CHP'li Yücel'den AKP'ye Torbalı cevabı

 • Haber Saati : 05 Nisan 2019, Cuma 13:39:35 - 3 Ay önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, mazbata alım töreninde yaptığı konuşma sebebiyle, İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında inceleme başlatılan, CHP'li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'a yapılan saldırılara cevap verdi.

  İl Başkanı Deniz Yücel AKP'lilerin yaptığı niyet okumaktır. Sözlerin sahibi kimi eleştirdiğini açıkça ifade ediyor ama onlar Torbalı'da aldıkları seçim yenilgisinin acısını çıkarmak için işlerine geldiği gibi algılamak istiyorlar" dedi.

  Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü.

  BU İŞLERİ BIRAKSINLAR İZMİR ADAYLARININ HEDEFİ İÇİN ÇALIŞSINLAR

  Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, AKP'nin İzmir'de artık havadan nem kapmasına gerek yok. Seçim sürecinde yaptıkları yanlışların, attıkları iftiraların, İzmir'i ayrıştırmaya çalışmalarının ve CHP'yi terör örgütleriyle yan yana getirme çabalarının cevabını herhalde İzmirlilerden sandıkta almışlardır. Seçimler geldi geçti. Ne biz ilk kez kazanıyoruz İzmir de, ne de AKP ilk kez seçim kaybediyor. Şimdi İzmir için kavga etme zamanı değil, çalışma vaktidir. AKP'den de beklentiler İzmir için çalışmaları, İzmir'in bekleyen projelerinin onayı için Ankara'da katkı koymaları yönündedir. İzmir'in bu beklentisini bir kez daha hatırlatmakta fayda var diye bunların söylüyorum. Umarım AKP yeni dönemde yine kavga ve terör üzerinden siyasi rant peşinde koşmaktan vazgeçer. Torbalı da yaptıkları gibi gündem ve hedef değiştirmeye çalışmayı bıraksınlar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayları Sayın Nihat Zeybekçi' nin koyduğu "AKP'yi İzmirlileştirme" hedefine ulaşmak için çalışsınlar"

  Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un mazbata alım töreninde yaptığı konuşma ve sonrasında yaşananlara da değinen CHP İl Başkanı Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü.

  HEDEF ERDOĞANI KANDIRMAK, BAŞARISIZLIĞI UNUTTURMAK

  "Şimdi gelelim Torbalı'da bir kaşık suda koparılmaya çalışılan fırtınaya. Torbalı'da yaşayan herkes bilmektedir ki, İlçede açık ara farkla belediye başkanlığı seçimini kazanmış Sayın İsmail Uygur'a, AKP'nin belediye başkan adayı ve AKP'li yöneticiler tarafından yapılan sözlü saldırılar var. Torbalı'da seçim kampanyası süresince akıl almaz suçlamaların ve belediye başkanımızı terör örgütleriyle bir arada göstermek için, hatta bir terör üyesiymiş gibi göstermek için atılmış iftiraların ardı arkası kesilmedi. Üstelik bunu yapan kişiler Torbalı' da kapı kapı dolaşarak bu yalanlara ilçe halkını inandırmaya çalıştılar. Sayın İsmail Uygur her seferinde, kendisine ve partisine atılan bu iftiraların cevabını Torbalıların sandıkta vereceğini ve kendisinin de, seçimden sonra konuşacağını söylemiştir. Yani, Sayın Uygur'un kendisinin de ifade ettiği gibi, bu söylemlerinin muhatabı Torbalı'da kendisi hakkında her yerde yalan yanlış konuşan, iftiralar atan AKP'li yöneticilerdir. Sözün sahibinin, kimi hedef aldığını ve bu sözleri kime söylediğini açıkça ifade etmesine rağmen, hedefteki kişilerin ısrarla "bu sözleri bize değil, cumhurbaşkanımıza söyledi" diye tutturması tam bir korkaklık ve kendini kurtarma çabasıdır. Akıllarınca Torbalı ve İzmir'deki seçim başarısızlıklarını kendi liderlerine unutturacak ve yine kendi genel başkanları üzerinden farklı bir gündem yaratacaklar. Ben inanıyorum ki, Sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu acemice ve korkakça yapılan manipülasyona taviz vermeyecektir. Sayın Erdoğan, bu siyasi manevraların kendi partisinin mensupları tarafından neden yapıldığını, neden özellikle hedef kendisiymiş gibi gösterilmeye çalışıldığı anlayacak kadar tecrübeli ve teşkilatını bilen bir genel başkandır. İşin acı tarafıysa, CHP'li olarak bunu bizim bilmemize rağmen, AKP'li yöneticilerin Torbalı belediye başkanımız İsmail Uygur'u kullanarak, Sayın Cumhurbaşkanına İzmir'deki seçim başarısızlıklarını unutturacaklarını, kendi genel başkanlarını kandırabileceklerini sanmasıdır. Sayın Torbalı Belediye Başkanımız tecrübeli bir siyasetçi ve daha öncede bu görevi başarıyla yapmış bir isimdir. Kime ne söyleyeceğini gayet iyi bilir ve söyleminin hedefinde kim varsa açıkça ifade eder. Bundan ötesi AKP'lilerin niyet okuması ve kendilerini kurtarma çabasıdır. İçişleri bakanlığının da olayın ne olduğunu, konuşmanın kimi hedef aldığı bilerek bir inceleme başlattığını sanmıyoruz. Eğer şimdiden bu türden hesaplaşmalara gireceklerse bilsinler ki, İzmir'de bu oyunlar tutmaz. Kinle, intikam duygusuyla seçim yenilgisinin acısını çıkartmak istiyorlarsa kendilerine, partilerine ve İzmir'e büyük kötülük yaparlar, bunu unutmasınlar."


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Yücel'den AKP'ye Torbalı cevabı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim