CHP'li Yücel'den çarpıcı 'Gaziemir' mesajı

 • Haber Saati : 26 Aralık 2019, Perşembe 18:44:02 - 1 Yıl önce eklendi.
Gaziemir Belediye Başkanı Arda ile gündeme bomba gibi oturan sözleri sonrası bir görüşme yapan CHP İl Başkanı Yücel'den detaylı açıklama geldi.

  Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) kongre maratonu sürerken, geçtiğimiz hafta sonu yapılan Gaziemir İlçe Kongresi’ne Belediye Başkanı Halil Arda’nın parti içine yönelik sözleri ve iddiaları gündeme oturdu.

  Arda, kongrede konuşmasında partisinin kendisine sahip çıkmadığını öne sürerek, "İlçede birçok tartışma yaşadık. Eşkıyalık yaptılar. Keşke il başkanı, yönetimi ve ilçe yönetimi, yanımızda olsaydı" demişti. Arda, gündeme oturan ‘ihale’ çıkışında bulunmuş, "Bir haftalık belediye başkanıydım, 23 Nisan etkinliklerini kucağımda buldum. Bir meclis üyesi(Levent Çağlarsu) geliyor ve 'Çiçek işini bana ver’ diyor. Halil Arda hiçbir zaman böyle bir iş içinde olmaz. Seçim döneminde ne bir kuruş yardım aldım ne birisinin yemeğini yedim. Ne yedim ne içirdim. Halen daha ayda 10 bin lira seçim masraflarının borcunu ödüyorum” demişti.

  Arda ayrıca , ilçedeki geri toplama işi için açık ihaleye çıktıklarını bu yolla belediyenin kasasına yıllık bir milyonun üzerinde para gireceğini belirterek, “Daha önce bu konuyla ilgili belediyenin karı olmamış. İlçe Başkanı Kasım Özkan, bu ihaleyi eski meclis Ali Kaya’ya vermemi istedi. Ben kabul etmedim” demişti.

  Bu açıklamaların ardından devreye giren CHP İl Başkanı Deniz Yücel, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile bir görüşme yaptı.

  UYARDIM.. KİMSE ZAN ALTINDA BIRAKILAMAZ

  CHP İl Başkanı Yücel'den bu görüşme hakkında detaylı bilgilendirme ve değerlendirme geldi. Yücel, "Gerek ilçe başkanımız gerekse de meclis üyemizle ilgili iddiaların doğru olmadığını, yanlış anlaşılmadan ve diyalog eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyoruz" ifadelerini kullandığı açıklamasında şunları söyledi: 

  Gaziemir Belediye Başkanımız Sayın Halil Arda'nın, kamuoyuna yansıyan açıklamaları üzerine kendisini il başkanlığımıza çağırdım. Belediye başkanımıza yaptığı açıklamalarda izlediğin yolun partili bir belediye başkanına yakışmadığını ifade ettim. İlçe kongresinde ki heyecanlı bir yarışta parti içi meselelerle ilgili eleştiri hakkını kullanmasında hiçbir sakınca olmadığını, ancak belediye işleri ile ilgili, üstelik de kendi partililerini zan altında bırakacak şekilde ifadeler kullanmasının yanlış olduğunu kendisiyle paylaştım. Sayın başkanımıza, kendisinden usulsüz bir şekilde iş isteyen, kendisini zor durumda bırakacak taleplerle gelen var ise  hele ki bu kişilerin parti üyemiz olmaları durumunda ilk önce il başkanlığına gelmesi gerektiğini ve bu konularla ilgili varsa delilleri, dosyaları veya ifadeleri bizimle paylaşması durumunda vakit kaybetmeksizin hem hukuki hem de parti içi disiplin işlemlerini başlatacağımızı açık bir şekilde ifade ettim.  Ancak bu türden konularla ilgili eğer elde ispat, delil yoksa, sadece kendi yorumlamasıyla veya siyaseten yapılacak değerlendirmelerle bu açıklamaları yapmaması ve CHP'li bir belediye başkanı olmasının kendisine yüklediği sorumlukları unutmadan hareket etmesi konularında kendisini uyardım.   

  KONGRE HEYECANI VE SALDIRININ ÜZÜNTÜSÜYLE..

  Yücel, iddiaların doğru olmadığını ve diyalog eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğünü, serzeniş içeren bir konuşmanın amacını aştığını dile getirerek, "Gaziemir İlçe Başkanımız geçen dönem meclis üyeliği yapmış, partimizi iyi bir şekilde temsil eden değerli bir arkadaşımız. Gerek ilçe başkanımız gerekse de meclis üyemizle ilgili iddiaların doğru olmadığını, yanlış anlaşılmadan ve diyalog eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Belediye Başkanımız çalışkan ve işini iyi yapan, geldiği günden beridir Gaziemir halkına hizmet etmek için çalışan bir başkan. Kongre heyecanıyla ve belediye çalışanlarımıza yapılan saldırının üzüntüsüyle  hislerini doğru ifade edememiş olabilir.  Özellikle  bu olaydan nemalanmaya çalışan bazı AKP'lilere hatırlatmak isterim ki, ihale takipçiliği, yandaşlar için ihalesiz işler, dini ticarete alet eden tarikatlara ve bazı vakıflara belediyelerin kasasından gizli gizli aktarılan paralar,  yapılmamış işler için yandaş şirketlere ödenen milyonlarla gündeme gelen belediye başkanlarının tamamı kendi partilileri. CHP'li belediyeler kendilerini,  bir zamanlar iktidar yandaşlarına aktarılan tüm kaynakları halka hizmet için kullanmaya ve hizmet üretmeye adamışlardır.  Eğer bir tek belediyemizde en ufak kanunsuz bir iş olsaydı, artık belediye personeli gibi çalışan ve belediyelerimizde açık arayan müfettişler ordusu bunu çoktan ortaya çıkarmıştı.Hem belediye başkanımız hem belediye meclis üyelerimiz canla başla hizmet üretmek için çalışmaktadır. Serzeniş içeren ama amacını aşan bir konuşmadan, birilerinin siyasi rant devşirme girişimleri sonuçsuz kalacaktır" ifadelerini kullandı. Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim