CHP'li Yücel'den ‘Madımak’ mesajı

 • Haber Saati : 02 Temmuz 2019, Salı 11:16:41 - 4 Ay önce eklendi.
CHP İl Başkanı Yücel, 2 Temmuz Madımak katliamının 26.yılında bir anma mesajı yayınladı. Yücel, mesajında hayatını kaybeden 33 aydını anarken, faillerin hesap vereceği gün için de mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 2 Temmuz Madımak katliamının 26.yılında bir anma mesajı yayınladı.

  Yücel, mesajında hayatını kaybeden 33 aydını anarken, faillerin hesap vereceği gün için de mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

  26 YILDIR TUTULAN YAS
  Yücel 2 Temmuz mesajında şunları dile getirdi: 
  Aydınlığa, barışa, şiirlerin ve türkülerin ruhuna,  çok sesliğe ve birliğe en çok ihtiyaç duyulan günlerde ülkemizin birliğine, aydınlarına, çağdaş yarınlarına vurulmuş en büyük darbedir, 2 Temmuz 1993 tarihindeki katliam. 33 Canımız birkaç yobazın, akıl tutulması yaşayan cumhuriyet ve aydınlık düşmanlarının başlattığı ayaklanma sonucu gözlerimizin önünde katledildiler. Oysaki Sivas’ta şiirler okuyacaklar, kardeşlik türküleri söyleyeceklerdi.  Memleket ve halk sevdasıyla dolu kalpleriyle gelmişlerdi Sivas’a. 2 Temmuz 1993’te halkın kucaklaşmasını, birliğini ve kardeşliğini istemeyen o kötü zihniyet, bir kez daha devreye girdi ve 26 yıldır yasını tuttuğumuz o katliamın önünü açtı.
  Tam 26 yıldır, yakılan 33 canımızın acısını taşıyoruz yüreğimizde. Her 2 Temmuz’da, Madımak katliamının her davasında haykırdık, yine söylüyoruz; “Cumhuriyetten, aydınlıktan, sanattan ve kardeşlikten vazgeçmeden, Madımak katliamında ortaya çıkan o zihniyetle mücadeleye devam edeceğiz”. O zihniyet ki; bu ülkenin sanatçısının, kardeşliğinin, çağdaşlığının ve barışın önündeki en büyük engeldir. O zihniyet ki; halk aydınlansın, cumhuriyetin ışığı yükselsin istemez, dogmalardan ve yobazlıktan beslenir. Amacına ulaşmak için kendi halkına, ülkesine ihanet eder ve insanların arasına nifak tohumları eker.
  Madımak’ta yitirdiğimiz 33 canımızı unutmadık, unutturmayacağız da. Aynı karanlığın bu ülkenin üstüne çökmesine, halkımızı inanışına, mezhebine, fikrine ve kökenine göre bölmesine asla izin vermeyeceğimiz. Madımak’ta yitirdiklerimizin bize bıraktıkları aydınlanma mücadelesine, özgür düşünceye sonuna kadar sahip çıkacağız. İnadına okuyacağız kitapları ve cumhuriyet sevdalısı halkımızla birlikte inadına söyleyeceğiz türkülerimizi. Ve asla unutmayacağız 33 canımızın hesabının adalet önünde sorulmadığını, adeta bu katliamı yapanların ödüllendirildiğini ve bu insanlık suçuna “zaman aşımına uğramıştır” denilerek davanın unutturulmaya çalışıldığını. Bu acıyı bugün yeniden yaşarken, katledilen 33 aydınımızı bir kez daha özlem, minnet ve rahmetle anıyor, hayatını kaybeden 2 otel görevlisine de bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Adalet önünde bu canların hesabını verileceği gün için mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim