Çiğli Meclisi tek yürek

 • Haber Saati : 11 Ekim 2019, Cuma 21:44:16 - 9 Ay önce eklendi.
Çiğli Meclisi tek yürek: Hem PKK kınandı, hem Barış Pınarı için birlik mesajı verildi!

  İzmir’de geçtiğimiz Ağustos ayında yaşanan orman yangınları sonrasında PKK’yı kınama üzerinden AKP ve CHP karşı karşıya gelmişti. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin meclis oturumlarında tartışmalar yaşanmıştı. Gelinen noktada CHP’nin iktidar olduğu Çiğli Belediyesi’nin Ekim ayı olağan meclis toplantısında tüm siyasi partiler ortak kınama metni hazırladı.

  CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Avdan, AKP Grup Başkan Vekili Hüsnü Boztepe ve MHP adına Mustafa Yıldız’ın imzasının bulunduğu yazı, ‘Çiğli Belediyesi meclisi parti gruplarının kamuoyuna terör örgütlerini kınama metni’ başlığıyla meclis gündemine sunuldu. Kınamanın yanı sıra geçtiğimiz günlerde başlayan Barış Pınarı Operasyonu için de birlik ve destek mesajları verildi.

  İşte tüm partilerin verdiği ortak mesaj:

  Çiğli Belediyesi meclisini temsil eden CHP, AK PARTİ ve MHP üyeleri olarak parti kimliklerimizin de üstünde olan Türkiye Cumhuriyeti, Vatandaşlarımız adına sorumluluk almış, halkımızdan vekalet alarak bu koltuklara oturmuş meclis üyeleriyiz.

  Kuruluş amacı cumhuriyetimizi yıkmak, devletimizin bekasına, askerimizin, polisimizin ve halkımızın canına kast etmek olan, toplumsal birliğimizi, kardeşliğimizi ve huzurumuzu hedef alan hangi terör örgütü varsa Çiğli adına, halkımız adına, kınamak ve lanetlemek bizlerin gurur duyacağı, onur duyacağı ilkeli bir harekettir.

  İzmir Karabağlar ’da 18 Ağustos 2019 tarihinde ve Ege Bölgesinde değişik alanlarda çıkan orman yangınları, bu çatı altında birlikte çalıştığımız her meclis üyesinin yüreğini de yakmıştır.

  İzmir'in ormanları, o bölgede yaşayan binlerce canlı yok olmuş, bölgede vatandaşlarımızın malları zarar görmüş ve yerine belki de on yıllarca geri koyamayacağımız bir fauna yok olup gitmiştir.

  Terör örgütünün sebep olduğu anlaşılan bu yangınlarda, doğamızı, canlılarımızı, İzmir'imizin ve çocuklarımızın geleceğini kundaklayan terör örgütünü, Çiğli Meclis üyeleri olarak lanetliyor, bu türden alçak eylemlerle bizleri yıldıramayacaklarını, korkutamayacaklarını kamuoyu ile paylaşıyoruz.

  Biz Çiğli Belediye Meclis üyeleri olarak tüm kamuoyuna çağrıda bulunuyor ve diyoruz ki;

  Belediye meclisimiz tüm üyeleriyle birlikte, adı ister PKK ister İŞİD ister FETÖ veya her ne olursa olsun, tüm terör örgütlerini ve destekçilerini amasız, fakatsız lanetliyoruz.

  Öte yandan, iki gün önce Suriye sınırında başlayan "Barış Pınarı Harekatı’nın", askerlerimiz kayıp vermeden, masum insanlar zarar görmeden, sona ermesini diliyoruz.

  Asıl güç, güvenlik ve saygınlığını silaha, savaşa ihtiyaç duymadan koruyup sağlamaktır. Türkiye yakın geçmişte bunu başarmış ülkedir, yine başarabilir.

   


Bu Haberin Manseti :

Çiğli Meclisi tek yürek
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim