ve çağdaşlığıyla kendisine tüm dünyayı hayran bırakan Atatürk, halkın kalbinde her geçen gün büyüyen sevgisiyle, devrimleri ve eserleriyle ölümsüzdür. Onun ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam ederken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu yolda memleket ve cumhuriyet için canını ortaya koymuş tüm şehitlerimizi minnet, özlem ve rahmetle anıyor ve kendisine bir kez daha söz veriyoruz; Türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Yücel'den 10 Kasım mesajı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim