http://www.edremit.bel.tr/

CHP'li Yücel'den kadın iktidarı sözü

 • Haber Saati : 08 Mart 2019, Cuma 14:46:55 - 5 Ay önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü sebebiyle bir mesaj yayınlandı.

  Yücel'in "Türk kadınının hak ettiği yeri bir an önce alması, Türkiye'nin  kalkınması ve cumhuriyetin ışığının kadının fikri ve emeğiyle yayılması için kadınlarımızın emrinde ve yanındayız" sözlerine yer verdiği mesajında, şunları söyledi.

   KADININ OLMADIĞI HER İŞ EKSİK KALMIŞ DEMEKTİR

  Emeğin her türlüsü çok değerlidir. Ama bu emeği veren kadınsa, ekmeği, hayalleri, kariyeri veya ülkesinin kurtuluşu için harcanan emek dahi bir anlamlı, daha bir kıymetlidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak sadece bu özel günlerde değil, kuruluşumuzdan bugüne kadar kadınlarımızın toplum içinde daha fazla yer alması, hayatın her alanında söz sahibi olması için çaba harcamış, kanunlar çıkarmış, yeni yollar açmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

  Kadınlarımızın elinin değmediği,fikrinin olmadığı tüm işler, hangi iş olursa olsun eksik kalmış demektir. Cumhuriyetin ilanıyla birlikte, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde başlatılan kadın hakları mücadelesi Türk kadınını daha 1930'lu yıllarda özel ve ayrıcalıklı bir yere getirmiştir.

  Cumhuriyetle birlikte kadınlarımız dogmaların, batıl inançların, çarpıtılmış din kurallarının ve uydurulmuş törelerin zincirinden kurtarılmış ve özgürleştirilmiştir. Türk kadını  kadını öne çıkartan, hakkını teslim eden, onu koruyan ve ona eşitliği sağlayan bu özgürlüğü kurucumuz ve kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk'e ve cumhuriyet rejimine borçludur.

  Türk kadını cumhuriyetin her döneminde, kendisine sahip çıkan ve özgürlüğüne kavuşturan Ata'sına ve cumhuriyetine sahip çıkmıştır. Bu sahip çıkış, cumhuriyetimizin bugüne kadar gelmesi ve geleceğinin garanti altına alınmasındaki en büyük destektir.

  CUMHURİYETİN İLK YILLARINI ARAR OLDUK

  Son yıllarda üzülerek görmekteyiz ki, cumhuriyetle birlikte kadınlarımıza verilen hakların kullanılması, kadının özgür ve birey olarak sosyal hayatta yer almasının önüne, bazen uygulanmayan yasalar, bazen de iktidar ve onun kadın karşıtı tutumundan güç alan bir kesim tarafından engeller çıkarılmaktadır. Günümüz Türkiye'sinin bu haline bakıldığında, cumhuriyetimizin ilk yıllarını arar olduk.

  Bu anlayış kadının toplumda olmak istediği yeri, kadın fikrini ve becerisini önemsemeyen, kadına nerede duracağını, ne yapacağını, ne zaman güleceğini, ne zaman ve kaç çocuk doğuracağını zorla kabul ettirmeye çalışan köhne, baskıcı ve kadını dar kalıplara hapsetmeye  çalışan kadın düşmanı bir anlayıştır.

  İşte kadınlarımızla birlikte bizlerin mücadelesi ve kavgası bu anlayışladır. Türkiye'nin kalkınması ve özgürlüğünün, kadınlarımızın toplum içinde yükselişinin önündeki bu engelleri kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

  KADINLARIMIZA SÖZ VERİYORUZ

  Kadınlarımız Mustafa Kemal Atatürk'ün sözlerini rehber edinerek, artık erkeklerden çok daha aydın ve faziletli bir hale gelmişlerdir. Türk kadınının hak ettiği yeri bir an önce alması, Türkiye'nin  kalkınması ve cumhuriyetin ışığının kadının fikri ve emeğiyle yayılması için kadınlarımızın emrinde ve yanındayız.  

  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde emeğiyle, fikriyle, sanatıyla, gücüyle buradayım, varım diyen tüm kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyor, 31 Mart'tan başlayarak önce İzmir'de sonra tüm Türkiye'de kadınlarımızın iktidarını kuracağımıza söz veriyorum.  


Bu Haberin Manseti :

CHP'li Yücel'den kadın iktidarı sözü
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim