CHP'lilerden Partiden ihracı için imza kampanyası

 • Haber Saati : 29 Temmuz 2019, Pazartesi 18:21:50 - 7 Ay önce eklendi.
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un oğlunu belediye şirketine müdür yardımcısı olarak ataması ve sonrasında yaşanan krizin ardından Başkan Uygur’dan geri adım geldi ve oğlunu görevden aldı.

  Ancak Uygur hakkında, change.org'ta CHP’den ihraç edilmesi için imza kampanyası başlatıldı.
   Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un, Torbalı Belediyesi’nin şirketi TORBEL A.Ş.’nin Genel Müdür Yardımcılığı’na oğlu Efe Uygur’u getirmesiyle başlayan krizde gerilim tırmanmaya devam ediyor. Başkan Uygur’un, oğlunu görevden alması da partililerin öfkesinin dinmesine yetmedi.CHP'li belediye başkanına tepkiler gelmeye devam ederken change.org'ta da bir imza kampanyası başlatıldı. "Oğlunu 7000 lira maaşla müdür yapan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur CHP'den ihraç edilsin" başlığıyla kampanya başlatıldı.

  Kampanyada şu ifadelere yer verildi; 

  "Sayın CHP Genel Merkezi. Cumhuriyet Halk Partisi kurucusu ve ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk 'Bu ulusun siyasal partilerden çok canı yanmıştır. Şunu söyleyeyim ki, başka ülkelerde partiler kesinlikle ekonomik amaçlar üzerine kurulmuştur ve kurulmaktadır. O ülkelerde çeşitli sınıflar vardır. Bir sınıfın çıkarını korumak için kurulan siyasal partiye karşılık başka bir parti kurulur. Bu pek doğaldır. Sözde bizim ülkemizde ayrı ayrı sınıflar varmış gibi kurulan siyasal partiler yüzünden tanık olduğumuz sonuçlar bilinir. Oysa Halk Fırkası dediğimiz zaman, bunun içinde bir kesim değil, bütün ulu dahildir.' sözüyle Cumhuriyet Halk Partisi 'ne büyük bir toplumsal sorumluluk yüklemiştir.

  Bir takım elitlerce kamu yönetiminde  süregelen adam kayırmacı atamalardan, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik daralma ve despotik uygulamalardan bunalan yurttaş, muhalefet bloğunu umut ışığı olarak görmüş, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri ve 24 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde adalet kantarının yeniden yerine oturması için yetki vermiştir. Ancak; Henüz mezun dahi olmayan üniversite öğrencisi oğlunu 7000 lira maaşla müdür olarak atayan, 'Güveneceğim kimsem yoktu' içerikli gerekçesi ile Torbalı Belediye Çalışanlarının, CHP Örgütünün ve Torbalı ilçe halkının güvenirliliğini sorgulamaya açtıran, sosyal medyada doğru ve ahlaklı olanın hatırlatılmasını bir linç kampanyası gibi algılayıp, oğlunu görevden alarak konuyu kapatan Torbalı Belediye Başkanı, CHP ve muhalefet bloğununun yaratmış olduğu umut ışığını karartmış, güven sarsmıştır.

  Bu utanç duyulması gereken durumun CHP yetkililerince yaptırımsız kalması, CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu' nun sürekli dile getirdiği 'Hak,adalet, liyakat'kavramlarının samimiyetine gölge düşürmektedir. Meselenin sadece oğlunu görevden alarak kapatılmaya çalışılması ve cezasız kalması , Türkiye'de benzer durumların oluşmasına zemin hazırlayacaktır.
  Kamuoyu vicdanını yaralayan, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu söylemleri ve CHP tüzüğü ile tamamen ters düşen uygulamanın sahibi Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur hakkında , CHP Genel Merkezi ve yetkili organlarınca disiplin sürecinin başlatılması, ve ilke ve prensipleri ile örtüşmediği CHP 'den ihraç edilmesini talep ediyoruz. "


Bu Haberin Manseti :

CHP'lilerden Partiden ihracı için imza kampanyası
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim